Wazektomia Warszawa

Jedną z najskuteczniejszych metod antykoncepcji jest wazektomia. Zabieg ten przeprowadza się u mężczyzn – jest to zabieg mikrochirurgiczny, niewymagający hospitalizacji pacjenta. Nad jego przebiegiem czuwa doświadczony lekarz, specjalista urologii. Zabieg wazektomii zyskuje coraz większą popularność. Decydując się na niego, warto skorzystać z oferty placówek wyspecjalizowanych w świadczeniu tego typu usług. Jedną z nich jest klinika – Premium Medical w Warszawie.

Przebieg zabiegu wazektomii

Wazektomia to zabieg, którego celem jest zablokowanie drożności w nasieniowodach i tym samym uniemożliwienie zapłodnienia kobiety. Taka metoda antykoncepcji zapobiega przemieszczaniu się plemników i eliminuje ich obecność w nasieniu, jednak nie hamuje samego procesu ich wytwarzania. Wazektomia u mężczyzn cechuje się dużą skutecznością, na poziomie 99,9%. W trakcie lekarz przecina i podwiązuje nasieniowody, tak dzieje się w przypadku metody totalnej wazektomii. Chirurg wykonuje niewielkie nacięcia skóry na mosznie, na koniec zakłada szwy na ranę.

Warto dodać, że wazektomia to zabieg, który nie wpływa na gospodarkę hormonalną mężczyzn. Zablokowanie drożności w nasieniowodach nie ma żadnego znaczenia dla libido, czerpania przyjemności z kontaktów seksualnych i zdolności do wytrysku. Po zabiegu konieczne jest przeprowadzenie badania płodności u mężczyzny, aby potwierdzić brak plemników w nasieniowodach (ok. 8 tygodni po wazektomii). Do tego czasu pacjent powinien nadal stosować inne metody antykoncepcji.

Wazektomia to skuteczna forma antykoncepcji, a co istotne, może być odwracalna. Należy jednak mieć świadomość, że zabieg rewazektomii wiąże się z bardziej inwazyjną interwencją chirurga, koniecznością hospitalizacji i nie zawsze daje oczekiwane efekty. Dlatego też decyzja o wazektomii powinna być w pełni przemyślana.

Przygotowanie do zabiegu wazektomii

Wazektomia u mężczyzn może powodować pewne obawy, stąd tak ważne jest odbycie przez pacjenta szczerej rozmowy z lekarzem, jak i dostosowanie się do jego zaleceń. Wazektomia nie wymaga wielu przygotowań – pacjent musi wypełnić niezbędne formularze dotyczące jego zdrowia, danych osobowych i zgody na przeprowadzenie zabiegu. Około 2 tygodnie przed datą zabiegu, pacjent jest kierowany do laboratorium w celu wykonania kilku badań z krwi. Zabieg wazektomii wymaga również wstrzymania się z aktywnością seksualną przez kilka dni, a przed i po interwencji chirurga, należy ogolić okolice krocza. Wazektomia jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym, dlatego pacjent może jeść i pić przed zabiegiem. Zalecane jest menu lekkostrawne, jak i oczywiście unikanie używek przed wizytą w klinice. Pacjent powinien przynieść ze sobą luźne ubranie na zmianę oraz dopasowaną bieliznę, która zapewni mu komfort po zabiegu.

Wazektomia – Warszawa i okolice

Wazektomia to czynność, wokół której narosło wiele mitów. Decydując się na jej przeprowadzenie, warto wybrać się na konsultacje do doświadczonego lekarza urologa. W większości przypadków zabieg wazektomii jest wykonywany w prywatnych placówkach zlokalizowanych w dużych miastach, jak np. Warszawa. Wybierając klinikę, pacjent powinien wziąć pod uwagę nie tylko cennik usług w danej placówce, ale przede wszystkim doświadczoną kadrę medyczną. Twoim wyborem jest urolog w Warszawie? Zapraszamy do skorzystania z oferty naszej kliniki. Pacjenci Premium Medical mogą liczyć na najwyższą jakość oferowanych usług, doskonale wyposażone gabinety zabiegowe, jak i profesjonalną opiekę przed i po zabiegu. Zapraszamy na konsultację panów, którzy decydują się na zabieg wazektomii lub mają wątpliwości i chcą porozmawiać z lekarzem urologiem.

Zabieg wazektomii Warszawa Premium Medical

Przyjmujący prywatnie w naszej klinice urolog to ceniony specjalista, z wieloletnim doświadczeniem w przeprowadzaniu wszelkich zabiegów urologicznych, takich jak wazektomia u mężczyzn. Pacjent w ramach konsultacji medycznej omawia z lekarzem szczegółowy plan zabiegu, w tym postępowanie przed i pozabiegowe. Wszystkie zlecone badania kontrolne można wykonać na miejscu, w naszym laboratorium.

Wazektomia nie wymaga hospitalizacji pacjenta, jednak doskonale zdajemy sobie sprawę ze stresu, który towarzyszy interwencji chirurga. W Premium Medical pacjenci, u których wykonano zabieg wazektomii, są kierowani na krótką obserwację, a jeśli ich samopoczucie i stan zdrowia są dobre, mogą wrócić do domu jeszcze tego samego dnia. W razie pogorszenia samopoczucia, wystąpienia rzadkich efektów ubocznych, pacjenci w każdej chwili mogą skorzystać z opieki lekarskiej w klinice.

Wazektomia – cena zabiegu

Zabieg wazektomii 2500 zł

 

Wazektomia u mężczyzn nie podlega refundacji. Każdy pacjent, który decyduje się na taką formę antykoncepcji, musi skorzystać z oferty prywatnych placówek i opłacić całość leczenia (konsultacje, zabieg, wykonanie badań laboratoryjnych). Ile kosztuje wazektomia? Wszystkich pacjentów zainteresowanych tym, ile kosztuje wazektomia w Premium Medical w Warszawie, odsyłamy do sekcji cennik, w której podana jest aktualna cena zabiegu.

Jeśli chcesz umówić się na konsultacje prywatnie do urologa w Premium Medical, zapraszamy do wcześniejszego ustalenia daty wizyty – telefonicznie, mailowo, poprzez formularz kontaktowy lub osobiście w naszej placówce (ul. Kobielska 23, Warszawa).

Poznaj lekarzy wykonujących to badanie
Wybierz lekarza i umów wizytę online na to badanie