Ortopedia

Narządy ruchu człowieka często ulegają urazom (więzadła, stawy, ścięgna, mięśnie). W Premium Medical stosujemy najnowocześniejsze metody leczenia, do których zalicza się m.in. terapia osoczem bogatopłytkowym (RPR).  Terapia cieszy się dużą popularnością ze względu na niezwykle efektywne działanie terapeutyczne. Atutem metody jest również to, że osocze pochodzi z krwi pacjenta. Osocze bogatopłytkowe jest podstawowym składnikiem elementów naturalnego procesu regeneracji organizmu przy wszelkich urazach. Osocze hamuje ból oraz przyspiesza proces gojenia.

Zabieg trwa zaledwie 30 minut i składa się z trzech etapów:

 1. pobrania krwi pacjenta,
 2. odwirowania krwi w celu wydzielenia osocza,
 3. iniekcji osocza w uszkodzoną okolicę lub tkankę.

Pacjent po zabiegu nie wymaga hospitalizacji. Może odczuwać ból w okolicach wkłucia, jednak z biegiem czasu dolegliwości bólowe mijają i pacjent zaczyna odczuwać korzystny efekt leczenia. Dla jak najlepszych efektów zalecane jest podanie kilku dawek osocza – maksymalnie w ciągu 6 miesięcy można podać trzy zastrzyki.

Troska o naszych pacjentów jest dla nas najważniejsza, dlatego w Premium Medical stosujemy terapię osoczem bogatopłytkowym w leczeniu wielu dolegliwości takich jak:

 • łokieć tenisisty,
 • łokieć golfisty,
 • ostrogi piętowe,
 • kolano skoczka zapalenie więzadła właściwego rzepki),
 • kolano biegacza,
 • uszkodzone ścięgno Achillesa,
 • przeciążenia stawów,
 • bóle kręgosłupa,
 • urazy powypadkowe.

Terapia osoczem bogatopłytkowym jest skuteczna również w przypadku leczenia urazów mięśni szkieletowych, ścięgien i więzadeł, schorzeń stawów, stanów zwyrodnieniowych stawów biodrowych, łokciowych i kolanowych, a także przy zrostach po złamaniach i wielu innych przypadkach.

Terapia PRP dzięki swojej innowacyjności jest szybka i bezpieczna dla pacjenta, zapewniając jednocześnie krótki okres rekonwalescencji i wysoką skuteczność działania.

W Premium Medical istnieje również możliwość podania osocza bogatopłytkowego z kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy działa jako osłona dla osocza, przez co zwiększa czas działania płytek krwi i uwalniania zawartych w nim czynników wzrostu do chorych tkanek. Kwas hialuronowy odgrywa dużą rolę w regeneracji stawów osoczem bogatopłytkowym. Terapia osocza bogatopłytkowego z kwasem hialuronowym szczególnie jest polecana pacjentom cierpiącym z powodu urazów oraz wszelkich schorzeń stawów.
Należy pamiętać, że o kwalifikacji do terapii osoczem bogatopłytkowym zawsze decyduje lekarz specjalista po szczegółowym badaniu lekarskim.

Kiedy leczenie zachowawcze nie pomaga, a operacja jest ostatecznością, Premium Medical wychodzi naprzeciw potrzebom pacjentów, oferując możliwość zastosowania blokady dostawowej.
Blokady dostawowe stosowane są u pacjentów z przewlekłym stanem zapalnym i nasilającym się bólem. Blokady stosuje się także w przypadkach uszkodzeń i wstrząsów urazowych, złamaniach kości, usuwaniu skurczów pourazowych oraz mięśniowych. Leczenie polega na miejscowym podaniu leku w formie zastrzyku o właściwościach przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Blokada hamuje stan zapalny i niweluje ból, nie lecząc jednak przyczyny schorzenia.

W trosce o zdrowie pacjentów w naszej klinice stosujemy również punkcję stawu. Badanie stosowane w diagnostyce stawów (np. stawu kolanowego). Ten małoinwazyjny zabieg polega na pobraniu – za pomocą strzykawki – płynu ze stawu, który następnie poddany zostanie analizie. Dzięki badaniu można ustalić przyczynę dolegliwości bólowych oraz przyczynę wystąpienia opuchlizny.

Ortopedia to dziedzina medycyny zajmująca się m.in. zmianami zwyrodnieniowymi. Do najnowocześniejszych metod leczenia bólu zwyrodnieniowego w stawie kolanowym zalicza się podanie kwasu hialuronowego SYNOLIS. Aplikacja kwasu w znacznej mierze ogranicza odczuwanie bólu związanego z chorobą. Podanie środka odbywa się w formie wykonania zastrzyku. Redukcja bólu następuje już po pierwszej aplikacji i może utrzymywać się do 1 roku.

Ortopedia – Cennik

BLOKADA DIAGNOSTYCZNO-LECZNICZA 200 zł
PODANIE KWASU HIALURONOWEGO 650 zł
PODANIE OSOCZA BOGATOPŁYTKOWEGO 700 zł
PODANIE OSOCZA BOGATOPŁYTKOWEGO Z KWASEM HIALURONOWYM 1200 zł
Poznaj lekarzy wykonujących to badanie
Wybierz lekarza i umów wizytę online na to badanie