prof. dr hab. n. med. Ewa Bar-Andziak

mówię w językach: angielski polski
Specjalista endokrynolog. Zajmuje się tematyką endokrynologii dorosłych, chorób tarczycy, nadnerczy, przysadki mózgowej oraz zaburzeń czynności tych narządów u osób dorosłych, w tym kobiet ciężarnych.
prof. dr hab. n. med. Ewa Bar-Andziak

W 1962 ukończyła Akademię Medyczną w Warszawie, a następnie rozpoczęła pracę w Szpitalu Grochowskim oraz Pogotowiu Ratunkowym m. st. Warszawy. Od 1967 roku pracowała w Szpitalu Klinicznym nr 1 Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – początkowo w Klinice Nadciśnienia Tętniczego i Chorób Naczyń, a następnie w Katedrze i Klinice Chorób Wewnętrznych i Endokrynologii, gdzie w latach 2002-2010 była kierownikiem. W latach 2006-2013 była konsultantem wojewódzkim ds. endokrynologii.

Wieloletnie doświadczenie Pani Profesor oparte jest wieloma pracami naukowymi m. in. dotyczącymi zaburzeń z niedoboru jodu i profilaktyki oraz metod rozpoznawania raka tarczycy. Współautorstwo wielu rozdziałów w podręcznikach endokrynologii dało możliwość wyszkolenia wspaniałej kadry medycznej z pośród absolwentów akademii medycznych.

W naszej placówce Pani Profesor zajmuje się tematyką endokrynologii dorosłych, chorób tarczycy, nadnerczy, przysadki mózgowej oraz zaburzeń czynności tych narządów u osób dorosłych, w tym kobiet ciężarnych.

Jej zainteresowaniami są turystyka i kultura.

Ewa Bar-Andziak - ZnanyLekarz.pl