Alergolog

Umów wizytę w Premium Medical! Oferta naszej poradni obejmuje konsultacje alergologiczne osób dorosłych oraz dzieci od 3. roku życia. Dobry alergolog potrafi stworzyć miłą i spokojną atmosferę w trakcie konsultacji i badań. W naszej poradni przyjmuje doświadczony lekarz, a szybkie terminy wizyt pozwalają sprawnie przeprowadzić diagnostykę pacjentów.

Kiedy zgłosić się do lekarza alergologa?

Działem medycyny, który zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób alergicznych, jest alergologia. Z kolei specjalistą w tym zakresie jest lekarz alergolog. Wszystkie osoby zainteresowane konsultacją u dobrego alergologa zapraszamy do Premium Medical (Warszawa).

Wizyta alergologiczna jest zalecana wszystkim osobom, które zauważyły u siebie objawy sugerujące na rozwój chorób alergicznych. Rodzaj symptomów jest uzależniony od tego, jaką chorobę wywołuje alergen. Mowa o m.in.:

  • zmianach skórnych (np. bąble, zaczerwienienie, pokrzywka),
  • atakach duszności,
  • ucisku w klatce piersiowej,
  • suchym, napadowym kaszlu.

O alergii świadczy także alergiczny nieżyt nosa i zaczerwienione oczy. W przypadku alergii pokarmowych pacjent może skarżyć się na bóle brzucha, nudności i wymioty. Alergologia opisuje 3 główne rodzaje alergii – alergię pokarmową, wziewną oraz kontaktową, a atak choroby pojawia się po kontakcie chorego z danym alergenem. Bez względu na to, czy pacjent cierpi na alergię sezonową, czy całoroczną, lekarz alergolog dba o to, aby złagodzić objawy choroby i przywrócić jakość życia choremu.

Główne choroby, będące w centrum zainteresowania alergologii i którymi zajmuje się alergolog, to:

  • alergiczny nieżyt nosa,
  • alergiczne zapalenie spojówek,
  • alergie pokarmowe, kontaktowe, wziewne,
  • alergie wywołane zażywaniem niektórych leków,
  • atopowe zapalenie skóry,
  • astma.

W przypadku problemów zdrowotnych nie warto zwlekać z wizytą alergologiczną. Cena za bagatelizowanie choroby może okazać się wysoka. Nieleczona alergia prowadzi do poważniejszych dolegliwości, w tym rozwoju astmy alergicznej czy wstrząsu anafilaktycznego.

Jak wygląda pierwsza wizyta u alergologa?

Konsultacje alergologiczne nie wymagają specjalnych przygotowań ze strony pacjenta. Warto jednak zabrać ze sobą dokumentację medyczną oraz listę zażywanych leków. Pomocne jest spisanie pytań do alergologa, niepokojących objawów – wraz z informacją, kiedy i jak często się one pojawiają. W czasie wizyty pacjenci często się stresują i mogą mieć problem z odpowiedzią na pytania związane z historią ich chorób czy częstotliwością występowania objawów.

Alergolog przeprowadza wywiad lekarski z pacjentem oraz w razie potrzeby wykonuje badanie fizykalne. Na podstawie uzyskanych informacji decyduje o badaniach uzupełniających. Alergologia to dział medycyny, który korzysta z takich metod diagnostycznych, jak m.in. badania laboratoryjne czy testy alergologiczne. Pomocnym badaniem jest również spirometria, która pozwala określić objętość i pojemność płuc. Wynik badania umożliwia też ocenę szybkości przepływu powietrza przez drogi oddechowe. Warto dodać, że lekarz alergolog przeprowadza także kwalifikacje do immunoterapii pacjenta. O tym, czy chory może przejść odczulanie, decyduje m.in. przebieg alergii czy rodzaj wywołującej ją alergenu.

Pacjenci z chorobami na tle alergicznym muszą regularnie odwiedzać gabinet alergologa. Wizyty kontrolne pozwalają oszacować skuteczność leczenia i w razie konieczności dostosować je do aktualnego stanu zdrowia chorego. Lekarz alergolog dobiera metody leczenia indywidualnie do pacjenta. Zazwyczaj farmakologia obejmuje leki stosowane regularnie (przeciwzapalne), a także leki rozszerzające oskrzela, stosowane jedynie doraźnie, w przypadku ataku choroby. Najlepszy alergolog to ten, który nie doprowadzi do rozwoju alergii, jednak bez współpracy na linii lekarz-pacjent jest to znacznie utrudnione. Gdzie w Warszawie przyjmuje dobry lekarz alergolog prywatnie?

Alergolog prywatnie w Warszawie – skorzystaj z oferty Premium Medical

Alergolog prywatnie to gwarancja szybkiej wizyty, w terminie dopasowanym do Twojego harmonogramu pracy czy innych obowiązków. Ewentualne badania dodatkowe wykonujesz na miejscu. Przyjmujący u nas alergolog przeprowadza testy alergologiczne, w ramach oferty kliniki działa także laboratorium (w zakładce cennik znajdziesz listę wykonywanych badań).

Ile kosztuje wizyta u lekarza alergologa prywatnie? Aktualna cena za konsultację lekarską jest podana w zakładce cennik. W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z recepcją poradni. Gdzie znaleźć nasz gabinet? Alergolog przyjmuje pod adresem ul. Kobielska 23, Warszawa. Wizytę można umówić telefonicznie, poprzez formularz na naszej stronie lub osobiście. Serdecznie zapraszamy!

Konsultacja alergologiczna – Cennik

Konsultacja alergologiczna 230 zł
Poznaj lekarzy wykonujących to badanie
Wybierz lekarza i umów wizytę online na to badanie