Baza wiedzy

Poznaj najnowsze pojęcia w bazie wiedzy Premium Medical

Co to jest lwia zmarszczka? Dlaczego powstaje i jak się jej pozbyć?

Jeśli masz bogatą mimikę twarzy, z pewnością widzisz, jak emocje wpływają na kondycję Twojej skóry. Śmiech, złość czy smutek (...)

więcej
Astma wysiłkowa – choroba sportowców? Przyczyny i objawy astmy wysiłkowej

Odczuwasz duszności i spadek wydolności fizycznej w trakcie treningu? To może być astma wysiłkowa. Wiele osób utożsamia ją ze (...)

więcej

Najczęściej czytane

Poznaj przyczyny i rodzaje łysienia
Poznaj przyczyny i rodzaje łysienia

Włosy są jednym ze znaczników zdrowia, a ich stan, długość, gęstość i połysk wskazują witalność. Gdy zaczynają wypadać jest (...)

więcej
Łuszczyca – poznaj przyczyny, objawy i możliwości leczenia.
Łuszczyca – poznaj przyczyny, objawy i możliwości leczenia.

Zmiany skórne to nie tylko problem natury estetycznej, ale i bardzo często objaw poważniejszej choroby. Tak też jest w przypadku (...)

więcej
Fala uderzeniowa w leczeniu bólu urologicznego i zaburzeń erekcji

Badania naukowe dowiodły skuteczność i długotrwałe efekty przy takich schorzeniach jak: Choroba Peyroniego — (Induratio Penis (...)

więcej

Wszystkie pojęcia

Astma zawodowa. Przyczyny i objawy niebezpiecznej choroby zawodowej

Pogorszenie zdrowia z powodu warunków pracy nie należy do rzadkości. Niestety, w wielu przypadkach pracownicy nie są odpowiednio (...)

więcej
Czym jest astma alergiczna? Poznaj przyczyny, objawy i możliwości leczenia

Kichanie, łzawienie oczu – czy to alergia a może już astma alergiczna? Choroby na tle alergicznym są coraz powszechniejsze. Warto (...)

więcej
Na czym polegają badania czynnościowe układu oddechowego? Metody i rodzaje

Choroby układu oddechowego dotykają osób w każdym wieku. Coraz liczniejsza grupa pacjentów z zaburzeniami sprawności wentylacyjnej (...)

więcej
Jakie są przyczyny astmy? Poznaj objawy i dowiedz się, jak diagnozować astmę

Choroby układu oddechowego stają się coraz powszechniejsze. W tej grupie schorzeń na szczególną uwagę zasługuje astma. Według (...)

więcej
Włosy po chemioterapii. Jak radzić sobie z utratą włosów?

Leczenie onkologiczne to dla pacjenta trudny proces, często wiążący się ze skutkami ubocznymi. Jednym z nich może być wypadanie (...)

więcej
Przerost gruczołu krokowego (prostaty, stercza) – co należy wiedzieć?

Problemy z układem moczowo-płciowym u mężczyzn nie należą do rzadkości. Niestety, wielu panów wstydzi się swoich dolegliwości lub (...)

więcej
Liszajec zakaźny – co to jest? Poznaj przyczyny i możliwości leczenia

Choroby skóry to przypadłość nie tylko osób, które niewystarczająco dbają o higienę osobistą. Czasami czynnikiem zapalnym są tak (...)

więcej
Atopowe zapalenie skóry – poznaj przyczyny, objawy i profilaktykę

Świąd i zmiany skórne to jedne z głównych objawów popularnej choroby skóry, jaką jest AZS. Mimo iż schorzenie to rozwija się (...)

więcej
Grzybice skóry – jakie są rodzaje? Poznaj objawy, przyczyny i leczenie

Problemy skórne? Zwykle pojawiają się wtedy, gdy zostaną uszkodzone mechanizmy obronne naskórka. Zmiany chorobowe łatwo pomylić z (...)

więcej
Łysienie psychogenne – stres a utrata włosów. Jak to się łączy?

Nadmierne wypadanie włosów może pojawić się w każdym wieku, za każdym razem będąc czymś więcej, niż tylko problemem natury (...)

więcej
Trądzik – przyczyny, objawy, rodzaje trądziku i możliwości leczenia

Problemy dermatologiczne znacząco wpływają na samoocenę pacjenta. Jednym ze schorzeń, którego objawem są widoczne zmiany skórne, (...)

więcej
Łysienie menopauzalne – przyczyny i objawy. Menopauza a wypadanie włosów

Przez wiele osób włosy są traktowane jako jeden z atrybutów kobiecości. Niestety, nawet te najpiękniejsze mogą z czasem stracić (...)

więcej
Łuszczyca – poznaj przyczyny, objawy i możliwości leczenia.

Zmiany skórne to nie tylko problem natury estetycznej, ale i bardzo często objaw poważniejszej choroby. Tak też jest w przypadku (...)

więcej
Urazy stawu kolanowego – objawy i gdzie zgłosić się po pomoc?

Staw kolanowy to największy staw w ciele człowieka, mający ogromne znaczenie na zakres naszego ruchu. Wszelkie urazy i (...)

więcej
Co to jest endometrioza? Bolesny problem, który można leczyć

Endometrioza. Taką diagnozę usłyszało już ponad 180 milionów kobiet na całym świecie. Niestety, wiele z nich dowiedziało się o (...)

więcej
Nadczynność i niedoczynność tarczycy – objawy i rozpoznanie

Tarczyca to niewielki gruczoł znajdujący się w przednio-dolnej części szyi. Kształtem przypomina motyla, a wszelkie (...)

więcej
Uszkodzone ścięgno Achillesa. Jakie są możliwe przyczyny i objawy?

Ścięgno Achillesa to najgrubsze i największe ścięgno u człowieka - liczy ok. 15 cm i rozpościera się od pięty do połowy łydki. (...)

więcej
Zanokcica i zastrzał. Co to jest różnice, objawy i przyczyny

Nawet jeśli nie jesteś osobą zbytnio aktywną fizycznie, może przytrafić Ci się uraz dłoni. Domowe porządki, prace w ogrodzie, (...)

więcej
Czym jest zabieg bankietowy i jakie przynosi efekty?

Zdrowia, promienna cera to najlepsza ozdoba każdego z nas. Aby kondycja skóry była jak najlepsza, należy o nią regularnie dbać, a w (...)

więcej
Łysienie plackowate – jakie są jego przyczyny i objawy

Mocne, gęste włosy? Niestety, nie każdy z nas może pochwalić imponującą czupryną. O ile wypadanie ok. 100 włosów dziennie jest (...)

więcej
Dlaczego skóra się starzeje? Jak spowolnić ten proces i wyglądać młodziej

Patrzysz w lustro i widzisz kolejną zmarszczkę pod oczami? Starzenie się skóry to nieunikniony proces, który dotyka każdego z nas, (...)

więcej
Pozytywny wynik testu ciążowego i co teraz? Pierwsze kroki po zajściu w ciążę

Trzymasz w ręku pozytywny wynik testu ciążowego? Z pewnością towarzyszy Ci szereg emocji, a jedną z nich jest lęk przed nieznanym. (...)

więcej
Poznaj przyczyny i objawy łysienia androgenowego

Niepokoi Cię kondycja swoich włosów? Niekiedy słabsze, wypadające kosmyki są wynikiem przyjścia choroby, zmiany diety, stresu czy (...)

więcej
Kiedy należy wybrać się do kardiologa?

Czy wiesz, że choroby układu krążenia to najczęstszy powód zgonu? Utrzymanie serca w dobrej kondycji to klucz do lepszego (...)

więcej
Czy można pozbyć się blizny?

Zmarszczki i blizny to świadkowie ważnych wydarzeń w naszym życiu. Jednak nie każdy z nas chce, aby pamiątka w formie blizny (...)

więcej
Problemy ginekologiczne po porodzie. Kiedy warto skorzystać z ginekologii estetycznej?

Przyjście na świat dziecka to radosna chwila w życiu rodzica. Jednak poród to spory wysiłek psychiczny i fizyczny dla młodej mamy. (...)

więcej
Kiedy należy wykonać echo serca u dorosłego?

Serce jak dzwon? Szybkie tempo życia i nieustający stres, który towarzyszy wielu osobom, sprawiają, że ich kondycja serca może nie (...)

więcej
Barwnikowe zmiany skórne – rodzaje i kiedy należy je przebadać?

Kiedy ostatni raz przyjrzałeś się dokładnie swojej skórze? Spójrz na nogi, przedramiona, tułów  większość z nas ma zmiany (...)

więcej
Co trzeba wiedzieć o cytologii i dlaczego powinnaś ją wykonywać?

Regularne badania kontrolne to najlepsza forma profilaktyki nowotworowej. Każdego roku ok. 3000 kobiet w Polsce dowiaduje się, że ma (...)

więcej
Jak przygotować się do biopsji cienkoigłowej piersi i tarczycy?

Biopsja cienkoigłowa to jedno z badań, które jest stosowane w diagnostyce nowotworowej. Choć sama jego nazwa większości osób nie (...)

więcej
Zabiegi miejsc intymnych – ochrona przed infekcjami i podrażnieniami

Ginekologia estetyczna już dawno przestała być traktowana jedynie jako środek do odmładzania miejsc intymnych. Coraz więcej kobiet (...)

więcej
20 pytań, na które odpowiedzi musisz poznać, zanim zdecydujesz się na przeszczep włosów

Nadmierne wypadanie włosów to problem, którego nie wolno lekceważyć. Przejściowe kłopoty z gorszą kondycją pasm zdarzają się (...)

więcej
Jakie badania USG wykonać w pierwszych tygodniach życia dziecka?

Pojawienie się na świecie dziecka to spora zmiana w życiu jego rodziców. Obok codziennej opieki i pielęgnacji maluszka, pierwsze (...)

więcej
Przeszczep włosów – porównanie metod DHI/ FUE/ FUT

Transplantacja włosów to skuteczny sposób na wyeliminowanie problemu przerzedzającej się fryzury. Pacjenci decydujący się na zabieg (...)

więcej
Elektrokardiograficzna próba wysiłkowa – test

Czy masz świadomość, że Twoje serce inaczej pracuje podczas spoczynku, a inaczej podczas wysiłku? Dlatego nie zawsze standardowe (...)

więcej
Nietrzymanie moczu – wstydliwa dolegliwość, którą można leczyć

Niekontrolowane wydzielanie moczu to dolegliwość kojarząca się przede wszystkim ze wstydem. Dotyka ona zarówno osoby starsze, jak i (...)

więcej
Badanie krwi w ciąży (morfologia), holter, ekg

Każda przyszła mama zasługuje na najlepszą opiekę lekarską. Dzięki niej, okres ciąży będzie przebiegał spokojniej, a Ty (...)

więcej
Fala uderzeniowa w leczeniu bólu urologicznego i zaburzeń erekcji

Badania naukowe dowiodły skuteczność i długotrwałe efekty przy takich schorzeniach jak: Choroba Peyroniego — (Induratio Penis (...)

więcej
Badanie markery nowotworowe jajnika

Markery nowotworowe nazywane są również wskaźnikami nowotworowymi. W organizmie osoby zdrowej, substancje te nie będą wykrywane lub (...)

więcej
Markery nowotworowe

„Rak to nie wyrok” – pod takim hasłem lekarze zachęcają do wykonywania profilaktycznych badań w kierunku nowotworów. Diagnoza (...)

więcej
Przedwczesna menopauza: przyczyny i leczenie

Menopauza prędzej czy później dotyka każdą kobietę. Zmiany hormonalne są nieuchronne. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy przychodzi (...)

więcej
Rozpoznanie i profilaktyka raka piersi

Rak piersi to nie wyrok. Odpowiednia profilaktyka i wczesne wykrycie choroby znacząco zwiększają szansę na powrót do zdrowia (...)

więcej
Na czym polega metoda DHI?

Przejściowe wypadanie włosów to problem, który w pewnym momencie życia dotyka prawie każdego z nas. Stres, ciąża, choroba czy (...)

więcej
USG piersi a nowotwór – badanie, które ratuje życie

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem u kobiet. Szybkie jego wykrycie umożliwia skuteczne leczenie, niestety na wczesnym (...)

więcej
Poznaj przyczyny i rodzaje łysienia

Włosy są jednym ze znaczników zdrowia, a ich stan, długość, gęstość i połysk wskazują witalność. Gdy zaczynają wypadać jest (...)

więcej
Najczęstsze problemy dermatologiczne – dermatozy, czyli choroby skóry

Problemy skórne i choroby skóry, czyli dermatozy są dość powszechne. Dotyczą dużej populacji osób i obejmują też włosy i (...)

więcej
Czym są badania prenatalne i jakie są wskazania do ich przeprowadzenia?

Badania prenatalne wykonywane są u kobiet w ciąży w celu wykrycia chorób i wad płodu już na wczesnym etapie ciąży. Rekomendowane (...)

więcej
Mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym

Mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym jako zabieg wspomagający leczenie wypadania włosów Piękne, zdrowe włosy? To (...)

więcej
USG gałek ocznych

Ultrasonografia gałek ocznych to badanie polegające na obrazowaniu różnych struktur oka z wykorzystaniem ultradźwięków. Badanie to (...)

więcej
Histeroskopia małoinwazyjna

Histeroskopia to najdokładniejsze badanie oceniające anatomię jamy macicy – jej kształt, śluzówkę, ujścia (...)

więcej
Laseroterapia siatkówki

Laseroterapia siatkówki (fotokoagulacja siatkówki) to zabieg wykonywany przy pomocy promienia laserowego. Znajduje zastosowanie w (...)

więcej
Kapilaroskopia

Kapilaroskopia jest nieinwazyjnym badaniem diagnostycznym, umożliwiającym ocenę krążenia krwi w naczyniach włosowatych w obrębie (...)

więcej
Badanie echo serca płodu – dlaczego warto mu się poddać?

Badanie echokardiograficzne płodu stanowi wysokospecjalistyczną ocenę serca płodu. Podstawową ocenę struktur anatomicznych serca (...)

więcej
Wysiłkowe nietrzymanie moczu – przyczyny i leczenie

Niektóre schorzenia, na które cierpimy, nie tylko mogą powodować codzienny dyskomfort, ale również są wstydliwe i uniemożliwiają (...)

więcej
Metody antykoncepcji

Każda metoda antykoncepcji powinna być indywidualnie dobrana przez ginekologa. Obecnie kobiety mają szeroki wybór metod kontrolowania (...)

więcej
Plastyka pochwy i warg sromowych – najczęściej zadawane pytania

Kobiece problemy mogą mieć różny charakter – często dotyczą sfer intymnych, o których trudno rozmawiać nawet z najbliższymi (...)

więcej
Zabiegi ginekologii estetycznej w Premium Medical

Zabiegi ginekologii estetycznej mają na celu poprawę wyglądu oraz funkcji narządów płciowych kobiety a także komfortu i jakości (...)

więcej
Rewitalizacja pochwy i plastyka warg sromowych

Wiele kobiet skarży się na dyskomfort związany z nadmiernym rozciągnięciem i rozluźnieniem ścian pochwy, a także ma problem z (...)

więcej
Leczenie nietrzymania moczu – najczęściej zadawane pytania

Nietrzymanie moczu to problem, który dotyka wiele kobiet i mężczyzn. Jest wstydliwy i prowadzi bardzo często do niezręcznych sytuacji, (...)

więcej
Zabieg amniopunkcji oraz mikromacierzy

Badanie amniopunkcji (kariotypu) oraz mikromacierzy ma na celu wyjaśnienie przyczyny obserwowanych w badaniu USG nieprawidłowości (...)

więcej
Co należy zabrać ze sobą na pierwszą konsultację genetyczną z dzieckiem

Konsultacje genetyczne udzielane są dzieciom i dorosłym, obejmują diagnostykę i poradnictwo. Co należy zabrać ze sobą (...)

więcej
Wszystko co Pacjent powinien wiedzieć o Esperal (Disurfilam)

Informacje dla Pacjenta przed wykonaniem implementacji Disulfiramu WZF Preparat Disulfiram do implantacji może być stosowany wyłącznie (...)

więcej
Diagnostyka i leczenie niepłodności Warszawa

Na pewnym etapie życia pragnienie posiadania dziecka jest niezwykle silne, niestety, nie zawsze jest to cel łatwo osiągalny. Zdarza (...)

więcej
Ginekolog w Premium Medical – dlaczego warto na niego postawić?

Usługi ginekologiczne, świadczone prywatnie, kojarzone są z wysoką jakością usług i korzystają z nich Pacjentki, poszukujące (...)

więcej
Badania prenatalne – w trosce o dziecko, na której oczekujesz

Gratulacje – jesteś w ciąży! To piękny moment w Twoim życiu – czas oczekiwania na dziecko. By jednak czas ten nie był (...)

więcej
Problem z zajściem w ciążę? Wykonaj badanie Sono-HSG!

„Mama” i „tata” – to brzmi dumnie prawda? Niestety w niektórych przypadkach uzyskanie tego statusu może nie przyjść tak (...)

więcej