Operacja stulejki w znieczuleniu miejscowym

Problem ze swobodnym zsuwaniem napletka z żołędzi jest wynikiem defektu anatomicznego. Dotyka on wielu mężczyzn, bez względu na wiek. Zbyt ciasny napletek jest diagnozowany również u dzieci, zwykle u chłopców po 3. roku życia. W każdym z przypadków nie należy odwlekać wizyty u urologa. Obok leczenia zachowawczego, konieczna może okazać się operacja stulejki. Premium Medical Warszawa to klinika z doświadczeniem w diagnostyce i leczeniu problemów urologicznych. Zapraszamy na konsultacje wszystkich pacjentów, którzy zauważyli u siebie problemy z odprowadzaniem napletka.

Operacja stulejki – Warszawa

Mianem stulejki określa się zwężenie napletka, które uniemożliwia lub utrudnia swobodne zsunięcie go z żołędzi. Problem ten wiąże się nie tylko z dyskomfortem pacjenta, ale i wpływa na jego kontakty seksualne, prawidłową higienę intymną czy kłopoty z oddawaniem moczu. Operacja na stulejkę jest zalecana zarówno pacjentom, u których zdiagnozowano stulejkę niepełną, jak i pełną. W pierwszym z przypadków mowa o sytuacji, gdzie zwężenie napletka umożliwia odprowadzanie go w czasie spoczynku, jednak nie jest to możliwe podczas wzwodu. Stulejka niepełna jest też diagnozowana w momencie, kiedy zsuwanie napletka jest możliwe, ale towarzyszy temu ból i dyskomfort. Operacja stulejki pełnej jest związana ze zwężeniem napletka, które uniemożliwia odprowadzanie go zarówno w czasie wzwodu, jak i spoczynku.

Operacja usunięcia stulejki jest przeprowadzana zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Wielu pacjentów decyduje się na skorzystanie z usług klinik, które nie współpracują z NFZ. Operacja stulejki prywatnie to gwarancja szybkiego kontaktu z urologiem i sprawnie przeprowadzonego przygotowania do zabiegu. Jak w przypadku wielu innych chorób i dolegliwości, tak i tutaj liczy się czas. Jeśli operacja stulejki jest wykonana, gdy zmiany nie są zbyt duże, pacjent może liczyć na szybką rekonwalescencję i unika obrzezania. Problem ze zsuwaniem napletka do rowka zażołędnego jest normalnym objawem fizjologicznym u chłopców do 2-3 roku życia. Jeśli po tym czasie odsuwanie napletka wciąż nie jest możliwe lub są z tym kłopoty, konieczna jest konsultacja u specjalisty. W Premium Medical przyjmuje polecany przez wielu pacjentów urolog w Warszawie, który diagnozuje zarówno dzieci, jak i dorosłych i wykonuje takie zabiegi jak operacja na stulejkę. Aby sprawdzić wolne terminy u naszego specjalisty, prosimy o kontakt.

Operacja stulejki w znieczuleniu miejscowym – Warszawa i okolice

Wszystkich pacjentów, których celem jest operacja stulejki prywatnie, zapraszamy do naszej kliniki w Warszawie. Dostęp do szerokiej kadry medycznej i najnowszego sprzętu diagnostyczno-zabiegowego sprawia, że możemy zapewnić pacjentom kompleksową opiekę przed, w trakcie i po zabiegu. Operacja usunięcia stulejki jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym, a pacjent tego samego dnia może wrócić do domu. Wyjątkiem jest operacja na stulejkę u dzieci – u tych pacjentów zwykle przeprowadza się leczenie zachowawcze (kremy i maści ze sterydami), a interwencję chirurga odkłada na późniejszy termin. Powodem jest fakt, że operacja stulejki u dzieci jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym. Stres i strach związany z zabiegiem ma ogromny wpływ na psychikę najmłodszych, stąd wybór takiej, a nie innej metody znieczulenia pacjenta. Wielu rodziców, jeśli lekarz nie ma żadnych obaw odnośnie stanu zdrowia dziecka, przesuwa zabieg na moment, kiedy będzie możliwe zastosowanie znieczulenia miejscowego.

Premium Medical Warszawa to klinika, w której operacja na stulejkę jest wykonywana przez doświadczonego urologa. Zabieg jest małoinwazyjny i krótki – trwa ok. 30-60 minut, w zależności od stopnia zmian. Lekarz nacina skórę wzdłuż osi prącia, a następnie formuje i zszywa ją tak, aby poszerzyć ujście napletka. Tak, jak zostało wspomniane, plastyka napletka jest możliwa w łagodniejszych postaciach zmian. U niektórych pacjentów przeprowadzana jest operacja stulejki z wycięciem części lub całości napletka (obrzezanie).

Operacja usunięcia stulejki z całkowitym wycięciem napletka, likwiduje ryzyko konieczności ponownej interwencji chirurga. W przypadku plastyki zdarza się, choć rzadko, że pacjent musi ponownie poddać się zabiegowi. Ostateczny efekt jest uzależniony bowiem od indywidualnej budowy anatomicznej pacjenta i skali jego problemu. Jest jeszcze jedna kwestia interesująca pacjentów, u których konieczna jest operacja stulejki – cena zabiegu.

Operacja stulejki – cena

Koszt operacji stulejki jest uzależniony od tego, czy pacjent decyduje się na leczenie w ramach NFZ, czy też jego wyborem jest operacja stulejki prywatnie. W pierwszym przypadku, pacjent może liczyć na darmową pomoc medyczną, ale termin wizyty u specjalisty i samej operacji może być znacznie odsunięty w czasie. Cennik za prywatne leczenie jest z kolei ustalany przez każdą z klinik indywidualnie, inna cena za zabieg jest w Warszawie, inna w Krakowie czy Katowicach. To, ile kosztuje operacja stulejki, jest uzależnione także od skali problemu i techniki użytej w trakcie zabiegu. Chirurg może korzystać z klasycznego skalpela lub lasera.

Ile kosztuje operacja stulejki prywatnie w Premium Medical Warszawa?

Wszystkie opłaty związane z konsultacjami, badaniami oraz zabiegami w klinice można sprawdzić w naszej ofercie w sekcji cennik. Zapraszamy także do kontaktu telefonicznego, mailowego lub osobistego w recepcji (ul. Kobielska 23 w Warszawie).

Wybierz lekarza i umów wizytę online na to badanie