Alergolog dziecięcy

Jeśli Twoje dziecko ma objawy alergii, nie czekaj i umów je na konsultację do specjalisty. W Premium Medical czeka na Was lekarz alergolog dziecięcy, przyjmujący pacjentów w wieku do 18. roku życia. Nasz specjalista zajmie się diagnostyką i ustaleniem ewentualnego leczenia dziecka. Pamiętaj także, że dobry alergolog dziecięcy skupia się też na działaniach profilaktycznych. Jest to szczególnie ważne, jeśli Twoje dziecko ma genetyczne predyspozycje do rozwoju alergii. 

Czy wizyta u alergologa dziecięcego jest konieczna?

Układ odpornościowy u najmłodszych pacjentów wciąż się kształtuje, stąd często one chorują. Nietrudno w tym czasie przypisać katar i kaszel przeziębieniu, zamiast alergii wziewnej. W przypadku rozszerzania diety, łatwo pomylić nietolerancję pokarmową z alergią pokarmową. Alergolog dziecięcy to specjalista, którego zadaniem jest rozpoznać, czy dziecko ma alergię; wytypować rodzaj alergenu wywołującego objawy alergii, a także wprowadzić skuteczne leczenie, które przywróci dziecku dobre samopoczucie i pozwoli mu normalnie funkcjonować na co dzień. Poradnia alergologiczna dla dzieci to również miejsce, w którym pacjenci z obciążeniem rodzinnym w kierunku alergii są poddawani regularnym kontrolom, a działania profilaktyczne mają na celu uchronić je przed chorobą. Postępowanie we wczesnych okresach życia dziecka ma ogromny wpływ na jego zdrowie w przyszłości.

Jakie są wskazania do konsultacji alergologicznej?

Alergolog dziecięcy to lekarz, do którego należy się zgłosić, jeśli u dziecka występują obawy typowe dla alergii. Mowa o takich dolegliwościach, jak m.in.:

  • napady kaszlu i kichania,
  • nieżyt nosa,
  • zaczerwienione i łzawiące oczy,
  • ataki duszności,
  • ucisk w klatce piersiowej,
  • zmiany skórne – wysypki, zaczerwienienie, bąble,
  • kolki, wzdęcia, bóle brzucha,
  • zaparcia,
  • nudności i wymioty,
  • sucha, swędząca skóra.

Powyższe objawy łatwo pomylić z innymi schorzeniami, dlatego tak ważne jest, aby w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, co dziecku dolega, obejrzał je dobry alergolog dziecięcy. Jeśli u Twojego dziecka została zdiagnozowana alergia, kolejne etapy leczenia i ewentualnej immunoterapii (odczulania) również są przeprowadzane przez lekarza alergologa dziecięcego. Leczy on takie choroby, jak m.in. alergie pokarmowe, wziewne i kontaktowe, alergie na leki, astmę alergiczną czy atopowe zapalenie skóry. Alergolog dziecięcy to także pierwszy wybór w przypadku takich dolegliwości jak alergiczne zapalenie spojówek czy alergiczny nieżyt nosa.

Jak przebiega konsultacja u alergologa dziecięcego?

Alergolog dziecięcy to lekarz z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, które pozwalają mu zadbać o komfort najmłodszych pacjentów w trakcie konsultacji medycznej. Pierwsza wizyta u specjalisty obejmuje przede wszystkim wywiad z pacjentem i jego rodzicami/opiekunami, a także badanie fizykalne. Lekarz może także zlecić wykonanie badań dodatkowych (nasza klinika w Warszawie znajduje się niedaleko laboratorium). W ramach diagnostyki przeprowadzane są m.in. testy alergologiczne z krwi, testy skórne czy testy płatkowe (przyklejanie plastrów z alergenami na skórę pleców).

Jak przygotować się do konsultacji u alergologa dziecięcego?

Zabierz ze sobą dokumentację medyczną dziecka oraz listę leków, które zażywa. Warto także spisać na kartce objawy, które mogą wskazywać na alergię u dziecka – jakie dolegliwości i kiedy się pojawiają. W przypadku testów alergologicznych w Premium Medical Warszawa nasz personel udzieli Ci niezbędnych informacji na temat przygotowania dziecka. Testy alergologiczne i immunoterapia nie są przeprowadzane w przypadku infekcji u dziecka, ważne jest także zastosowanie się do zaleceń lekarza w kwestii odstawienia niektórych leków.

Pamiętaj, że choroby wywołane przez różnego rodzaju alergeny dotykają coraz więcej pacjentów. Winne są temu geny, zanieczyszczenie powietrza czy wreszcie styl życia. Nierozpoznana i/lub źle leczona alergia, może być przyczyną rozwoju astmy alergicznej lub zagrażającego zdrowiu i życiu wstrząsu anafilaktycznego. Jeśli zależy Ci na szybkiej konsultacji dziecka, najlepszym wyborem będzie alergolog dziecięcy przyjmujący prywatnie.

Konsultacja alergologiczna dla dzieci – cennik

Premium Medical w Warszawie to prywatna klinika zdrowia, oferująca dostęp do najlepszych specjalistów i krótkie oczekiwanie na termin wizyty. Działająca u nas poradnia alergologiczna dla dzieci to miejsce przyjazne zarówno najmłodszych pacjentom, jak i nastolatkom. Dbamy o to, aby alergolog dziecięcy przyjmujący prywatnie był gwarancją szybkiej konsultacji medycznej i wdrożenia ewentualnego leczenia pacjenta. Cena za wizytę jest podana w zakładce cennik na naszej stronie (pamiętaj, że ostateczna cena za konsultację jest uzależniona od tego, czy lekarz zleci wykonanie dodatkowych badań). 

Chcesz umówić dla swojej pociechy wizytę u alergologa dziecięcego ? Zarejestruj się online, skorzystaj z formularza kontaktowego, zadzwoń do nas lub przyjdź do siedziby kliniki. Warszawa, ul. Kobielska 23, zapraszamy! W Premium Medical przyjmuje także alergolog dla dorosłych, szczegółowy cennik wizyt i badań znajdziesz na naszej stronie, w razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu.

 

Konsultacja alergologiczna dla dzieci – Cennik

Konsultacja alergologiczna dla dzieci 230 zł
Poznaj lekarzy wykonujących to badanie
Wybierz lekarza i umów wizytę online na to badanie