Alergolog

Umów wizytę w Premium Medical! Oferta naszej poradni obejmuje konsultacje alergologiczne osób dorosłych oraz dzieci od 5. roku życia. Dobry alergolog potrafi stworzyć miłą i spokojną atmosferę w trakcie konsultacji i badań. W naszej poradni przyjmuje doświadczony lekarz, a szybkie terminy wizyt pozwalają sprawnie przeprowadzić diagnostykę pacjentów.

Kiedy zgłosić się do lekarza alergologa?

Działem medycyny, który zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób alergicznych, jest alergologia. Z kolei specjalistą w tym zakresie jest lekarz alergolog. Wszystkie osoby zainteresowane konsultacją u dobrego alergologa zapraszamy do Premium Medical (Warszawa).

Wizyta alergologiczna jest zalecana wszystkim osobom, które zauważyły u siebie objawy sugerujące na rozwój chorób alergicznych. Rodzaj symptomów jest uzależniony od tego, jaką chorobę wywołuje alergen. Mowa o m.in.:

  • zmianach skórnych (np. bąble, zaczerwienienie, pokrzywka),
  • atakach duszności,
  • ucisku w klatce piersiowej,
  • suchym, napadowym kaszlu.

O alergii świadczy także alergiczny nieżyt nosa i zaczerwienione oczy. W przypadku alergii pokarmowych pacjent może skarżyć się na bóle brzucha, nudności i wymioty. Alergologia opisuje 3 główne rodzaje alergii – alergię pokarmową, wziewną oraz kontaktową, a atak choroby pojawia się po kontakcie chorego z danym alergenem. Bez względu na to, czy pacjent cierpi na alergię sezonową, czy całoroczną, lekarz alergolog dba o to, aby złagodzić objawy choroby i przywrócić jakość życia choremu.

Główne choroby, będące w centrum zainteresowania alergologii i którymi zajmuje się alergolog, to:

  • alergiczny nieżyt nosa,
  • alergiczne zapalenie spojówek,
  • alergie pokarmowe, kontaktowe, wziewne,
  • alergie wywołane zażywaniem niektórych leków,
  • atopowe zapalenie skóry,
  • astma.

W przypadku problemów zdrowotnych nie warto zwlekać z wizytą alergologiczną. Cena za bagatelizowanie choroby może okazać się wysoka. Nieleczona alergia prowadzi do poważniejszych dolegliwości, w tym rozwoju astmy alergicznej czy wstrząsu anafilaktycznego.

Jak wygląda pierwsza wizyta u alergologa?

Konsultacje alergologiczne nie wymagają specjalnych przygotowań ze strony pacjenta. Warto jednak zabrać ze sobą dokumentację medyczną oraz listę zażywanych leków. Pomocne jest spisanie pytań do alergologa, niepokojących objawów – wraz z informacją, kiedy i jak często się one pojawiają. W czasie wizyty pacjenci często się stresują i mogą mieć problem z odpowiedzią na pytania związane z historią ich chorób czy częstotliwością występowania objawów.

Alergolog przeprowadza wywiad lekarski z pacjentem oraz w razie potrzeby wykonuje badanie fizykalne. Na podstawie uzyskanych informacji decyduje o badaniach uzupełniających. Alergologia to dział medycyny, który korzysta z takich metod diagnostycznych, jak m.in. badania laboratoryjne czy testy alergologiczne. Pomocnym badaniem jest również spirometria, która pozwala określić objętość i pojemność płuc. Wynik badania umożliwia też ocenę szybkości przepływu powietrza przez drogi oddechowe. Warto dodać, że lekarz alergolog przeprowadza także kwalifikacje do immunoterapii pacjenta. O tym, czy chory może przejść odczulanie, decyduje m.in. przebieg alergii czy rodzaj wywołującej ją alergenu.

Pacjenci z chorobami na tle alergicznym muszą regularnie odwiedzać gabinet alergologa. Wizyty kontrolne pozwalają oszacować skuteczność leczenia i w razie konieczności dostosować je do aktualnego stanu zdrowia chorego. Lekarz alergolog dobiera metody leczenia indywidualnie do pacjenta. Zazwyczaj farmakologia obejmuje leki stosowane regularnie (przeciwzapalne), a także leki rozszerzające oskrzela, stosowane jedynie doraźnie, w przypadku ataku choroby. Najlepszy alergolog to ten, który nie doprowadzi do rozwoju alergii, jednak bez współpracy na linii lekarz-pacjent jest to znacznie utrudnione. Gdzie w Warszawie przyjmuje dobry lekarz alergolog prywatnie?

Alergolog prywatnie w Warszawie – skorzystaj z oferty Premium Medical

Alergolog prywatnie to gwarancja szybkiej wizyty, w terminie dopasowanym do Twojego harmonogramu pracy czy innych obowiązków. Ewentualne badania dodatkowe wykonujesz na miejscu. Przyjmujący u nas alergolog przeprowadza testy alergologiczne, w ramach oferty kliniki działa także laboratorium (w zakładce cennik znajdziesz listę wykonywanych badań).

Ile kosztuje wizyta u lekarza alergologa prywatnie? Aktualna cena za konsultację lekarską jest podana w zakładce cennik. W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z recepcją poradni. Gdzie znaleźć nasz gabinet? Alergolog przyjmuje pod adresem ul. Kobielska 23, Warszawa. Wizytę można umówić telefonicznie, poprzez formularz na naszej stronie lub osobiście. Serdecznie zapraszamy!

Poznaj lekarzy wykonujących to badanie
Wybierz lekarza i umów wizytę online na to badanie