Nici liftingujace APTOS

Z upływem lat skóra zaczyna wykazywać oznaki starzenia, dotyczy to także intymnych części ciała. Zmieniają się struktury skóry, co prowadzi do utraty elastyczności oraz zmniejszenia napięcia. Zmniejsza się produkcja kolagenu, skóra traci nawilżenie i staje się wiotka, a naskórek coraz cieńszy. Dzięki współczesnej medycynie możemy Wam zaproponować minimalnie inwazyjną metodę leczenia z zastosowaniem nici APTOS. Nici liftingujące to biowchłanialne włókna na bazie kwasu polimekowego i kaprolaktonu z mikroskopijnymi haczykami (wypustami) lub w kształcie gęsto zwiniętej spirali z funkcją pamięci, są umieszczane podskórnie w okolice wiotkiej skóry. Zarówno kwas polimlekowy, jak i kaprolakton – to dwa silne stymulatory tkankowe i są szeroko wykorzystywane w medycynie, w tym także do tworzenia wchłanialnych nici chirurgicznych. Dlatego metoda ta zapewnia zgodność biologiczną i bezpieczeństwo. Doświadczenie firmy APTOS w zakresie implantacji nici liftingujących w zabiegach odmładzających sięga już ponad 23 lata i gwarantuje wysoką skuteczność zabiegową.

Zabiegi, które można wykonać przy użyciu nici liftingujące to: zwężanie wejścia do pochwy, unoszenie tkanek okolic krocza z jednoczesnym liftingiem w obszarze warg sromowych, przebudowa struktury tylnej i przedniej ściany pochwy z podtrzymaniem cewki moczowej i zmniejszeniem pierwszych objawów w zakresie wysiłkowego nietrzymania moczu, rewitalizacja i przywracanie młodzieńczych krągłości stref intymnych.

Wraz z utratą włókien kolagenu tkanki pochwy i sromu tracą swoją sprężystość i sprawność. Jeśli chodzi o skórę twarzy to dla utrzymania młodego wyglądu wystarczą odpowiednie zabiegi kosmetyczne oraz prawidłowa pielęgnacja, natomiast w przypadku stref intymnych polecane są minimalnie inwazyjne zabiegi z pomocą nici liftingujących APTOS przywracające sprężystość i funkcjonalność tych okolic.

Utrata elastyczności i naprężenia w tkance pochwy pojawia się między innymi z powodu:

• starzenia się;
• palenia tytoniu;
• otyłości;
• ciąży i porodu;
• histerektomii;
• przebytych operacji;
• nacięcia krocza.

Wydarzenia te powodują zamianę naturalnego kolagenu skóry na włókna, które nie obkurczają i nie rozciągają się prawidłowo. Zwężanie wejścia do pochwy za pomocą nici to zabieg kosmetyczny, który przywraca wygląd i funkcje okolicy pochwy i krocza. Powoduje on podwójny efekt anatomia krocza i przedsionka pochwy zostaje zregenerowana, a tkanki ulegają wzmocnieniu.

Szczególnie skuteczna jest także rewitalizacja warg sromowych za pomocą nici armirujących APTOS. Przywraca naturalną gęstość i jędrność tkanek oraz młodzieńczy wygląd.

Nici liftingującesą stosowane na takiej głębokości, jaka jest niezbędna dla oczekiwanego efektu. Głębokość jest dobierana indywidualnie do zabiegu, inna głębokość jest w przypadku rewitalizacji warg sromowych, odbudowy objętości i przywrócenia estetycznego wyglądu, a inaczej w przypadku szycia chirurgicznego w obszarze przedsionka pochwy, czy w celu przywrócenia prawidłowego naprężenia przedniej czy tylnej ściany pochwy. Okres rekonwalescencyjny trwa około od 2 do 5 tygodni, w zależności od typu zabiegu. Wszystkie zabiegi, w tym zabieg zwężania i odmładzania pochwy wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i może być przeprowadzany zarówno u kobiet, które rodziły, jak i u kobiet, które nie rodziły i w żadnym stopniu nie ogranicza możliwości porodu siłami natury. Ten szybki i prosty zabieg pozwala kobietom odzyskać pewność siebie.

Poznaj lekarzy wykonujących to badanie
Wybierz lekarza i umów wizytę online na to badanie