Kardiolog

Kardiologia zajmuje się leczeniem chorób i wad serca oraz chorób krążenia. Według danych podanych przez WHO choroby serca stanowią główną przyczynę przedwczesnych zgonów.

Ważnym elementem naszej filozofii jest profilaktyka chorób sercowo-naczyniowych z myślą o zdrowiu i komforcie życia naszych pacjentów.

Kardiolodzy z zespołu Premium Medical słyną z ogromnego doświadczenia w leczeniu najpoważniejszych chorób kardiologicznych: zawałów serca, nadciśnienia tętniczego, zaburzeń rytmu serca, choroby wieńcowej, niewydolności krążenia oraz onkologii kardiologicznej. To także wybitni specjaliści w profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych oraz w diagnostyce kardiologicznej.

Podczas konsultacji lekarz przeprowadza z pacjentem pogłębiony wywiad medyczny. Następnie wykonywane są podstawowe badania: pomiar ciśnienia, EKG serca, echo serca, a także analiza wyników dotychczas wykonywanych badań. Omawiane są dolegliwości oraz czynniki ryzyka.

Na podstawie zebranych informacji kardiolog może zalecić wykonanie dodatkowych badań uzupełniających obraz choroby, a także ustalić proces leczenia farmakologicznego. Wśród badań wykonywanych prywatnie w centrum medycznym Premium Medical w Warszawie znajdują się między innymi:

  • badanie EKG Holter,
  • echo serca,
  • Doppler,
  • zdjęcia RTG.

W niektórych przypadkach konieczne jest przeprowadzenie przez kardiologa badań inwazyjnych takich jak mapowanie serca oraz koronografia. Jeżeli chcesz wykonać badanie prywatnie w miejscowości Warszawa, możesz to zrobić w naszej klinice.

Kiedy należy odwiedzić kardiologa w Premium Medical?

Każdy kardiolog przyjmujący prywatnie w klinice Premium Medical (Warszawa) posiada bogate doświadczenie w leczeniu pacjentów cierpiących na schorzenia układu krwionośnego. Wśród wskazań do wizyty u specjalisty, jakim jest kardiolog należy wymienić przede wszystkim osobom, które obserwują u siebie następujące objawy:

  • duszności,
  • nadmierna męczliwość,
  • obrzęki,
  • gniecenie, ucisk i bóle w klatce piersiowej,
  • zasłabnięcia.

W przypadku ich wystąpienia należy bezzwłocznie udać się na konsultację u kardiologa – mogą one bowiem świadczyć nawet o stanie zagrożenia życia.

Kardiochirurg w Premium Medical

Premium Medical w Warszawie proponuje również konsultacje kardiochirurgiczne. Podczas konsultacji kardiochirurgicznych lekarz kwalifikuje pacjenta do zabiegu operacyjnego, udziela porad chorym po zabiegach kardiochirurgicznych oraz chorym leczonym metodami kardiologii inwazyjnej. Ponadto specjalista kardiolog zleca badania diagnostyczne w celu kontynuowania leczenia.

Konsultacja z kardiochirurgiem wskazana jest przede wszystkim osobom kwalifikującym się do operacji serca, a także inwazyjnych zabiegów układu krwionośnego przeprowadzanych przez kardiologów w Premium Medical, placówka Warszawa.

Konsultacja kardiologiczna – Cennik

KONSULTACJA KARDIOLOGICZNA 240-250 zł
KONSULTACJA KARDIOLOGICZNA PROFESOR 300-350 zł
KONSULTACJA KARDIOLOGA Z BADANIEM USG ECHO SERCA od 440 zł
Poznaj lekarzy wykonujących to badanie
Wybierz lekarza i umów wizytę online na to badanie