Kardiolodzy Warszawa - Zadbaj o swoje serce

Statystyki są zatrważające – na skutek chorób sercowo-naczyniowych rocznie umiera około 91 tysięcy Polek i około 82 tysięcy Polaków. Zrób wszystko, by nie należeć do tej grupy.

Podejrzewasz u siebie problemy z sercem? A może zmagasz się z chorobami układu sercowo-naczyniowego? Nie możesz bagatelizować tych schorzeń, ponieważ nieleczone lub leczone nieprawidłowo mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia. Oddaj się w ręce specjalistów – kardiolodzy z miasta Warszawa zajmą się Tobą profesjonalnie. Im możesz zaufać, licząc na poprawę stanu zdrowia.

Kardiolodzy dla Ciebie!

Mimo że nie jesteśmy centrum kardiologii w mieście Warszawa, zatrudniamy najlepszych lekarzy. Specjalistów, którym bez wahania możesz powierzyć swoje serce. Posiadają ogromną wiedzę popartą wieloletnią praktyką – kardiologia nie ma przed nimi żadnych tajemnic. To właśnie oni zajmą się Tobą już na pierwszej wizycie.

Nasi kardiolodzy są w stanie postawić trafną diagnozę, która stanowi fundament skutecznego leczenia. W zależności od problemów zdrowotnych, ustalą optymalny plan, dzięki któremu przywrócisz prawidłowe funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego.

Kompleksowe badania kardiologiczne

Jesteś z miasta Warszawa? Kardiolog zajmie się Twoim problemem zdrowotnym, jeśli tylko zgłosisz się na wizytę. Nasza klinika kardiologiczna to miejsce, w którym zostaną Ci zlecone odpowiednie badania, pozwalające ocenić kondycję układu sercowo-naczyniowego. Badania są skuteczne nie tylko dzięki wiedzy i doświadczeniu naszych specjalistów – nasi warszawscy kardiolodzy mają bowiem do swojej dyspozycji nowoczesne, specjalistyczne urządzenia, które ratują życie wielu osób. Nowoczesne wyposażenie oraz zaangażowanie w pomoc naszym pacjentom sprawia, że nasza klinika kardiologii w Warszawie cieszy się dużym zaufaniem!

W Premium Medical wykonujemy takie badania jak:

1. EKG spoczynkowe

Jest to badanie, pozwalające na odczytanie zmian napięć elektrycznych powstających w mięśniu sercowym. Dzięki temu kardiolog jest w stanie precyzyjniej określić rodzaj schorzenia, w oparciu o zaburzenia rytmu serca. EKG spoczynkowe zaleca się wykonać szczególnie w sytuacji, gdy dochodzi do bólów w klatce piersiowej, częstych duszności albo omdleń, jednak wykonywane może być również u osób całkowicie zdrowych – np. w niektórych zawodach, w których należy wykryć choroby, które mogą doprowadzić do nagłej śmierci.

2. Holter ciśnieniowy oraz EKG (24-godzinna rejestracja)

Holter ciśnieniowy jest urządzeniem, które stosuje się do całodobowego monitorowania ciśnienia tętniczego krwi. Aparat mierzy ciśnienie w dzień i w nocy, a następnego dnia można podłączyć go do komputera i odczytać wynik. Jego analiza ma bardzo duże znaczenie i pozwala wykryć różne nieprawidłowości związane z pracą serca. Jest to doskonały sposób na wykrycie problemów z sercem u tych pacjentów, którzy stresują się wizytą lekarską i w wyniku tego ich ciśnienie tętnicze krwi rośnie w trakcie badania, co może wprowadzać w błąd lekarza.

3. USG echo serca

Bardzo ważne, bezinwazyjne badanie serca, które dzięki zastosowaniu specjalnych głowic ultrasonografu, przykładanych do klatki piersiowej, pozwala obserwować obraz serca na monitorze. Dzięki temu kardiolodzy są w stanie zauważyć wady serca i w ten sposób zlecić leczenie choroby. Nasza klinika kardiologii używa specjalistycznego, dokładnego sprzętu, które pozwala uzyskać bardzo wyraźny obraz i w ten sposób pomóc pacjentowi uniknąć zagrożenia.

4. Próba wysiłkowa

Jest to badanie, które wykonuje się nie tylko u sportowców, ale również osób z chorobą wieńcową czy zaburzeniami rytmu serca i pozwala sprawdzić, jak zachowuje się serce i jak wygląda jego praca podczas wzmożonego wysiłku. Oczywiście dla bezpieczeństwa pacjenta, podczas próby wysiłkowej jest przy nim lekarz, wraz z odpowiednim oprzyrządowaniem, niezbędnym do nagłej pomocy – np. w sytuacji, gdy podczas wysiłku ujawni się nagle choroba serca. 

W razie wykrycia nieprawidłowości, kardiolog może zlecić wykonanie bardziej inwazyjnych badań, tj. koronografię (ocena tętnic wieńcowych) oraz cewnikowanie serca (ocena budowy mięśnia sercowego oraz określenie rytmu serca).

Już teraz skontaktuj się z nami - umów się na wizytę z naszym specjalistą!

Nasza klinika kardiologiczna jest miejscem, w którym pomagamy pacjentom z różnymi problemami z sercem. Jako specjaliści w tej dziedzinie, jesteśmy w stanie przeprowadzić odpowiednie badanie, prawidłowo zdiagnozować schorzenie i ustalić skuteczny plan jego leczenia. Pamiętaj, że problemy z sercem to powszechny problem i zawsze jest szansa na poprawienie jego pracy oraz kondycji – wystarczy tylko zgłosić się po odpowiednią pomoc, którą oferują nasi warszawscy kardiolodzy!

Nasza klinika kardiologii z Warszawy zaprasza do kontaktu!