Laser Mona Lisa Touch

Labioplastyka warg sromowych, rewitalizacja pochwy oraz wysiłkowe nietrzymanie moczu. Sprawdź jak może Ci pomóc laser Mona Lisa Touch.

Laser Mona Lisa działający w dalekiej podczerwieni jest nowym narzędziem stosowanym coraz szerzej w ginekologii estetycznej. Dotychczas zastosowanie metody laserowej ograniczało się właściwie tylko do zabiegów dermatologicznych stosowanych u kobiet w celu poprawy wyglądu głównie twarzy, pośladków, ud i piersi. Od kilku lat sukcesywnie rośnie ilość pacjentek, które chciałyby również poprawić wygląd i atrakcyjność  zewnętrznych narządów płciowych. Laser Mona Lisa jest narzędziem świetnie dopasowanym do tego typu wymagań. Poza tym nie tylko o poprawę wyglądu chodzi. Można również skutecznie poprawić funkcjonalność wyżej wymienionych okolic ciała kobiety. Funkcje seksualne mają przecież bardzo duże znaczenie w codziennym życiu. Podnoszenie komfortu współżycia seksualnego poprawia samoocenę i ułatwia przeżywanie w pełni doznań erotycznych.

Zabiegi rewitalizacji  i liftingu ścian pochwy wykonywane przy pomocy platformy laserowej Mona Lisa Touch pozwalają uzyskać  efekt fototermicznego, nieinwazyjnego obkurczenia i napięcia ścian pochwy do którego dochodzi w wyniku indukcji powstawania endogennego kolagenu typu I. Energia lasera stymuluje fibroblasty (komórki wytwórcze tkanki łącznej) do produkcji włókien nowego kolagenu o wysokiej wartościowości. Dochodzi do zwiększenia napięcia tkanek a błona śluzowa pochwy staje się bardziej napięta, elastyczna i jędrna. Stwierdzono, iż poprawia się zdecydowanie jakość współżycia rozumiana jako zwiększenie ilości i intensywności orgazmów.

Laser Mona Lisa wykorzystać można również do mało inwazyjnego, precyzyjnego przecinania tkanek. Mowa tutaj o zabiegu korygującym wielkość, kształt i wygląd warg sromowych, czyli zabiegu labioplastyki. Zabieg labioplastyki jest krótkotrwały, wymaga tylko miejscowego znieczulenia i daje doskonałe efekty kosmetyczne. Istnieje całkiem spora grupa pacjentek posiadających zbyt duże wargi sromowe. Stanowi to dla nich niejednokrotnie ogromny problem zarówno w warstwie fizycznej jak i emocjonalnej. Mają problemy z inicjacją seksualną, z prowadzeniem satysfakcjonującego życia seksualnego czy z uprawianiem sportów (jazda na rowerze, jazda konna).

Wykonanie zabiegu korekcji warg sromowych poprzedza konsultacja u specjalisty zajmującego się ginekologią estetyczną (np. w mieście Warszawa).

Platforma Mona Lisa Touch jest zatem w stanie rozwiązać wiele problemów tych pacjentek. Tego typu problemy dotykające wielu kobiet do niedawna traktowane były jako tematy „tabu”. Rozwój nowych metod leczenia i bardziej otwarte podejście do tego typu dolegliwości zarówno ze strony lekarza jak i pacjentki dają w ostatnich latach coraz większą szansę na poprawianie samooceny i komfortu życia pacjentek.

Według ostatnich doniesień laser Mona Lisa można również z powodzeniem wykorzystywać do leczenia zmian atroficznych w obrębie pochwy u kobiet w wieku około- i postmenopauzalnym jak również do leczenia objawów nietrzymania moczu. Działanie lasera powoduje odtwarzanie się włókien kolagenowych w okolicy cewki moczowej co prowadzi do jej lepszego podparcia i zmniejszenia lub zaniku epizodów mimowolnego gubienia porcji moczu.

Kwalifikację do określonego typu zabiegu wykonuje lekarz. Zabieg wykonujemy przy pomocy specjalnych głowic wprowadzanych do pochwy lub działających na zewnątrz. Energia lasera działa bezpośrednio na ściany pochwy powodując wystąpienie dużej ilości mikrourazów precyzyjnie rozmieszczonych w obrębie całej błony śluzowej. Skutkuje to powstawaniem nowych komórek produkujących kolagen oraz nowych gruczołów. Dochodzi zatem do gruntownej przebudowy i odbudowy  błony śluzowej pochwy.

Zabieg jest bezbolesny, nie wymaga użycia znieczulenia, po 3-5 dniach można wracać do normalnej aktywności seksualnej.

Rekonwalescencja po zabiegach plastyki warg sromowych (labioplstyka) jest nieco dłuższa i jej czas wynosi około 3-4 tygodni.

Podsumowując zabiegi przy użyciu lasera Mona Lisa Touch dedykowane są dla pacjentek:

-Pragnących szybko wrócić do dobrej formy seksualnej po porodzie drogami natury.

-Chcących poprawić jakość współżycia po porodach przebytych w ubiegłych latach lub dokonać korekcji zaburzeń anatomii zewnętrznych narządów płciowych powstałych w wyniku odbytych drogami natury porodów zwłaszcza jeśli masa urodzeniowa dzieci przekraczała 3600g.

-Pragnących poprawić jakość życia seksualnego w okresie około i postmenopauzalnym (poprawa nawilżenia i elastyczności ścian pochwy jak również redukcja epizodów nietrzymania moczu).

-Pragnących poprawić wygląd zewnętrznych narządów płciowych lub dokonać korekty anatomicznych odmian budowy i wielkości warg sromowych.