Badanie kardiologiczne - Zadbaj o serce

Serce jest niezwykle ważnym narządem, od którego zależy życie.

Dlatego należy o nie odpowiednio dbać - nie tylko poprzez właściwe odżywianie i prowadzenie zdrowego trybu życia. Koniecznością są także regularnie wykonywane badania kardiologiczne, które pozwalają na ocenę stanu zdrowia.

Badania kardiologiczne – zrób to dla swojego serca

Czy wiesz, że serce każdego człowieka w ciągu doby kurczy się średnio 100 tys. razy? Czy masz świadomość, że w ciągu 1 minuty pompuje nawet 6 litrów krwi, co daje dzienny wynik na poziomie ponad 7000 litrów? Widzisz więc, że narząd ten wykonuje bardzo ciężką pracę - pracę, dzięki której żyjesz i korzystasz z uroków życia. Nie pozwól więc, by Twoje podejście do stanu zdrowia zniszczyło to, co masz najcenniejsze.

Serce – narząd, który wykonuje ciężką pracę

Jak wskazują statystyki, każdego roku z powodu chorób sercowo-naczyniowych umiera średnio 91 tys. Polek i 82 tys. Polaków. Jeszcze więcej osób narażonych jest na zawał serca lub udar mózgu. Statystyki są zatrważające, dlatego należy dążyć do poprawy wyników. Nie jest to trudne, ponieważ wystarczy regularnie wykonywać badanie kardiologiczne oraz stosować się do zaleceń lekarza kardiologa.

Każde podstawowe badanie kardiologiczne jest zupełnie nieinwazyjne i bezbolesne, dlatego nie warto ich unikać. Wykonane na wczesnym etapie, pozwala ocenić kondycję układu sercowo-naczyniowego i dobrać optymalny sposób leczenia – tak, by zapobiec zawałowi czy udarowi.

W ramach badań kardiologicznych warto wykonać m.in.:

  • EKG spoczynkowe,
  • Holter ciśnieniowy oraz EKG (24-godzinna rejestracja),
  • USG echo serca,
  • próbę wysiłkową.

Z myślą o osobach, które chcą zadbać o swoje serce podczas aktywności fizycznej lub intensywnie uprawiają sport, przygotowaliśmy pakiet dla aktywnych, który zawiera:

  • badania laboratoryjne,
  • EKG spoczynkowe,
  • próbę wysiłkową,
  • USG echo serca,
  • konsultację kardiologiczną wraz z omówieniem wyników i wydaniem zaleceń.

Do udziału w badaniach zachęcamy wszystkich pacjentów, a przede wszystkim osoby z obciążeniem genetycznym (w rodzinie występowały przypadki zawału serca, udaru mózgu). Twoje serce zasługuje na profesjonalną diagnostykę. Dlatego już teraz wybierz pakiet badań dostosowanych do potrzeb.