Zabiegi miejsc intymnych – ochrona przed infekcjami i podrażnieniami
Ginekologia estetyczna już dawno przestała być traktowana jedynie jako środek do odmładzania miejsc intymnych. Coraz więcej kobiet decyduje się na nią, aby poprawić swój komfort i jakość życia seksualnego, jak i ochronić przed nawracającymi infekcjami czy podrażnieniami. Zabiegi miejsc intymnych dbają o poprawne funkcjonowanie narządów płciowych, pozwalają zapomnieć o bólu czy wreszcie przywracają pacjentce pewność siebie.
Ginekologia estetyczna – ochrona przed bólem i dyskomfortem
Ból podczas stosunku, aktywności fizycznej, świąd czy uporczywe podrażnienia to tylko niektóre z dolegliwości narządów intymnych, na które skarżą się kobiety. Co powoduje dyskomfort sfer intymnych? Powodów jest wiele. Mogą to być wady wrodzone narządów płciowych, przebyte urazy, porody, menopauza. Przedłużający się ból, nawracające infekcje i podrażnienia znacząco obniżają jakość życia kobiety, wpływając nie tylko na jej codzienne funkcjonowanie i aktywność seksualną, ale i pewność siebie. Wyjściem z sytuacji jest ginekologia estetyczna. Zalecenia specjalistów z ginekologii jasno wskazują na tę dziedzinę medycyny, jako metodę małoinwazyjną, niewymagającą długiego okresu rekonwalescencji. Które zabiegi ginekologii estetycznej są polecane pacjentkom?
Jak leczyć suchość pochwy?
Suchość pochwy to jeden z najczęściej zgłaszanych problemów intymnych kobiet. Skarżą się na niego nie tylko panie, które przeszły menopauzę, ale i młodsze pacjentki. Przejściowe problemy pomagają złagodzić produkty lecznicze z apteki, jak żele czy globulki dopochwowe. Jednak gdy suchość pochwy powoduje ból i wiąże się z dyskomfortem podczas stosunku, warto zdecydować się na odpowiednie zabiegi miejsc intymnych. Ochrona przed utratą jędrności i elastyczności pochwy będzie o wiele skuteczniejsza i trwalsza. Popularnym zabiegiem jest laserowa rewitalizacja pochwy i ścian pochwy, dzięki której ściana pochwy jest odpowiednio obkurczona i napięta. Zwiększa się elastyczność błony śluzowej pochwy, a działanie lasera pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, dbającego o właściwe nawilżenie, gładkość i sprężystość tkanek. Tego typu laserowe zabiegi miejsc intymnych są też wskazane przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu.
Suchość i ból miejsc intymnych, a także wysiłkowe nietrzymanie moczu są również sygnałami do wykonania innego zabiegu, jaki oferuje nam współczesna ginekologia estetyczna. Wskazania ginekologów obejmują tutaj zabieg O-SHOT, polecający na ostrzyknięciu okolic łechtaczki i przedniej ściany pochwy. W tym celu stosuje się osocze bogatopłytkowe PRP z krwi żylnej pacjentki.
Modelowanie warg sromowych
Podrażnienie, powracające infekcje czy ból to popularne objawy problemów z budową warg sromowych. Gdy wargi sromowe większe są zbyt małe, nie chronią odpowiednio warg sromowych mniejszych, prowadząc do częstych zakażeń układu moczowego czy obtarć narządów płciowych w wyniku ucisku bielizny lub w trakcie uprawiania sportu. W tym przypadku ginekologia estetyczna proponuje skuteczny zabieg modelowania warg sromowych przy pomocy kwasu hialuronowego. Dzięki niemu nie tylko można wpłynąć na wielkość i kształt warg sromowych, ale i zadbać o ich odpowiednie nawilżenie.
Gdy wady wrodzone warg sromowych, urazy czy zniekształcenia powstałe w wyniku porodu powodują obtarcia i dyskomfort, ulgę przyniosą także inne zabiegi miejsc intymnych. Wskazania specjalistów obejmują popularną labioplastykę, jednak nie z użyciem ręki chirurga, lecz bezpiecznego i nieinwazyjnego lasera. Tego typu korekta kształtu i rozmiaru warg sromowych większych lub mniejszych gwarantuje znacznie szybszą rekonwalescencję, niż w przypadku sięgnięcia po skalpel.
Ginekologia estetyczna – przeciwwskazania
Jeśli chodzi o zabiegi miejsc intymnych, przeciwwskazania obejmują przede wszystkim okres ciąży i karmienia piersią, miesiączkę czy niektóre schorzenia ginekologiczne. Poinformuj lekarza, jeśli masz problem z zaburzeniem krzepliwości lub jesteś w trakcie leczenia nowotworu. W Premium Medical oferujemy bogaty wybór zabiegów ginekologii estetycznej, pacjentki przed ich wykonaniem odbywają konsultację ze specjalistą i w razie potrzeby są kierowane na odpowiednie badania kontrolne. Zachowanie wszelkich procedur bezpieczeństwa jest gwarancją zdrowia pacjentki i odpowiednio dobranej formy leczenia jej dolegliwości.
Kto już kupił październikowy miesięcznik Twój Styl wie, że po raz kolejny przyłączyliśmy się do akcji "TWOJE ŻYCIE - TWÓJ (...)
Nadciśnienie tętnicze jest najczęstszym problemem kardiologicznym w ciąży, dotyczącym ok. 6-10 proc. polskich ciężarnych. (...)
Skorzystaj z bezpłatnych badań dla kobiet w ciąży! ZASADY REALIZACJI PROGRAMU BADAŃ PRENATALNYCH W ostatnich latach wzrasta (...)
Niezależnie od tego, czy przechorujemy koronawirusa łagodnie, bezobjawowo czy z nasilonymi objawami, choroba może spowodować (...)
W Premium Medical dbamy o komfort przyszłej Mamy od samego początku. Zgodnie ze Standardami Opieki Okołoporodowej Ministerstwa Zdrowia, (...)
Coraz częściej schorzenia, które dotychczas leczono wyłącznie operacyjnie, można zlikwidować za pomocą zabiegów bezinwazyjnych. (...)