Laserowy resurfacing skóry
Resurfacing skóry pomaga odwrócić zgubne skutki wieloletniej ekspozycji na promienie słoneczne, zanieczyszczenia środowiska, zmęczenie i przemęczenie. Zmarszczki, przebarwienia i niedoskonałości znikają z powierzchni twarzy dzięki zastosowaniu lasera frakcyjnego Mona Lisa Touch.
MonaLisa Touch jest laserem CO2 emitującym opatentowany rodzaj impulsu tzw. Deka-Puls. Punktem wychwytu jego wiązki jest woda, a światło wnika bardzo płytko w skórę nie uszkadzając głębszych tkanek i naczyń krwionośnych. Wiązka lasera o odpowiednio dobranych do zabiegu parametrach stymuluje fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych, elastyny oraz kwasu hialuronowego. Ponadto sprawia, że włókna kolagenowe stają się krótsze i grubsze. Wszystko to powoduje, że powierzchnia skóry ulega wygładzeniu, poprawia się jej napięcie i wyrównuje koloryt. Daje to efekt odmłodzenia i ujędrnienia skóry.
WSKAZANIA DO ZABIEGU
- Fotostarzenie się skóry
- Utrata jędrności skóry
- Nieregularna powierzchnia skóry
- Przebarwienia
- Zmarszczki
- Utrata blasku skóry
- Wiotkość skóry
PRZED ZABIEGIEM
Przez około 4 tygodnie przed zabiegiem nie należy wystawiać skóry na działanie promieniowania UV (opalanie, solarium). Kwalifikacji do zabiegu oraz omówienia spodziewanych efektów dokonuje lekarz medycyny estetycznej podczas wizyty kwalifikacyjnej. Nie są wymagane żadne dodatkowe badania przed zabiegiem.
Laserowy resurfacing skóry – PRZEBIEG ZABIEGU
Czas trwania zabiegu zależy od jego zakresu, ale zwykle wynosi około 20 minut. Pół godziny przed zabiegiem na skórę nakłada się maść znieczulającą. Przy pomocy specjalnej głowicy naświetla się skórę wiązką lasera o indywidualnie dobranych parametrach.
EFEKTY
Efekt zabiegu to widoczne odmłodzenie i ujędrnienie skóry oraz przywrócenie jej naturalnego kolorytu, czyli redukcja przebarwień posłonecznych. Zadowalające efekty uzyskuje się zwykle po przeprowadzeniu serii 3-4 zabiegów laserowych lub zastosowaniuterapii skojarzonej. Dla lepszego efektu warto połączyć resurfacing laserowy i zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego.
ZALECENIA PO ZABIEGU
- przez pierwszy tydzień skóra po zabiegu może być nieco zaczerwieniona oraz wrażliwa.
- przez minimum 4-6 tygodni nie wolno wystawiać okolicy poddanej zabiegowi na działanie promieniowania ultrafioletowego (opalanie, solarium).
- przez 7 dni po zabiegu nie wolno brać kąpieli w wannie, korzystać z jacuzzi i basenu, stosować mydła, spirytusu, środków myjących na bazie alkoholu, wycierać miejsc po zabiegu gąbką lub ręcznikiem, drażnić skóry w okolicach zabiegu.
- przez tydzień należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego.
- po zabiegu lekarz zaleci stosowanie odpowiednich preparatów pielęgnujących oraz wspomagających efekt laseroterapii.
- wizyta kontrolna i ocena skuteczności zabiegu za 4-6 tygodni.
- lekarz wykonujący zabieg odpowie na wszystkie pytania dotyczące zaleceń po zabiegu i udzieli dokładnych wskazówek dotyczących postępowania pozabiegowego.
PRZECIWWSKAZANIA
- choroba nowotworowa
- ciąża i karmienie piersią
- infekcja skóry w okolicy poddawanej zabiegowi
- spożywanie naparów z dziurawca lub nagietka
- stosowane retinoidów przez ostatnie 6 miesięcy przed zabiegiem
- stosowanie tetracyklin oraz innych leków fotouczulających
- uszkodzenie naskórka w okolicy poddawanej zabiegowi
- niektóre przewlekłe choroby skóry i tkanki łącznej
- zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego oraz hydroksyapatytu wapnia oraz peeling wykonane w ciągu ostatnich kilku tygodni w okolicy poddawanej resurfacingowi
- stosowanie samoopalacza na skórę poddawaną resurfacingowi
- opalanie