Indywidualna Szkoła Rodzenia

Oczekiwanie na poród wiąże się z wieloma emocjami. Wiele kobiet odczuwa nie tylko radość, ale i lęk czy obawy związane z podjęciem nowej roli w życiu – roli mamy. Szkoła rodzenia to miejsce, w którym uzyskasz wsparcie od doświadczonej położnej i poznasz osoby przygotowujące się do roli rodziców. Jeśli interesuje Cię szkoła rodzenia w Warszawie, koniecznie sprawdź naszą ofertę.

Szkoła rodzenia prywatnie – Warszawa i okolice

Premium Medical to miejsce przyjazne przyszłym rodzicom. Nasza Indywidualna Szkoła Rodzenia to doskonały wybór dla osób, którym zależy na kameralnych spotkaniach z położną. Masz gwarancję, że nie będziesz jedną z wielu uczestniczek zajęć. Stworzysz lepszą więź z położną i uzyskasz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania. Szkoła rodzenia prywatnie to także wygodna alternatywa dla przyszłych rodziców, dla których tradycyjna szkoła rodzenia nie jest wystarczająca. W Premium Medical ustalamy dogodne dla Ciebie terminy zajęć, a miejsce spotkań jest dostosowane do potrzeb przyszłej mamy. Stawiamy na intymną atmosferę i zapewniamy wszelkie udogodnienia dla kobiet w ciąży. Indywidualna Szkoła Rodzenia w Premium Medical Warszawa zapewnia wygodne siedziska, niezbędne akcesoria do ćwiczeń, a przede wszystkim wiedzę i wieloletnie doświadczenie naszej położonej. Możesz uczestniczyć w zajęciach z osobą towarzyszącą lub sama, jak wolisz.

Program zajęć w szkole rodzenia Premium Medical

Dobra szkoła rodzenia to miejsce, w którym Twoje potrzeby są na pierwszym planie. Dlatego też nie tylko proponujemy tematy rozmów, ale i prowadzimy zajęcia z tematów zasugerowanych przez uczestników spotkań. U nas nie ma tematu tabu czy omijania zagadnień, które według innych mogą być oczywiste. Jesteśmy dla Ciebie i chcemy w czytelny sposób pokazać Ci, co dzieje się z Twoim ciałem w trakcie ciąży, porodu i połogu. Program zajęć jest dopasowany do Twoich potrzeb, możemy jednak wyróżnić 5 proponowanych tematów spotkań.

  • Przygotowanie do porodu

Omówimy zagadnienia związane z odżywianiem w ciąży, ćwiczeniami dla przyszłej mamy, przygotowania wyprawki dla dziecka, torby do szpitala, dokumentacji medycznej. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając szpital. Nie zapominamy także o osobach towarzyszących. Bez względu na to, czy będzie to ojciec dziecka, mama, siostra czy przyjaciółka – omówimy ich rolę w trakcie porodu i podpowiemy, jak mogą Ci pomóc na sali porodowej.

  • Poród siłami natury

Tematyka zajęć będzie dotyczyć tego, kiedy zgłosić się do szpitala, jak przebiega poród siłami natury. Omówimy metody alternatywne łagodzenia bólu, jak i krok po kroku wytłumaczymy procedurę znieczulenia zewnątrzoponowego. Przygotujemy Cię na to, jak rozpoznać zbliżający się poród i opiszemy dokładnie zmiany, które będą zachodzić w Twoim ciele 2-3 tygodnie przed porodem.

  • Cesarskie cięcie

W tym bloku tematycznym skupimy się na przygotowaniach do porodu CC. Omówimy wskazania, przebieg porodu, również nagłego cięcia cesarskiego. Dowiesz się, kiedy zgłosić się do szpitala, kiedy będziesz miała pierwszy kontakt z dzieckiem i jak wygląda opieka na sali pooperacyjnej. Wskażemy, jakie ćwiczenia powinnaś wykonywać po porodzie, jak dbać o bliznę oraz jak radzić sobie z bólem po cesarskim cięciu. Opowiemy Ci także, czym różni się przebieg laktacji po porodzie fizjologicznym od laktacji po porodzie drogą cesarskiego cięcia.

  • Pielęgnacja noworodka

W tej części szkolenia ważna jest nie tylko wiedza teoretyczna, ale i praktyczna. Pamiętaj, że jeśli w danej placówce położna nie proponuje Ci żadnych ćwiczeń, nie jest to dobra szkoła rodzenia. W Premium Medical będziemy omawiać zagadnienia związane ze sposobem noszenia, przewijania i ubierania dziecka. Swoją wiedzę sprawdzisz w praktyce. Nauczymy Cię kąpać noworodka i weźmiemy pod lupę kalendarz szczepień dziecka.

  • Karmienie piersią i okres połogu

Okres połogu jest równie ważny, jak sama ciąża i poród. Na pierwszy plan wysuwają się tutaj emocje młodej mamy. Porozmawiamy o baby blues i depresji poporodowej. Nauczymy Cię różnych sposobów przystawiania dziecka do piersi, omówimy prawidłowości mechanizmu laktacji. Przygotujemy Cię na to, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach w pierwszych tygodniach po urodzeniu dziecka. Jeśli będziesz miała pytania – nie bój się ich zadawać. Po to jest szkoła rodzenia, położna udzieli Ci wskazówek w każdym interesującym Cię temacie związanym z ciążą, porodem, połogiem i pielęgnacją dziecka.

Umów się na zajęcia do szkoły rodzenia

Jeśli Twoim miejscem zamieszkania jest Warszawa i interesuje Cię najlepsza szkoła rodzenia w okolicy, to dobrze trafiłaś. Nasza Indywidualna Szkoła Rodzenia i prowadząca w niej zajęcia położna to gwarancja przygotowania psychicznego i fizycznego do przyjścia na świat dziecka. Cena za zajęcia jest uzależniona od ilości godzin. Sprawdź naszą zakładkę cennik lub skontaktuj się z nami – odpowiemy na Twoje pytania i zaproponujemy dogodny termin spotkań.

Jak możesz się z nami skontaktować?

Telefonicznie: +22 512 51 53

Mailowo: kontakt@premium-medical.pl

Osobiście: ul. Kobielska 23, Warszawa.

Szkoła rodzenia prywatnie w Premium Medical Warszawa zapewnia także możliwość umówienia się na konsultację do przyjmujących u nas specjalistów. Potrzebujesz wizyty u psychologa lub dietetyka? Chcesz wykonać badania laboratoryjne? U nas załatwisz wszystkie formalności w jednym miejscu! Cena za poszczególne usługi Premium Medical jest dostępna w zakładce cennik na stronie.

Wybierz lekarza i umów wizytę online na to badanie