Strefa kobiety Nie daj się – badaj się!

Dbasz o siebie, przestrzegasz diety, żyjesz zdrowo i aktywnie?
Zadbaj o siebie na 100%!
Do swoich zdrowych nawyków dołącz regularne i specjalistyczne badania profilaktyczne.

Jak wygląda kondycja zdrowotna polskich kobiet na tle Europejek? Na jakie choroby najczęściej narażone są kobiety? Statystyki nie pozostawiają złudzeń.

Z danych Centralnego Ośrodka Koordynującego Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi i Raka Szyjki Macicy wynika, że zaledwie 25 proc. kobiet w wieku 25–59 lat zgłasza się na badanie cytologiczne. (od 2007 r. wysyłane są imienne zaproszenia). Dla porównania, w innych państwach Europy na te same badania zgłasza się 90% kobiet. Nic dziwnego, że to Polska zajmuje nichlubne miejsce w czołówce zachorowań na nowotwory szyjki macicy.

Podobnie jest z badaniami mammograficznymi. W ciągu ostatniego roku wykonała je zaledwie co dziesiąta Polka. Tymczasem aż 40 proc. zachorowań wśród kobiet stanowią nowotwory związane z płcią.

Przyczyn takiej sytuacji jest kilka: strach przed diagnozą, leczeniem, przekazaniem bliskim informacji o ewentualnej chorobie i wstyda także przekonanie, że badani powinny robić osoby chore. To podstawowy błąd w myśleniu o badaniach profilaktycznych.

Działaj z wyprzedzeniem

Badania profilaktyczne powinnaś wykonywać także, gdy nic Ci nie dolega – dla pewności, że nic złego się nie dzieje. W przypadku niekorzystnego rozpoznania, badania profilaktyczne pomagają w jak najszybszym rozpoczęciu leczenia, które nie raz ratuje zdrowie, a nawet życie.

W Premium dbamy o zdrowie, by zdążyć przed chorobą, tworząc wszechstronne autorskie programy profilaktyczne. O utrzymanie Twojego zdrowia na najwyższym poziomie zadbają doświadczeni specjaliści z dziedziny ginekologii i położnictwa, ginekologii onkologicznej, a także kardiochirurgii, neurochirurgii, urologii, ortopedii i endokrynologii. A o Twoje dobre samopoczucie zatroszczą się najlepsi specjaliści medycyny estetycznej.