Neurochirurg dziecięcy

Neurochirurg dziecięcy to lekarz, którego należy odwiedzić w sytuacji, gdy dziecko skarży się na takie dolegliwości jak bóle kręgosłupa, bóle oraz zawroty głowy, mrowienie kończyn i wiele innych. Specjalistycznej pomocy w tej dziedzinie udzielają lekarze w klinice Premium Medical w Warszawie. Zapewniamy nie tylko doświadczenie, ale i przyjazną atmosferę, tak ważną dla najmłodszych pacjentów.

Neurochirurg dziecięcy – Warszawa i okolice

Neurochirurgia dziecięca jest gałęzią medycyny zajmującą się rozpoznawaniem i leczeniem chorób zarówno ośrodkowego, jak i obwodowego układu nerwowego u dzieci. Ten z kolei u młodszych pacjentów funkcjonuje w inny sposób niż u dorosłych. Dlatego neurochirurg dziecięcy musi posiadać wiedzę na temat przebiegu oraz funkcjonowania poszczególnych nerwów, odczytywania wyników badań obrazowych (RTG, TK, rezonans magnetyczny), a jego umiejętności muszą obejmować m.in. chirurgię mikroskopową. Dzięki temu może zapewnić pacjentom profesjonalną pomoc.

Konsultacja z neurochirurgiem dziecięcym – kiedy jest potrzebna?

Neurochirurgia dziecięca w Premium Medical Warszawa przyjmuje pacjentów z objawami takimi, jak:

  • częste omdlenia,
  • bóle oraz zawroty głowy, a także uczucie rozpierania w głowie,
  • bóle kręgosłupa o trudnej do określenia przyczynie,
  • drętwienie czy też mrowienie kończyn,
  • zaburzenia koordynacji ruchowej,
  • drgawki,
  • problemy z pamięcią, koncentracją i orientacją,
  • zaburzenia funkcjonowania wzroku, słuchu i innych zmysłów,
  • objawy psychotyczne.

Neurochirurg dziecięcy Warszawa – Przebieg wizyty

Choć dokładny przebieg wizyty u specjalisty, jakim jest neurochirurg dziecięcy w Premium Medical w Warszawie, zależy od konkretnego przypadku, zawsze rozpoczyna się ona od dokładnego wywiadu lekarskiego przeprowadzanego zarówno z dzieckiem, jak i jego opiekunami. W dalszej kolejności lekarz wykonuje podstawowe badania neurologiczne.

W razie potrzeby neurochirurg dziecięcy może zlecić wykonanie badania obrazowego (najczęściej rezonansu magnetycznego lub TK). Na podstawie wszystkich wyników stawiana jest diagnoza oraz dobierana jest konkretna terapia.

Warto pamiętać, że nawet w sytuacji, w której lekarz zleci wykonanie zabiegu operacyjnego, współczesna neurochirurgia dziecięca dysponuje metodami mało inwazyjnymi. Dzięki temu pacjenci szybko wracają do zdrowia i pełnej sprawności.

Neurochirurg dziecięcy Warszawa – Gdzie szukać pomocy?

Warszawa to miasto, w którym mali pacjenci mogą liczyć na doskonałą opiekę ze strony specjalistów Premium Medical. Ze względu na codzienną pracę na oddziałach i blokach operacyjnych oraz ciągłe dokształcanie, nasi specjaliści posiadają szeroką wiedzę teoretyczną i praktyczną. Oprócz tego neurochirurdzy dziecięcy w Premium Medical Warszawa to osoby empatyczne, z doskonałym podejściem do nawet najmłodszych pacjentów.

Konsultacja neurochirurgiczna dla dzieci – Cennik

Konsultacja neurochirurgiczna dla dzieci 250 zł
Wybierz lekarza i umów wizytę online na to badanie