Fala uderzeniowa w leczeniu bólu urologicznego i zaburzeń erekcji

Badania naukowe dowiodły skuteczność i długotrwałe efekty przy takich schorzeniach jak:

 • Przewlekły zespołu bólowy miednicy – (Chronic Pelvic Pain Syndrome – CPPS)
 • Zaburzenia erekcji pochodzenia naczyniowego naczyniowych – (Erectile Dysfunction – ED)

Wypełnij ankietę IIEF i sprawdź swój stan zdrowia płciowego.

ED - zaburzenia erekcji

Zaburzenia erekcji (ED) to dysfunkcja seksualna, która jest coraz powszechniejsza wraz z wiekiem. Mężczyźni dotknięci ED nie są w stanie rozwinąć lub utrzymać erekcji wystarczającej do odbycia stosunku płciowego pomimo stymulacji seksualnej. Większość przypadków ED ma pochodzenie naczyniowe, nie zmienia to faktu, że jest to istotny dla każdego mężczyzny problem. Kłopoty z potencją hamują lub całkowicie niszczą życie seksualne. Panowie czują się zażenowani i najczęściej rezygnują ze stosunków fizycznych, co niekorzystnie wpływa na ich zdrowie fizyczne i psychiczne. Impotencja uniemożliwia również posiadanie potomstwa, co często jest przyczyną rozpadu wielu związków. Ważne jest, aby problem nie był ukrywany w zaciszu domowym, ale zdiagnozowany i leczony pod opieką doświadczonego androloga/urologa. Nasza terapia pozwoli mężczyźnie pokonać problem i osiągać satysfakcję z udanego życia intymnego. Podczas leczenia ED za pomocą fali uderzeniowej, fale uderzeniowe o niskiej intensywności są stosowane w różnych strefach leczenia na penisie i na kroczu.

CPPS - zespół przewlekłego bólu miednicy

Przewlekły zespół bólu miednicy (CPPS) charakteryzuje się bólem w okolicy dna miednicy. Kolejne objawy to problemy z oddawaniem moczu bez objawów zakażenia dróg moczowych. Niektórzy pacjenci doświadczają zaburzeń erekcji. Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi jest wykonywana z użyciem krocza, lecząc prostatę i dno miednicy.

Skuteczność tego nowoczesnego urządzenia wykorzystującego falę uderzeniową zależy od indywidualnie wybieranego, dynamicznego i mocnego zakresu energii oraz terapeutycznej głębi ostrości, którą można wybrać. Głęboko położone obszary można łatwo leczyć. Dzięki dużej strefie ostrości łatwo uzyskać dostęp do tych obszarów z dużą dokładnością. Te cechy techniczne pokazują również wyższość obróbki w porównaniu z innymi maszynami ESWT: ze względu na głęboką ostrość, fale uderzeniowe muszą być stosowane tylko po jednej stronie penisa.

Zalety zabiegów z wykorzystaniem fal uderzeniowych:

 • wysoka, udowodniowa klinicznie skuteczność
 • brak skutków ubocznych
 • nieinwazyjny charakter leczenia i całkowicie bezpieczny
 • przeprowadzenie zabiegu nie skutkuje ograniczeniami i natychmiast po zabiegu pacjent może powrócić do codziennych zajęć
 • brak konieczności znieczulania
 • cykl leczenia zaburzeń erekcji składa się z 6 sesji po 20 minut
 • krótkie sesje leczenia
 • leczenie w warunkach ambulatoryjnych
 • powtarzalność zabiegów
 • długotrwałe efekty.

Jeżeli mają Państwo pytanie, to prosimy o przesłanie na adres kontakt@premium-medical.pl lub umówienie się na wizytę do urologa/androloga dr Jędrzejczyka Pawła, który chętnie wyjaśni wszelkie niejasności.