Ginekolog w Premium Medical – dlaczego warto odwiedzać go regularnie?

W warszawskim Premium Medical można skorzystać z wizyty u wykwalifikowanego oraz doświadczonego ginekologa, który zapewni Pacjentce poczucie bezpieczeństwa i znajdzie sposób na jej problemy.

W warszawskim Premium Medical można skorzystać z wizyty u wykwalifikowanego oraz doświadczonego ginekologa, który zapewni Pacjentce poczucie bezpieczeństwa i znajdzie sposób na jej problemy. Jak się jednak okazuje, nie wszystkie kobiety zdają sobie sprawę z tego, jak istotną rolę odgrywa ten specjalista i dlaczego warto odwiedzać jego gabinet regularnie. Sprawdźmy więc, czego obawia się wiele kobiet i dlaczego ginekolog to specjalista tak ważny w życiu każdej z nas.

Ginekolog w Warszawie – wiele z nas się go obawia

Jak pokazują statystyki, 74% polskich kobiet odwiedza ginekologa regularnie. Niestety, choć liczba ta na pierwszy rzut oka wydaje się wysoka, po chwili zwracamy uwagę na pozostałe 26% kobiet, a więc ponad ¼, które nie uczęszczają do lekarza specjalisty. Aż 18% bywa u ginekologa sporadycznie (albo zakończyła swoje wizyty w gabinecie na jednej wizycie), a prawie co dziesiąta kobieta (!) nigdy nie była u ginekologa. Wiele kobiet uważa taką wizytę za wstydliwą albo „zło konieczne”, a jedynie 40% pań, uważa ginekologa za specjalistę takiego, jak każdy inny.

Z podanych wyżej statystyk wynika, że ponad ¼ Polek, omijających ginekologa – czy to w Warszawie, czy jakimkolwiek innym mieście – jest narażona na rozmaite choroby i problemy, które mogą zaważyć na codziennym komforcie, a nawet… życiu. Ginekolog jest bowiem specjalistą, którego regularne odwiedzanie jest absolutnym obowiązkiem każdej kobiety!

warszawa ginekolog

Ginekologia w Warszawie – pomoże Ci w wielu sytuacjach

Wiele kobiet kojarzy usługi ginekologiczne przede wszystkim z zapisywaniem tabletek antykoncepcyjnych. Często wizyty u ginekologa mają właśnie taki cel, a inne kwestie zepchnięte zostają na dalszy plan. A to błąd, ponieważ ginekologia w Warszawie pozwoli Ci zadbać o swoje zdrowie i zawczasu dowiedzieć się o problemach, które mogą Cię trapić. Jakie usługi świadczy warszawski ginekolog?

  1. Cytologia

Każdego roku na raka szyjki macicy umiera nawet 2 tysiące Polak, co jest liczbą bardzo wysoką i budzącą niepokój. Aby zmniejszyć ryzyko zachorowania, a także wykryć nowotwór we wczesnej fazie, kiedy to możliwe jest podjęcie z nim skutecznej walki, niezbędne są wizyty w gabinecie ginekologicznym, gdzie specjalista przeprowadza cytologię. Jest to, które pozwoli Ci zdiagnozować chorobę i wyleczyć ją – jest to jak najbardziej możliwe, ponieważ raj szyjki macicy rozwija się około 10 lat, a we wczesnych fazach walka z nim jest skuteczna. Oczywiście cytologia powinna być wykonywana regularnie – przynajmniej raz na 2-3 lata.

  1. Wykrywanie raka piersi

Oczywiście rak szyjki macicy to niejedyne niebezpieczeństwo, jakie czyha na kobiety – niezależnie od ich wieku czy trybu życia. Inny cichy zabójca to nowotwór piersi, który jest najczęściej występującym w Polsce nowotworem złośliwym u kobiet. Chcąc zdiagnozować problem, wykonywane jest badanie palpacyjne (palcami), dzięki któremu można wyczuć guzki na piersiach. Jeżeli zostaną one wykryte, przeprowadza się specjalistyczne badania – USG oraz mammografię.

  1. Leczenie chorób intymnych

Oczywiście kobietom zagrażają nie tylko nowotwory – te występują bowiem stosunkowo rzadko, a ginekolog w Warszawie pomoże również w przypadku innych, częściej pojawiających się problemów. Odwiedź więc gabinet ginekologiczny w przypadku rozmaitych objawów – bólu czy swędzenia w okolicach intymnych,  zaburzeń cyklu miesiączkowego itd. Badanie pozwoli zdiagnozować problem i ustalić plan leczenia, który pomoże Ci zwalczyć wszelkie problemy natury intymnej.

  1. Przygotowanie do ciąży i porodu

Jeżeli lekarz ginekolog pełni również funkcję położnika, będzie mógł zaopiekować się Twoją ciążą. Co więcej – usługi ginekologiczne obejmują również rozmaite badania, mające na celu wykrycie problemów, związanych z zajściem w ciążę, co może szybko pozwolić Ci spełnić marzenie, jakim jest zostanie mamą. Ginekolog w Warszawie udzieli Ci wszelkich niezbędnych informacji dotyczących ciąży, zadba o jej rozwój i poinformuje Cię o potencjalnych zagrożeniach.

ginekolog w warszawie

  1. Wybór metody antykoncepcji

Na koniec zostawiliśmy to, o czym wspominaliśmy już wcześniej – dobry ginekolog dopasuje dla Ciebie również odpowiednie tabletki antykoncepcyjne. Te powinny być wybierane przez specjalistę, by skutki działania hormonów nie okazały się dla Ciebie niewłaściwe, co mogłoby wpłynąć na Twoje zdrowie lub samopoczucie.

Jak wygląda prywatna wizyta w gabinecie ginekologicznym?

Jeżeli udajesz się do ginekologa po raz pierwszy albo byłaś u niego dawno i obawiasz się wizyty – nie martw się. Prywatna opieka lekarska, jaką proponuje Pacjentkom Premium Medical zapewni Ci pełne poczucie bezpieczeństwa, nie wywoła jakiegokolwiek bólu czy dyskomfortu i sprawi, że będziesz mogła rozpocząć skuteczne leczenie w przypadku zdiagnozowania problemu. Wizyta u ginekologa składa się z wywiadu lekarskiego, a także badania zewnętrznych i wewnętrznych narządów płciowych – odbywają się one na specjalnym fotelu ginekologicznym i przy wykorzystaniu specjalistycznych narzędzi. Dzięki temu badania są bezpieczne i w stu procentach skuteczne.

Zapraszamy do warszawskiego Premium Medical – nasz ginekolog zadba o Twój stan zdrowia i poczucie bezpieczeństwa. Wizyta w gabinecie ginekologicznym powinna mieć miejsce przynajmniej raz w roku – dzięki takiej regularności, unikniesz problemów i chorób, które mogą okazać się dla Ciebie dużym zagrożeniem!