Kardiolog

Zadbaj o swoje zdrowie pod okiem lekarza kardiologa. Jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko rozwoju chorób lub masz problemy kardiologiczne i chcesz umówić się do lekarza kardiologa prywatnie, zapraszamy do wizyty w naszej klinice Premium Medical w Warszawie, gdzie działa gabinet kardiologiczny.

Przyjmujący w nim lekarze to cenieni specjaliści słynący z ogromnego doświadczenia w leczeniu najpoważniejszych chorób kardiologicznych: zawałów serca, nadciśnienia tętniczego, zaburzeń rytmu serca, choroby wieńcowej, niewydolności krążenia oraz onkologii kardiologicznej. To także polecani lekarze, jeśli szukasz dobrego kardiologa w profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych oraz w diagnostyce kardiologicznej.

Kiedy należy odwiedzić kardiologa w Premium Medical?

Każdy kardiolog przyjmujący prywatnie w klinice Premium Medical (Warszawa) posiada bogate doświadczenie w leczeniu pacjentów cierpiących na schorzenia układu krwionośnego. Wizyta u kardiologa jest zalecana wszystkim osobom, które zauważą u siebie następujące objawy:

  • duszności,
  • nadmierna męczliwość,
  • obrzęki,
  • gniecenie, ucisk i bóle w klatce piersiowej,
  • zasłabnięcia,
  • uczucie kołatania serca,
  • zaburzenia rytmu serca.

W przypadku ich wystąpienia należy bezzwłocznie udać się na konsultację u kardiologa – mogą one bowiem świadczyć nawet o stanie zagrożenia życia. Gabinet kardiologiczny powinny również odwiedzić osoby mające kłopoty z ciśnieniem (zbyt wysokim lub za niskim), układem żylnym (widoczne pajączki i żylaki) czy cierpiące na drętwienie kończyn.

Lekarz kardiolog obejmie Cię profilaktyką, jeśli w Twojej rodzinie występują choroby układu sercowo-naczyniowego i/lub jeśli Twój styl życia sprawia, że ryzyko rozwoju choroby jest większe. Masz problemy kardiologiczne i jesteś w ciąży? Dobry kardiolog zapewni Ci kompleksową opiekę w tym szczególnym czasie.

Pamiętaj, że choroby układu krążenia mogą rozwijać się po cichu i nie dawać żadnych objawów przez wiele lat. Dlatego tak ważna jest profilaktyka. Nawet jeśli nic Ci nie dolega, odwiedź lekarza raz na rok i wykonaj podstawowe badania. Kardiolog prywatnie to pewność, że umówisz się na wizytę bez długiego oczekiwania na wolny termin do specjalisty.

Jak wygląda wizyta u kardiologa?

Podczas konsultacji lekarz kardiolog przeprowadza z pacjentem pogłębiony wywiad medyczny. Zapyta Cię o Twoje choroby i aktualne dolegliwości zdrowotne, jak i historie chorób kardiologicznych u Twoich najbliższych krewnych. Następnie wykonywane są podstawowe badania: pomiar ciśnieniaEKG sercaecho serca, a także analiza wyników dotychczas wykonywanych badań. Omawiane są dolegliwości oraz czynniki ryzyka.

Na podstawie zebranych informacji kardiolog może zalecić wykonanie dodatkowych badań uzupełniających obraz choroby, a także ustalić proces leczenia farmakologicznego. Jakie badania może zaproponować Ci przyjmujący w naszej klinice lekarz kardiolog? Wśród badań wykonywanych prywatnie w centrum medycznym Premium Medical w Warszawie znajdują się między innymi:

W niektórych przypadkach konieczne jest przeprowadzenie przez kardiologa badań inwazyjnych takich jak mapowanie serca oraz koronografia.

Jak przygotować się do konsultacji kardiologicznej?

Wizyta u kardiologa nie wymaga szczególnych przygotowań, warto jednak pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, ubierz się wygodnie. Nawet jeśli w ramach konsultacji nie będą przeprowadzane dodatkowe badania, to kardiolog i tak będzie chciał Cię osłuchać. Jeśli wybierasz się na konsultację u kardiologa po raz pierwszy, pamiętaj o zabraniu ze sobą dokumentacji medycznej. Lista badań, zażywane leki, historia chorób, ewentualne wypisy ze szpitala.

Na kilka dni, a najlepiej 2 tygodnie przed planowaną wizytą warto przeprowadzać w domu pomiar ciśnienia tętniczego i zapisywać jego wyniki. Na ich podstawie lekarz kardiolog oszacuje ryzyko rozwoju problemów z ciśnieniem. Wielu pacjentów stresuje się w trakcie wizyt i badań, dlatego taki domowy pomiar może dać wiarygodniejsze wyniki.

Jeśli masz pytania do kardiologa, zapisz je na kartce. Nawet najlepszy kardiolog może mieć problem z Twoją diagnostyką, jeśli zataisz przed nim objawy lub pod wpływem stresu nie podasz mu wszystkich szczegółów na temat swojego aktualnego stanu zdrowia.

Kardiochirurg w Premium Medical

Premium Medical w Warszawie proponuje również konsultacje kardiochirurgiczne. Podczas konsultacji kardiochirurgicznych lekarz kwalifikuje pacjenta do zabiegu operacyjnego, udziela porad chorym po zabiegach kardiochirurgicznych oraz chorym leczonym metodami kardiologii inwazyjnej. Ponadto specjalista kardiolog zleca badania diagnostyczne w celu kontynuowania leczenia.

Konsultacja z kardiochirurgiem wskazana jest przede wszystkim osobom kwalifikującym się do operacji serca, a także inwazyjnych zabiegów układu krwionośnego przeprowadzanych przez kardiologów w Premium Medical – placówka Warszawa.

Kardiolog Warszawa – gdzie umówić wizytę?

Lekarz kardiolog prywatnie to gwarancja wizyty w dogodnym dla Ciebie terminie, bez skierowania od lekarza pierwszego kontaktu. Aby umówić się na konsultację do kardiologa w Premium Medical, skorzystaj z naszego formularza online lub skontaktuj się z nami telefonicznie. Możesz też umówić wizytę osobiście – ul. Kobielska 23, Warszawa – zapraszamy!

Konsultacja kardiologiczna – Cennik

Cennik usług lekarzy Premium Medical Warszawa jest uzależniony od planu wizyty i osoby, do której się udasz na konsultację. W przypadku kardiologa cena za wizytę zależy m.in. od tego, czy konsultacja połączona jest z diagnostyką i badaniami. Szczegółowy cennik konsultacji i badań znajdziesz na naszej stronie. Jeśli masz pytania lub wątpliwości – zapraszamy do kontaktu.

Konsultacja kardiologiczna 250-260 zł
Konsultacja kardiologiczna profesor 300-350 zł
Konsultacja kardiologiczna z badaniem USG echo serca 470 zł-550 zł
Konsultacja kardiologiczna + EKG 300 zł
Konsultacja kardiologiczna + EKG + USG ECHO serca 500-550 zł
Poznaj lekarzy wykonujących to badanie
Wybierz lekarza i umów wizytę online na to badanie