Zadbaj o swoje oczy

Konsultacje okulistyczne z pełną diagnostyką!

Staramy się pomagać naszym Pacjentom w każdym aspekcie zdrowotnym dlatego zapraszamy na konsultacje okulistyczne, których udzielają doświadczeni specjaliści oraz pełną diagnostykę oczu przeprowadzoną w komfortowych warunkach oraz przyjaznej atmosferze. Zakres usług skierowany jest dla dzieci i  dorosłych.   

Konsultacje okulistyczne obejmują ocenę przedniego i tylnego odcinka oka w lampie szczelinowej, komputerowe badanie refrakcji, bezditykową/bezkontaktową tonometrię (badanie ciśnienia śródgałkowego), badanie dna oka, gonioskopię oraz ocenę wad wzroku.

W określonych przypadkach możliwe jest rozszerzenie diagnostyki patologii narządu wzroku przy użyciu nowoczesnego aparatu OCT. Umożliwia on obrazowanie
i wymiarowanie siatkówki, naczyniówki i odcinka przedniego gałki ocznej.

OCT jaskrowe zapewnia kompleksową diagnostykę i monitorowanie pacjentów z podejrzeniem jaskry i jaskrą, pozwalając na wykrycie wczesnego uszkodzenia nerwu wzrokowego.

Badanie obejmuje:

- ocenę topograficzną tarczy nerwu wzrokowego ( badanie typu HRT),

- ocenę grubości włókien nerwowych OCT tarczy (badanie typu GDx),

- ocenę kompleksu komórek zwojowych (GCC).

Dodatkowo ocenę odcinka przedniego (AS-OCT),

- badanie grubości rogówki – pachymetrię,

- ocenę kąta przesączania.

 

Angio OCT to najnowsza nieinwazyjna metoda obrazowania mikrokrążenia w siatkówce, choriokapilarach oraz w naczyniówce. Angiografia OCT służy do obrazowania i obserwowania mikrokrążenia w chorobach plamki, takich jak AMD, makulopatia cukrzycowa, zamknięcie naczyń siatkówki oraz teleangiektazje plamki.

Istnieje także możliwość:

-  doboru szkieł korekcyjnych,

-  pobrania posiewu w kierunku bakteriologicznym,

-  wykonania badania w kierunku nużeńca

-  usunięcia ciała obcego,

-  założenia opatrunku,

-  badań do medycyny pracy.

 

Dodatkowo wykonujemy iniekcje doszklistkowe z użyciem preparatów: LUCENTIS, EYLEA oraz AVASTIN. Iniekcja doszklistkowa polega na podaniu leku do wnętrza gałki ocznej, a dokładnie do komory ciała szklistego. Zabieg z podaniem leku wykonuje sie w znieczuleniu miejscowym, a cała procedura jest krótka i bezbolesna.