Ginekolog a prowadzenie ciąży w Warszawie

Ciąża nie bez przyczyny nazywana jest stanem błogosławionym. To czas wyjątkowy, w którym oczekuje się przybycia na świat tak długo oczekiwanego potomka.

Ciąża nie bez przyczyny nazywana jest stanem błogosławionym. To czas wyjątkowy, w którym oczekuje się przybycia na świat tak długo oczekiwanego potomka. Jednak jest to również czas odpowiedzialności obojga rodziców za to, aby płód rozwijał się prawidłowo. Jednym z obowiązków rodziców jest zgłoszenie się do lekarza, który poprowadzi ciążę, a więc zadba o to, by jej przebieg był odpowiedni i by przyszła mama czuła się jak najbardziej komfortowo. W Premium Medical z Warszawy pomoże Ci doświadczony ginekolog, który zajmie się wszystkim w sposób kompleksowy.

Ginekolog w Warszawie – dlaczego jego pomoc jest niezbędna w czasie ciąży?

Ginekolog w Warszawie jest lekarzem, który ma ogromny wpływ na to, jak przebiegać będzie ciąża, czy w trakcie jej trwania nie dojdzie do problemów i czy przyszła mama będzie czuła odpowiedni komfort. To on jest bowiem odpowiedzialny za przeprowadzanie wszelkiego rodzaju badań, a także dopilnowanie tego, by płód rozwijał się prawidłowo. Lekarz ginekolog powinien zadbać o Pacjentkę na każdym etapie ciąży i w każdym kolejnym trymestrze przeprowadzać stosowne czynności, mające na celu zadbanie o zdrowie matki i rozwijającego się w niej dziecka. Za co odpowiedzialny jest warszawski ginekolog?

Pierwsza wizyta

Kiedy podejrzewasz ciążę albo test wskazał na to, że za kilka miesięcy będziesz mamą, niezbędne jest udanie się na konsultację ginekologiczną, której celem jest przede wszystkim potwierdzenie ciąży. Dochodzi również do ustalenia terminu płodu – na podstawie ostatniej miesiączki albo w oparciu o badanie USG, które może przeprowadzić lekarz ginekolog. Możliwe jest też wykonanie testu obciążenia glukozą – szczególnie w przypadku zagrożenia cukrzycą albo otyłości Pacjentki.

Oczywiście pierwsza wizyta to również możliwość zadawania wielu pytań, na które warszawski ginekolog udzieli Ci wyczerpujących odpowiedzi. Dzięki temu dowiesz się:

  • Jak odżywiać się w ciąży?
  • Jakie są typowe, a jakie niepokojące objawy ciąży?
  • Jakie ćwiczenia fizyczne możesz uprawiać w trakcie ciąży?
  • Jak może wyglądać seks w ciąży?

I wiele innych – zadawaj pytania, ponieważ to dzięki odpowiedziom na nie Twoja ciąża będzie dla Ciebie dużo bardziej komfortowa.

ginekolog w warszawie

Drugi trymestr ciąży

Drugi trymestr ciąży, czyli okres od 14 do 27 tygodnia ciąży, to czas, w którym lekarz powinien kontrolować tętno płodu, a także oceniać wygląd płodu pod kątem różnego rodzaju ewentualnych obrzęków, które mogłyby mu zagrozić. Wykonane zostanie też USG ginekologiczne, które stwierdzi czy rozwój płodu przebiega prawidłowo, a przyszła mama poddana zostanie testom na cukrzycę. Na tym etapie warszawski ginekolog zadawać Ci będzie pytania, które mają na celu uzyskanie wiedzy dotyczącej Twojego stanu psychicznego i fizycznego.

Oczywiście to także czas, kiedy i Ty możesz zadawać pytania albo dzielić się swoimi problemami czy wątpliwościami. Pamiętaj, że dobry ginekolog wysłucha Cię i zaproponuje najlepsze rozwiązanie.

Trzeci trymestr ciąży

Trzeci trymestr ciąży, czyli czas od 28 do 40 tygodnia ciąży, to przede wszystkim kontrolowanie ruchów i tętna oraz dokonywanie pomiarów płodu. Na tym etapie nowoczesne ginekologia jest w stanie określić, czy w czasie porodu nie dojdzie do problemów – np. czy dziecko nie ułoży się głową w niewłaściwą stronę, albo czy na drodze dziecka nie stanie np. miednica. Wykonywane są też wszelkie badania – krwi, ginekologiczne, na cukrzycę czy inne, które mają na celu ochronę zdrowia Twojego i dziecka. Ginekolog zareaguje w odpowiedni sposób zawsze wtedy, gdy poród nie będzie przebiegał perfekcyjnie i podejmie kolejne kroki, które doprowadzą do szczęśliwego finału.

Wszystkie wymienione wyżej badania są wyłącznie tymi podstawowymi – w rzeczywistości warszawski lekarz ginekolog ma też wiele innych obowiązków, które mają na celu zadbanie o szczęście matki i zdrowy rozwój płodu. Jak więc widzisz, jego pomoc jest nieoceniona, dlatego też regularne wizyty w gabinecie ginekologicznym w trakcie ciąży są absolutnie niezbędne!

Pierwsza wizyta u ginekologa – kiedy?

Wiele Pacjentek Premium Medical zastanawia się nad tym, kiedy udać się ginekologa w przypadku podejrzenia ciąży. Praktyka pokazuje, że warto decydować się na to jak najszybciej – nawet po dwóch tygodniach od ustania miesiączki. Wtedy też lekarz będzie w stanie potwierdzić ciążę i przeprowadzić pierwsze badania USG.

Co w sytuacji, gdy dopiero planujecie ciążę? Wtedy również warto udać się do ginekologa prywatnie – nie tylko przeprowadzi on badania profilaktyczne, ale również zaproponuje witaminy i mikroelementy, które mogą przysłużyć się temu, że zajście w ciążę będzie bezproblemowe. Oczywiście wizyta u ginekologa jest wskazana również w sytuacji, gdy starania o dziecko nie przynoszą efektu – wtedy również przeprowadzone zostaną stosowne badania i zlokalizowany zostanie powód takiego stanu rzeczy.

Zapraszamy na wizytę u ginekologa w Premium Medical!

Ginekolog z naszej warszawskiej kliniki zajmie się Twoją ciążą w sposób profesjonalny i kompleksowy. Zgłaszając się do Premium Medical masz pewność tego, że zostaniesz otoczona opieką najlepszego i najbardziej doświadczonego specjalisty, który pomoże Ci w tym, by ciąża przebiegała bez jakichkolwiek powikłań!