Lek.
Robert Bożek

Specjalizacje:
Ortopeda
Robert Bożek
Mówię w językach:

Lek. Robert Bożek jest rezydentem ostatniego roku specjalizacji ortopedii i traumatologii narządu ruchu.
Studia medyczne ukończył na kierunku lekarskim Wydziału Lekarskiego z Pododdziałem Lekarsko-dentystycznym w Zabrzu na Śląskim Uniwersytecie Medycznym.
Specjalizację w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu rozpoczął w roku 2016 w ramach Centrum Urazowego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 w Sosnowcu, zdobywając wiedzę o leczeniu urazów wysokoenergetycznych oraz specjalistycznego leczenia ortopedycznego przypadków przekierowanych z ośrodków o niższym stopniu referencyjności.
Wiedzę swoją rozwijał poprzez współpracę ze Szpitalem Primus Brudzowice specjalizującym się w komercyjnym leczeniu i diagnostyce urazów sportowych ze szczególnym uwzględnieniem artroskopowego leczenia urazów stawu kolanowego oraz diagnostyki i leczenia ortopedycznego takich schorzeń jak choroba zwyrodnieniowa wielostawowa, zespoły przeciążeniowe, a także diagnostyki, a następnie leczenia zachowawczego i chirurgicznego zespołów uciskowych w zakresie kanału nadgarstka i rowka nerwu łokciowego.
Od roku 2019 podjął współpracę w ramach szkolenia specjalizującego z Wojskowym Instytutem Medycznym CSK MON w Warszawie, dodatkowo współpracuje z jednostką zarządzaną przez konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie ortopedii – oddziałem Ortopedii i Traumatologii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. W czerwcu 2020 ukończył studia podyplomowe z zakresu kontroli zakażeń w jednostkach opieki medycznej.

Zakres udzielanych świadczeń w ramach diagnostyki, leczenia zachowawczego, zabiegowego oraz kwalifikacji do leczenia operacyjnego:
– urazy sportowe obejmujące zespoły przeciążeniowe oraz typowych kontuzji związanych z uprawianiem sportu,
– diagnostyka oraz optymalizacja ścieżki terapeutycznej pacjenta dotkniętego chorobą zwyrodnieniową mające na celu osiągnięcie najlepszego efektu terapeutycznego (wdrażanie rehabilitacji, farmakoterapia, medycyna stylu życia, iniekcje dostawowe o intensyfikowanym efekcie zależnym od zaawansowania choroby zwyrodnieniowej, kwalifikacja do leczenia operacyjnego: osteotomie korekcyjne kości uda i podudzia, endoprotezy jednoprzedziałowe stawu kolanowego, endoprotezy całkowite z zakresu stawu biodrowego),
– opieka i leczenie ambulatoryjne powikłań pourazowych uszkodzeń układu ruchu związanych z urazami wysokoenergetycznymi (pourazowa choroba zwyrodnieniowa stawów, leczenie blizn, terapia ukierunkowana na minimalizację skutków urazu – nadzór nad rehabilitacją oraz finalizacja leczenia złamania),
– diagnostyka i leczenie chorób ręki – choroby zapalne, zespół cieśni nadgarstka, zespół rowka nerwu łokciowego.
Systematycznie poszerza swoją wiedzę biorąc udział w konferencjach naukowych oraz szkoleniach organizowanych w kraju jak i za granicą. W swojej pracy kieruje się zindywidualizowanym podejściem do każdego pacjenta, zwraca uwagę na wszelkie dolegliwości, obawy oraz uwagi zgłaszane przez pacjenta. Stara się jasno tłumaczyć przebieg leczenia, każdy jego etap i wspólnie z pacjentem omawia plan leczenia.

Robert Bożek
Mówię w językach:
Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 10
      [name] => Konsultacje
      [slug] => konsultacje
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 10
      [taxonomy] => categories
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 164
      [filter] => raw
      [term_order] => 1
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 30
      [name] => Konsultacja ortopedyczna
      [slug] => konsultacja-ortopedyczna
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 30
      [taxonomy] => categories
      [description] => 
      [parent] => 10
      [count] => 7
      [filter] => raw
      [term_order] => 27
    )

)
Array
(
  [post_type] => doctors
  [posts_per_page] => 4
  [post__not_in] => Array
    (
      [0] => 1601
    )

  [tax_query] => Array
    (
      [relation] => AND
      [0] => Array
        (
          [taxonomy] => categories
          [field] => id
          [terms] => 30
          [operator] => IN
        )

    )

)
Pozostali lekarze wykonujący podobne badania