20 pytań, na które odpowiedzi musisz poznać, zanim zdecydujesz się na przeszczep włosów

Nadmierne wypadanie włosów to problem, którego nie wolno lekceważyć. Przejściowe kłopoty z gorszą kondycją pasm zdarzają się praktycznie każdemu z nas, jednak gdy ilość wypadających włosów przekracza ponad 100 dziennie, warto zwrócić się o pomoc do specjalisty. U wielu pacjentów wprowadzenie odpowiedniej pielęgnacji i leczenia pozwala skutecznie wyeliminować problem. Zdarza się też tak, że jedyną szansą na zdrową, piękną fryzurę jest przeszczep włosów. Na czym polega ten zabieg i czy przeszczep włosów jest skuteczny? Sprawdź, co warto o nim wiedzieć, zanim się na niego zdecydujesz.

Spis treści

 1. Na czym polega przeszczep włosów?
 2. Która metoda przeszczepu włosów jest najlepsza?
 3. Ile utrzymuje się przeszczep włosów?
 4. Czy przeszczep włosów jest bolesny?
 5. Jak długo trwa rekonwalescencja po przeszczepie włosów?
 6. Czy uzyskany efekt będzie naturalny?
 7. Czy przeszczep włosów jest bezpieczny?
 8. Jak wygląda diagnostyka przed przeszczepem?
 9. Jak przygotować się do przeszczepu włosów?
 10. Jak zapobiec wypadaniu włosów i łysieniu?
 11. Czy przeszczep włosów metodą DHI jest bezpieczny?
 12. Czy zabieg jest skuteczny?
 13. Czy efekty wyglądają naturalnie?
 14. Czy stosowana technologia jest najlepsza?
 15. Czy to bolesne?
 16. Czy jest to uciążliwe?
 17. Czy otrzymam właściwą diagnozę?
 18. Czy mogę uzyskać pomoc w zakresie zapobiegania i odbudowy?
 19. Czy technologia jest wspierana przez światowej klasy badania naukowe?
 20. Czy są zachowane jakość i procedury ?

1. Na czym polega przeszczep włosów?

Przeszczep włosów to zabieg polegający na pobraniu przez lekarza graftów, czyli mieszków włosowych, zwykle z tylnej części głowy, i wszczepieniu ich w miejsce, w którym włosy są przerzedzone. Istnieją różne metody transplantacji włosów: DHI, FUE oraz FUT, z czego pierwsza z nich jest obecnie najbardziej zaawansowaną techniką przeszczepu, niewymagającą nacięć skóry głowy pacjenta.

2. Która metoda przeszczepu włosów jest najlepsza?

Wspomniany już przeszczep DHI jest najlepszym wyborem dla pacjentów borykających się z problemem przerzedzonym pasm. Opatentowana metodologia powstała we współpracy specjalistów z branży oraz naukowców. W ramach tej metody przeszczepu, określanej mianem bezpośredniej implantacji włosów, dwa etapy zabiegu – otwieranie kanałów i wszczepianie mieszków włosowych – są wykonywane jednocześnie. Pozwala to skrócić czas zabiegu i gwarantuje jego lepszą precyzję. Pobieranie graftów nie wymaga ogolenia głowy pacjenta i nie wiąże się już z ryzykiem powstawania blizn czy krwawienia – w trakcie zabiegu stosowane są narzędzia o małej średnicy. Przeczytaj więcej na temat metody DHI – Na czym polega metoda DHI?

3. Ile utrzymuje się przeszczep włosów?

Przeszczep włosów to zabieg, którego efekty są już widoczne po 1-2 miesiącach, ale na ostateczne rezultaty należy poczekać ok. 12 miesięcy. Jeśli pacjent zdecyduje się na zabieg metodą DHI, przeszczepione włosy prezentują się bardzo naturalnie i co najważniejsze – rosną przez całe życie, pozwalając cieszyć się ze zdrowej i bujnej fryzury. Co więcej, wskaźnik przeżywalności przeszczepów w tym przypadku jest najwyższy na rynku, ponieważ wynosi ponad 90 %. Warto dodać, że to imponujący wynik w porównaniu ze średnią branży wynoszącą 50%. To dowód na to, że przeszczep włosów DHI jest skuteczną metodą na to, aby zapomnieć o problemie przerzedzającym się pasm.

4. Czy przeszczep włosów jest bolesny?

Wielu pacjentów obawia się bólu związanego z zabiegiem przeszczepienia włosów. Należy jednak podkreślić, że przeszczep włosów jest bezbolesną metodą, dzięki której na nowo można się cieszyć z ładnej fryzury. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, a wyszkolony personel dba o to, aby zapewnić pacjentowi jak najlepszy komfort. Sama procedura jest minimalnie inwazyjna, a wszystko to jest zasługą stosowania specjalnych implantatorów, których średnica wynosi 1mm lub mniej.

5. Jak długo trwa rekonwalescencja po przeszczepie włosów?

To, jak przebiega zabieg i z jakim okresem rekonwalescencji się wiąże, jest w dużej mierze uzależnione od rodzaju metody przeszczepu włosów. W Premium Medical przeprowadzamy przeszczep włosów DHI, który nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji – w większości przypadków pacjenci mogą wrócić do swoich obowiązków już następnego dnia. Warto także dodać, że ten rodzaj przeszczepu nie wiąże się również z koniecznością długotrwałego leczenia po przeszczepie włosów i zazwyczaj nie wymaga pełnego golenia głowy przed zabiegiem.

6. Czy uzyskany efekt będzie naturalny?

W przypadku DHI przeszczep włosów efekty daje bardzo naturalne. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu odpowiedniej jakości sprzętu, gwarantującego precyzyjne wszczepienie włosów pod odpowiednim kątem, zbliżonym do naturalnego kąta wzrostu włosów sąsiadujących. Specjalista wykonujący zabieg ma pełną kontrolę nad głębokością umieszczenia implantu, a także nad rozkładem i gęstością rozmieszczenia mieszków.

7. Czy przeszczep włosów jest bezpieczny?

Przeszczep włosów DHI jest metodą nieinwazyjną, redukującą prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań praktycznie do zera. Nasi specjaliści są doskonale przeszkoleni w London Academy of Hair Restoration. Sprzęt używany podczas zabiegu jest jednorazowy, a pacjent jest objęty kompleksową opieką przed i po przeszczepie.

8. Jak wygląda diagnostyka przed przeszczepem?

W przypadku metody DHI, którą oferujemy w naszej klinice, specjaliści działają według unikalnego systemu diagnostycznego, pozwalającego postawić właściwą diagnozę i podjąć odpowiednią formę leczenia pacjenta. Zanim pacjent zostanie zakwalifikowany do przeszczepu włosów, poddawany jest on badaniu dermatologicznemu, aby określić typ łysienia (sprawdź, jakie są przyczyny i rodzaje łysienia). Konieczne jest również wykonanie testu łysienia i analizy stresu. Wszystko to ma na celu dobrać odpowiedni rodzaj terapii dla pacjenta. Jeśli chodzi o przeszczep włosów, przed i po zabiegu pacjent jest objęty kompleksową opieką specjalistów Premium Medical i pod ich nadzorem kontynuuje leczenie.

9. Jak przygotować się do przeszczepu włosów?

Każdy pacjent otrzymuje dokładne wytyczne od lekarza. Przed zabiegiem należy unikać picia kawy, herbaty i palenia papierosów. Warto zjeść lekki posiłek i zadbać o odpoczynek.

10. Jak zapobiec wypadaniu włosów i łysieniu?

Problem przerzedzających się pasm warto od razu skonsultować ze specjalistą. Bardzo często już odpowiednia pielęgnacja włosów, czyli stosowanie dobranego do potrzeb pacjenta szamponu, odżywki i balsamu przeciwutleniającego, pozwala wzmocnić włosy i stymulować ich wzrost. Dobre efekty przynosi także leczenie osoczem bogatopłytkowym, pozyskiwanym z próbki krwi pacjenta. Wstrzyknięcie go w skórę głowy wzmacnia mieszki włosowe. ZOBACZ: Mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym

Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi o metodzie DHI

Na koniec zebraliśmy jeszcze 10 dodatkowych szybkich pytań i równie szybkich odpowiedzi, odnośnie do przeszczepu włosów metodą DHI:

11. Czy przeszczep włosów metodą DHI jest bezpieczny?

TAK

 • Lekarze podejmują wszystkie procedury.
 • Wszyscy lekarze są specjalnie przeszkoleni i certyfikowani w London Academy of Hair Restoration.
 • Ich opatentowane stemple i igły implantacyjne są używane raz do każdej procedury, a następnie niszczone.

12. Czy zabieg jest skuteczny?

TAK

 • Maksymalna żywotność.
 • Wskaźnik przeżywalności przeszczepów jest najwyższy na rynku odbudowy włosów – wynosi ponad 90% wporównaniu ze średnią w branży wynoszącą 50%.
 • Wszczepione włosy nadal rosną przez całe życie; są twoje na zawsze.
 • Pełne wyniki trwają 12 miesięcy, ale wzrost staje się widoczny w ciągu pierwszych dwóch miesięcy.

13. Czy efekty wyglądają naturalnie?

TAK

 • Pełna kontrola głębokości i kąta każdego implantu, uzyskując wygląd, który jest całkowicie przekonujący.
 • Rozkład i gęstość rozmieszczenia ma na celu zmaksymalizowanie naturalnego wrażenia.

14. Czy stosowana technologia jest najlepsza?

TAK

 • Bezpośrednia implantacja włosów została zapoczątkowana przez DHI i jest oferowana wyłącznie przez DHI.
 • Przenosimy włosy z obszarów „dawczych”, zwykle z tyłu głowy, do „biorczych” obszarów wypadania włosów.
 • Pęcherzyki są zbierane i wszczepiane przy użyciu naszej opatentowanej metodologii.
 • Metody FUE i FUT wymagają nacięć. Już dawno stały się przestarzałe przez naszą mniej inwazyjną i bardziej skutecznątechnikę.
 • Niestrudzenie ulepszamy naszą technologię i jesteśmy o krok przed konkurencją; nasza nowa maszyna elektryczna możewydobyć więcej włosów na sesję, a jej procedury goją się szybciej.

15. Czy to bolesne?

✗ NIE

 • Procedura jest minimalnie inwazyjna; przy użyciu maleńkich jednorazowych narzędzi o średnicy 1 mm lub mniejszej.
 • Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. W pełni świadomy pacjent może cieszyć się „przestojem”, muzyką lub telewizją lub po prostu zdrzemnąć się.

16. Czy jest to uciążliwe?

✗ NIE

 • W wielu przypadkach pacjenci mogą wrócić do pracy następnego dnia.
 • Pełne golenie głowy często nie jest konieczne.
 • Po zabiegu nie ma wymogu długotrwałego leczenia.

17. Czy otrzymam właściwą diagnozę?

TAK

 • Skuteczne leczenie opiera się na właściwej diagnozie. DHI stworzyło system diagnostyczny łysienia.
 • Badanie dermatologiczne, które identyfikuje typ łysienia i wszelkie panujące warunki, które leczenie będzie musiało wziąć pod uwagę.
 • Test łysienia ocenia skalę problemu i ilość włosów dostępnych do dożywotniego eksportu.
 • Analiza stresu jest podejmowana w celu określenia odpowiedniej terapii.

18. Czy mogę uzyskać pomoc w zakresie zapobiegania i odbudowy?

TAK

 • Podczas gdy DHI może skorygować wypadanie włosów „po wydarzeniu” z odbudową, możemy również pomóc w zapobieganiu.
 • Możemy stymulować i regenerować włosy za pomocą leczenia osoczem bogatopłytkowym (PRP) Wysoce regeneracyjne osocze jest ekstrahowane z małej próbki krwi i wstrzykiwane w celu wzmocnienia mieszków włosowych i stymulacji skóry głowy.
 • Opracowaliśmy najbardziej wszechstronną gamę produktów do codziennej pielęgnacji, od szamponu i odżywki po balsam przeciwutleniający, wzmacniający włosy i stymulujący wzrost.

19. Czy technologia jest wspierana przez światowej klasy badania naukowe?

TAK

 • Najwyższe możliwe standardy w zakresie bezpieczeństwa, edukacji i regulacji mają fundamentalne znaczenie dla naszej działalności.
 • Wspieramy wszystkie trzy, ściśle współpracując ze światowej sławy naukowcami na uniwersytetach publicznych Profesorowie na wydziałach dermatologii, biologii i psychologii w kampusach od Aten po Miami są w naszym zespole, aby pomóc uczynić naszą usługę najbezpieczniejszą i najlepszą.
 • Ich wiedza i pomoc wyróżniają DHI w przywracaniu, diagnozowaniu i zapobieganiu.

20. Czy są zachowane jakość i procedury ?

TAK

 • Aby zagwarantować 100% bezpieczeństwa, jako pierwsi ustanowiliśmy Standardowe Procedury Operacyjne (SOP) we wszystkich naszych klinikach – nadal jesteśmy pod tym względem wyjątkowi.
 • Są one nauczane w The London Academy of Hair Restoration dla naszych mistrzów chirurgów i personelu medycznego.
 • Nasza flagowa klinika w Atenach jest zgodna z protokołami, które sami ustanowiliśmy we współpracy z Międzynarodową Organizacją Normalizacyjną.

Sprawdź ofertę: Przeszczep włosów metodą DHI

20 pytań, na które odpowiedzi musisz poznać, zanim zdecydujesz się na przeszczep włosów
Poznaj inne pojęcia z naszej bazy wiedzy