Zabiegi DERMAPEN

Dermapen to innowacyjne urządzenie wykorzystywane w medycynie estetycznej, za pomocą którego można skutecznie poprawić wygląd skóry. Pomaga w spłyceniu zmarszczek, odmłodzeniu skóry oraz poprawie jej kolorytu. Zabieg mikronakłuwania skóry Dermapen jest krótki, mało inwazyjny, a co najważniejsze efekty widoczne są już po pierwszej sesji zabiegowej. 
 
Zabieg Dermapen: jak wygląda?
Urządzenie Dermapen firmy Dr pen pozwala na wprowadzanie substancji czynnych w głąb skóry, które oparte jest na zasadzie automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy pulsujących igieł (wymienne kartridże). 
 
Mechanizm działania:
stymulacja produkcji kolagenu i elastyny;
stymulacja fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego;
poprawa gęstości i elastyczności skóry.
 
Zalety stosowania dermapen:
krótki czas zabiegu;
automatyczna kontrola głębokości iniekcji
mniejszy ból i większy komfort zabiegu dla pacjenta
krótszy czas rekonwalescencji
sterylność zabiegu Dermapen (wymienne igły)
 
Dermapen zabieg: czy jest bolesny?
Funkcja automatycznego nakłuwania skóry zastosowana w dermapen zwiększa efektywność zabiegów poprzez podniesienie stopnia przenikania substancji czynnych w skórę, jednocześnie redukując do minimum ból i dyskomfort pacjentów.
Można odczuwać bolesność w obszarze podanym zabiegowi. Częstotliwość oraz nasilenie odczuwalnego dyskomfortu będzie się sukcesywnie zmniejszać z każdym dniem.
Bezpośrednio po zabiegu Dermapen odczuwane są lekkie swędzenie i krótkotrwałe pieczenie. Przez najbliższe kilka dni widoczne może być zaczerwienienie i obrzęk na obszarze poddanym zabiegowi. Skóra będzie lekko bolesna i tkliwa. Stan ten jest normalną reakcją organizmu na zabieg, nie wymaga specjalnej troski i ustępuje samoistnie.
Mogą wystąpić także krwiaki, jak po każdym nakłuciu skóry.
 
Dermapen: efekty i schemat terapii
Używając Dermapen efekty widoczne są zazwyczaj po drugim lub trzecim zabiegu w cyklu, choć u niektórych osób widać je już po pierwszym zabiegu. Pełen efekt stabilizuje się w ciągu miesiąca po ostatnim zabiegu w cyklu.
Reakcja organizmu na zabieg jest zróżnicowana i indywidualna.
Zabieg będzie trwał ok. pół godziny. Podczas zabiegu wykonywane są specjalne mikronakłucia, które stymulują skórę do regeneracji. Zabieg jest wykonywany za pomocą jednorazowej głowicy wyposażonej w 24 sterylne tytanowe, cienkie jak włos mikroigieły. Jednocześnie podczas zabiegu wprowadzane są preparaty o właściwościach nawilżających, odżywczych, napinających.
Zabieg z zastosowaniem urządzenia DERMAPEN znacząco skraca czas leczenia i powrotu pacjenta do codziennych czynności. Precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji (w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm) pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu – inaczej niż w przypadku dermarollerów i mezoterapii wykonywanej przy użyciu strzykawki i igły, tzw. Techniką nappage.
 
Dermapen i zalecenia po zabiegu
Jeśli chodzi o zalecenia po zabiegu, jakich należy przestrzegać, warto zwrócić uwagę na:
Po zabiegu można wrócić do codziennych czynności.
Zalecane jest nakładanie specjalnych kosmetyków pozabiegowych na poddane zabiegowi okolice celem zmniejszenia pozabiegowego obrzęku.
Całkowicie unikaj słońca i solarium przez 6 tyg. po zabiegu. 
 
Przeciwwskazania oraz skutki uboczne
Choroby nowotworowe;
Ciąża i okres karmienia piersią;
Aktywna opryszczka;
Aktywny trądzik.
 
Wskazania
Drobne płytkie marszczki;
Rozstępy;
Blizny potrądzikowe, pooperacyjne, pooparzeniowe;
Skóra zwiotczała;
Odmładzanie dłoni;