Pokonaj zaburzenia erekcji

Sporadycznie każdy mężczyzna ma trudności z osiągnięciem erekcji.

Jeżeli jednak problem nasila się i występuje coraz częściej, warto przebadać się pod kątem zaburzeń wzwodu. To ważne, ponieważ brak erekcji uniemożliwia podjęcie współżycia, a to z kolei może wpływać negatywnie także na zdrowie psychiczne.

Zaburzenia erekcji – problem wielu Polaków

Jak pokazują statystyki przygotowane przez Instytut Badania Opinii Publicznej PENTOR, nawet 1,5 mln Polaków narzeka na zaburzenia erekcji. Największy problem polega jednak na tym, że tylko co trzeci mężczyzna zgłasza się z tą przypadłością do specjalisty. Z uwagi na wstyd i skrępowanie, większość panów ukrywa swoje kłopoty intymne, podejmując nierzadko „leczenie” na własną rękę.

Zaburzenia erekcji – przyczyny

Wielu mężczyzn ulega stereotypom, tzn. uważa, że zaburzenia erekcji to problem panów dojrzałych, wkraczających w okres andropauzy. Nie dopuszczają do siebie myśli, że oni – najczęściej w sile wieku – mogą mieć jakikolwiek problem z osiągnięciem wzwodu.

Okazuje się jednak, że prowadzony współcześnie tryb życia zwiększa ryzyko impotencji. Zaburzenia erekcji powstają m.in. na skutek niewłaściwej diety, braku aktywności fizycznej, przedłużającego się stresu, nadużywania alkoholu czy palenia papierosów.

Problemy z osiągnięciem wzwodu można wyeliminować

Nawet jeśli cierpisz na przewlekłe i coraz częściej pojawiające się zaburzenia erekcji, wcale nie musisz rezygnować z życia seksualnego. Wystarczy, że zgłosisz się do specjalisty – seksuologa lub urologa, którzy zbadają przyczyny i opracują skuteczny plan leczenia.

Chcąc pozbyć się trudności z osiągnięciem wzwodu, nie można koncentrować się na usuwaniu objawów. Trzeba poznać przyczyny i dążyć do ich wyeliminowania. Dlatego tak ważna jest pomoc specjalisty, który w ramach konsultacji zleci odpowiedni sposób postępowania. Pierwsza wizyta może być krępująca, ale jest konieczna. To jedyna droga, dzięki której zapomnisz o kłopotach z erekcją.

Lekarz na podstawie wywiadu i wyników zleconych wcześniej badań postawi diagnozę oraz opracuje plan leczenia.

Zależy Ci na poprawie jakości swojego życia seksualnego? Umów się na wizytę w Premium Medical.