Dermapen

Dermapen to innowacyjne urządzenie wykorzystywane w medycynie estetycznej, za pomocą którego można skutecznie poprawić wygląd skóry. Pomaga w spłyceniu zmarszczek, odmłodzeniu skóry oraz poprawie jej kolorytu. Zabieg mikronakłuwania skóry Dermapen jest krótki, mało inwazyjny, a co najważniejsze efekty widoczne są już po pierwszej sesji zabiegowej.

Urządzenie Dermapen firmy Dr pen pozwala na wprowadzanie substancji czynnych w głąb skóry, które oparte jest na zasadzie automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy pulsujących igieł (wymienne kartridże).

Mechanizm działania: stymulacja produkcji kolagenu i elastyny; stymulacja fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego; poprawa gęstości i elastyczności skóry.

Efekty zabiegu: efekty widoczne są zazwyczaj po drugim lub trzecim zabiegu w cyklu, choć u niektórych osób widać je już po pierwszym zabiegu. Pełen efekt stabilizuje się w ciągu miesiąca po ostatnim zabiegu w cyklu. Reakcja organizmu na zabieg jest zróżnicowana i indywidualna. Zabieg będzie trwał ok. pół godziny. Podczas zabiegu wykonywane są specjalne mikronakłucia, które stymulują skórę do regeneracji. Zabieg jest wykonywany za pomocą jednorazowej głowicy wyposażonej w 24 sterylne tytanowe, cienkie jak włos mikroigły. Jednocześnie podczas zabiegu wprowadzane są preparaty o właściwościach nawilżających, odżywczych, napinających

Zalecenia po zabiegu Dermapen: po zabiegu można wrócić do codziennych czynności. Zalecane jest nakładanie specjalnych kosmetyków pozabiegowych na poddane zabiegowi okolice celem zmniejszenia pozabiegowego obrzęku. Całkowicie unikaj słońca i solarium przez 6 tyg. po zabiegu.

Wskazania: drobne płytkie zmarszczki; rozstępy; blizny potrądzikowe, pooperacyjne, pooparzeniowe; skóra zwiotczała; odmładzanie dłoni.

Przeciwwskazania do zabiegu: choroby nowotworowe; ciąża i okres karmienia piersią; aktywna opryszczka; aktywny trądzik.

Poznaj lekarzy wykonujących to badanie
Wybierz lekarza i umów wizytę online na to badanie