Operacja stulejki w znieczuleniu miejscowym

Problem ze swobodnym zsuwaniem napletka z żołędzi jest wynikiem defektu anatomicznego. Dotyka on wielu mężczyzn, bez względu na wiek. W każdym z przypadków nie należy odwlekać wizyty u urologa. Obok leczenia zachowawczego, konieczna może okazać się operacja stulejki. Premium Medical Warszawa to klinika z doświadczeniem w diagnostyce i leczeniu problemów urologicznych. Zapraszamy na konsultacje wszystkich pacjentów, którzy zauważyli u siebie problemy z odprowadzaniem napletka.

Operacja stulejki – Warszawa

Mianem stulejki określa się zwężenie napletka, które uniemożliwia lub utrudnia swobodne zsunięcie go z żołędzi. Problem ten wiąże się nie tylko z dyskomfortem pacjenta, ale i wpływa na jego kontakty seksualne, prawidłową higienę intymną czy kłopoty z oddawaniem moczu. Operacja na stulejkę jest zalecana zarówno pacjentom, u których zdiagnozowano stulejkę niepełną, jak i pełną. W pierwszym z przypadków mowa o sytuacji, gdzie zwężenie napletka umożliwia odprowadzanie go w czasie spoczynku, jednak nie jest to możliwe podczas wzwodu. Stulejka niepełna jest też diagnozowana w momencie, kiedy zsuwanie napletka jest możliwe, ale towarzyszy temu ból i dyskomfort. Operacja stulejki pełnej jest związana ze zwężeniem napletka, które uniemożliwia odprowadzanie go zarówno w czasie wzwodu, jak i spoczynku.

Wielu pacjentów decyduje się na skorzystanie z usług klinik, które nie współpracują z NFZ. Operacja stulejki prywatnie to gwarancja szybkiego kontaktu z urologiem i sprawnie przeprowadzonego przygotowania do zabiegu. Jak w przypadku wielu innych chorób i dolegliwości, tak i tutaj liczy się czas. Jeśli operacja stulejki jest wykonana, gdy zmiany nie są zbyt duże, pacjent może liczyć na szybką rekonwalescencję i unika obrzezania. Jeśli po tym czasie odsuwanie napletka wciąż nie jest możliwe lub są z tym kłopoty, konieczna jest konsultacja u specjalisty. W Premium Medical przyjmuje polecany przez wielu pacjentów urolog w Warszawie, który diagnozuje dorosłych i wykonuje takie zabiegi jak operacja na stulejkę. Aby sprawdzić wolne terminy u naszego specjalisty, prosimy o kontakt.

Operacja stulejki w znieczuleniu miejscowym – Warszawa i okolice

Wszystkich pacjentów, których celem jest operacja stulejki prywatnie, zapraszamy do naszej kliniki w Warszawie. Dostęp do szerokiej kadry medycznej i najnowszego sprzętu diagnostyczno-zabiegowego sprawia, że możemy zapewnić pacjentom kompleksową opiekę przed, w trakcie i po zabiegu. Operacja usunięcia stulejki jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym, a pacjent tego samego dnia może wrócić do domu.

Premium Medical Warszawa to klinika, w której operacja na stulejkę jest wykonywana przez doświadczonego urologa. Zabieg jest małoinwazyjny i krótki – trwa ok. 30-60 minut, w zależności od stopnia zmian. Lekarz nacina skórę wzdłuż osi prącia, a następnie formuje i zszywa ją tak, aby poszerzyć ujście napletka. Tak, jak zostało wspomniane, plastyka napletka jest możliwa w łagodniejszych postaciach zmian. U niektórych pacjentów przeprowadzana jest operacja stulejki z wycięciem części lub całości napletka (obrzezanie).

Operacja usunięcia stulejki z całkowitym wycięciem napletka, likwiduje ryzyko konieczności ponownej interwencji chirurga. W przypadku plastyki zdarza się, choć rzadko, że pacjent musi ponownie poddać się zabiegowi. Ostateczny efekt jest uzależniony bowiem od indywidualnej budowy anatomicznej pacjenta i skali jego problemu. Jest jeszcze jedna kwestia interesująca pacjentów, u których konieczna jest operacja stulejki – cena zabiegu.

Operacja stulejki – cena

Koszt operacji stulejki jest uzależniony od tego, czy pacjent decyduje się na leczenie w ramach NFZ, czy też jego wyborem jest operacja stulejki prywatnie. W pierwszym przypadku, pacjent może liczyć na darmową pomoc medyczną, ale termin wizyty u specjalisty i samej operacji może być znacznie odsunięty w czasie. Cennik za prywatne leczenie jest z kolei ustalany przez każdą z klinik indywidualnie, inna cena za zabieg jest w Warszawie, inna w Krakowie czy Katowicach. To, ile kosztuje operacja stulejki, jest uzależnione także od skali problemu i techniki użytej w trakcie zabiegu. Chirurg może korzystać z klasycznego skalpela lub lasera.

Ile kosztuje operacja stulejki prywatnie w Premium Medical Warszawa?

Wszystkie opłaty związane z konsultacjami, badaniami oraz zabiegami w klinice można sprawdzić w naszej ofercie w sekcji cennik. Zapraszamy także do kontaktu telefonicznego, mailowego lub osobistego w recepcji (ul. Kobielska 23 w Warszawie).

Poznaj lekarzy wykonujących to badanie
Wybierz lekarza i umów wizytę online na to badanie