Internista

W Premium Medical w Warszawie oferujemy pacjentom kompleksową opiekę medyczną. Stawiamy na doświadczonych lekarzy i najwyższej jakości sprzęt, dysponujemy również dostępem do laboratorium. Szeroka kadra medyczna pozwala na szybką diagnostykę i leczenie różnych schorzeń. W ramach usług przychodni działa m.in. gabinet internistyczny. Doświadczony lekarz internista to bardzo często pierwszy wybór opieki medycznej dla pacjentów. Nic w tym dziwnego. Interna to jedna z najstarszych specjalizacji lekarskich. Ta obszerna dziedzina medycyny traktuje pacjenta w sposób holistyczny. W ramach diagnostyki internista bierze pod uwagę zarówno kwestie psychiczne, jak i fizyczne problemów zdrowotnych pacjenta. Takie podejście pozwala lekarzowi zaproponować skuteczne leczenie, obejmujące nie tylko wyeliminowanie objawów problemu, ale i dojście do ich źródła.

Lekarz internista – czym się zajmuje?

Internista to lekarz zajmujący się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem schorzeń oraz chorób narządów wewnętrznych. W ramach tej specjalizacji pod lupę brany jest układ krążenia, oddechowy, pokarmowy, moczowy, odpornościowy, ale i narządów ruchu. Lekarz internista zajmuje się także chorobami na tle alergicznym, dolegliwościami obejmującymi tarczycę. Internista prywatnie lub w ramach usług NFZ jest w stanie również pomóc doraźnie pacjentom, którzy mają zdiagnozowane pewne choroby, jak m.in. cukrzyca czy choroba reumatyczna, ale w danej chwili nie mają możliwości umówienia wizyty u lekarza z danej specjalizacji. Internista może również podjąć się leczenia wspomagającego pacjentów z nietolerancjami pokarmowymi. Badanie palpacyjne u lekarza internisty obejmuje oględziny skóry, gardła, badanie tętna czy pomiar glukozy. W ramach wizyty specjalista wykonuje także proste zabiegi, jak chociażby cewnikowanie czy wziernikowanie ucha. Cennik za tego typu usługi może się różnić w zależności od rodzaju placówki medycznej.

Kiedy iść do internisty?

Wizytę u specjalisty, jakim jest lekarz internista zalecamy wszystkim osobom, dla których ważne jest zapobieganie chorobomInternista, czyli specjalista chorób wewnętrznych posiada rozległą wiedzę na temat organizmu człowieka, dzięki czemu jest w stanie trafnie i szybko zdiagnozować pacjenta. Lista dolegliwości i chorób związanych z narządami wewnętrznymi jest długa. Gabinet internistyczny warto odwiedzić w przypadku objawów infekcji (kaszel, gorączka, ogólne osłabienie organizmu), problemów z bólami brzucha, kłopotami trawiennymi, z powracającymi dusznościami czy w przypadku kłopotów ze snem i obniżonego nastroju. Lekarz internista prywatnie to dobry wybór w przypadku chęci uzyskania szybkiej pomocy lekarskiej, zwłaszcza jeśli termin wizyty u lekarza POZ jest odległy. Choć tych dwóch specjalistów bardzo często jest ze sobą utożsamianych, warto pamiętać, że każda z tych specjalizacji jest inna.

Jak wygląda wizyta u internisty? Podczas konsultacji lekarz internista wnikliwie wysłucha i przeanalizuje oczekiwania każdego pacjenta, a na podstawie wywiadu zleci wykonanie niezbędnych badań profilaktycznych. Jeśli będzie to konieczne, internista kieruje pacjenta do lekarza innej specjalizacji lub też prowadzi leczenie w ramach współpracy z innymi specjalistą. Cena za wizytę u internisty jest uzależniona od przebiegu konsultacji i tego, czy w jej ramach były wykonywane zabiegi.

Lekarz internista prywatnie w Warszawie

Jeśli Twoim miejscem zamieszkania jest Warszawa lub okolice, serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług doświadczonego internisty w Premium Medical. Kontrolna konsultacja dostarczy Ci cennych informacji o swoim ogólnym stanie zdrowia i może być kluczowym czynnikiem w szybkiej diagnostyce wielu chorób. Przyjmujący u nas specjalista zajmuje się także kwalifikacją do szczepień, specjalistycznych badań czy rehabilitacji. Cena za wizytę jest udostępniona w zakładce cennik, w razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Warszawa, ul. Kobielska 23, zapraszamy!

 

Konsultacja internistyczna – Cennik

Konsultacja internistyczna 200-220 zł
Poznaj lekarzy wykonujących to badanie
Wybierz lekarza i umów wizytę online na to badanie