Lek. Med. Yuriy Ksenyuk

mówię w językach: angielski polski rosyjski ukraiński
Specjalista neurochirurg, specjalista ortopedii i traumatologii ruchu, zajmuje się priorytetowo kompleksową diagnostyką i leczeniem patologii kręgosłupa w różnych grupach wiekowych.
Lek. Med. Yuriy Ksenyuk

Główny kierunek działalności to leczenie operacyjne patologii kręgosłupa i obwodowego układu nerwowego, leczenie zespołów bólowych kręgosłupa, patologia stawów krzyżowo-biodrowych. 

Doktor Yuriy ukończył Uniwersytet Medyczny we Lwowie. Jest specjalistą neurochirurgiem, obecnie także w trakcie specjalizacji w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Współpracuje z ośrodkami neurochirurgicznymi oraz ortopedycznymi. Główny kierunek jego działalności to leczenie operacyjne patologii kręgosłupa i obwodowego układu nerwowego takich jak: dyskopatia, spondyloza szyjna, lędźwiowa, stenoza kanału kręgowego, niestabilność zwyrodnieniowa i pourazowa kręgosłupa, złamania kręgosłupa urazowe i patologiczne, guzy kręgosłupa, patologia stawów krzyżowo-biodrowych, neuropatie.

Zainteresowania doktora to przede wszystkim współczesne małoinwazyjne, endoskopowe i punkcyjne metody leczenia patologii kręgosłupa, w tym metody małoinwazyjne (bez dużego nacięcia tkanek) oraz punkcyjne: przezskórna stabilizacja kręgosłupa, nukleoplastyka, stentoplastyka, cementoplastyka.

Jest uczestnikiem licznych krajowych i zagranicznych kursów, zjazdów i kongresów dotyczących tematyki chirurgii kręgosłupa, takich jak AO Spine, AEskulap Academy, Polskiej Szkoły Chirurgii Kręgosłupa, forum chirurgów kręgosłupa.

Członek AO oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa.