Prof. dr hab. n. med. Dorota Bomba – Opoń

mówię w językach: angielski polski
Specjalista ginekolog, specjalista w dziedzinie patologii i cukrzycy w ciąży.
Prof. dr hab. n. med. Dorota Bomba – Opoń

Jest absolwentką I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie, który ukończyła w 1995 r. gdzie napisała rozprawę doktorską „Wpływ wolnych kwasów tłuszczowych na przebieg cukrzycy ciężarnych oraz występowanie u potomstwa” w 2003 roku. To właśnie z zagadnień cukrzycy u kobiet w ciąży napisała rozprawę habilitacyjną. Od 2015 roku Pani Doktor jest specjalistą perinatologii i sprawuje opiekę nad pacjentkami wykonującymi diagnostykę prenatalną.

Jest wykładowcą na licznych konferencjach i warsztatach naukowych. Specjalizuje się w trudnych tematach klinicznych kobiet w ciąży, takich jak cukrzyca, nadciśnienie czy inne patologie ciąży pełniąc rolę kierownika oddziału Patologii Ciąży Szpitala Starynkiewicza.

Główne zainteresowania to medycyna matczyno-płodowa, ciąża powikłana cukrzycą, poród przedwczesny, ciąża wielopłodowa, perinatologii.

W Premium Medical Pani Docent zajmuje się prowadzeniem ciąży, cukrzycą ciążową, nadciśnieniem w ciąży, poradnictwem antykoncepcyjnym, hormonalną terapią zastępczą oraz leczeniem infekcji.

Dorota Bomba-Opoń - ZnanyLekarz.pl