Wazektomia Warszawa

Jedną z najskuteczniejszych metod antykoncepcji jest wazektomia. Zabieg ten przeprowadza się u mężczyzn – jest to zabieg mikrochirurgiczny, niewymagający hospitalizacji pacjenta. Nad jego przebiegiem czuwa doświadczony lekarz, specjalista urologii. Zabieg wazektomii zyskuje coraz większą popularność. Decydując się na niego, warto skorzystać z oferty placówek wyspecjalizowanych w świadczeniu tego typu usług. Jedną z nich jest klinika – Premium Medical w Warszawie.

Przebieg zabiegu wazektomii

Wazektomia to zabieg, którego celem jest zablokowanie drożności w nasieniowodach i tym samym uniemożliwienie zapłodnienia kobiety. Taka metoda antykoncepcji zapobiega przemieszczaniu się plemników i eliminuje ich obecność w nasieniu, jednak nie hamuje samego procesu ich wytwarzania. Wazektomia u mężczyzn cechuje się dużą skutecznością, na poziomie 99,9%. W trakcie lekarz przecina i podwiązuje nasieniowody, tak dzieje się w przypadku metody totalnej wazektomii. Chirurg wykonuje niewielkie nacięcia skóry na mosznie, na koniec zakłada szwy na ranę.

Sporą popularnością cieszy się także wazektomia bez skalpela (WBS), w której podwiązanie nasieniowodów przeprowadza się w metodzie rozwarstwiania skóry, a szwy zastępowane są przez klej tkankowy.

Warto dodać, że wazektomia to zabieg, który nie wpływa na gospodarkę hormonalną mężczyzn. Zablokowanie drożności w nasieniowodach nie ma żadnego znaczenia dla libido, czerpania przyjemności z kontaktów seksualnych i zdolności do wytrysku. Po zabiegu konieczne jest przeprowadzenie badania płodności u mężczyzny, aby potwierdzić brak plemników w nasieniowodach (ok. 8 tygodni po wazektomii). Do tego czasu pacjent powinien nadal stosować inne metody antykoncepcji.

Wazektomia to skuteczna forma antykoncepcji, a co istotne, może być odwracalna. Należy jednak mieć świadomość, że zabieg rewazektomii wiąże się z bardziej inwazyjną interwencją chirurga, koniecznością hospitalizacji i nie zawsze daje oczekiwane efekty. Dlatego też decyzja o wazektomii powinna być w pełni przemyślana.

Przygotowanie do zabiegu wazektomii

Wazektomia u mężczyzn może powodować pewne obawy, stąd tak ważne jest odbycie przez pacjenta szczerej rozmowy z lekarzem, jak i dostosowanie się do jego zaleceń. Wazektomia nie wymaga wielu przygotowań – pacjent musi wypełnić niezbędne formularze dotyczące jego zdrowia, danych osobowych i zgody na przeprowadzenie zabiegu. Około 2 tygodnie przed datą zabiegu, pacjent jest kierowany do laboratorium w celu wykonania kilku badań z krwi. Zabieg wazektomii wymaga również wstrzymania się z aktywnością seksualną przez kilka dni, a przed i po interwencji chirurga, należy ogolić okolice krocza. Wazektomia jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym, dlatego pacjent może jeść i pić przed zabiegiem. Zalecane jest menu lekkostrawne, jak i oczywiście unikanie używek przed wizytą w klinice. Pacjent powinien przynieść ze sobą luźne ubranie na zmianę oraz dopasowaną bieliznę, która zapewni mu komfort po zabiegu.

Wazektomia – Warszawa i okolice

Wazektomia to czynność, wokół której narosło wiele mitów. Decydując się na jej przeprowadzenie, warto wybrać się na konsultacje do doświadczonego lekarza urologa. W większości przypadków zabieg wazektomii jest wykonywany w prywatnych placówkach zlokalizowanych w dużych miastach, jak np. Warszawa. Wybierając klinikę, pacjent powinien wziąć pod uwagę nie tylko cennik usług w danej placówce, ale przede wszystkim doświadczoną kadrę medyczną. Twoim wyborem jest urolog w Warszawie? Zapraszamy do skorzystania z oferty naszej kliniki. Pacjenci Premium Medical mogą liczyć na najwyższą jakość oferowanych usług, doskonale wyposażone gabinety zabiegowe, jak i profesjonalną opiekę przed i po zabiegu. Zapraszamy na konsultację panów, którzy decydują się na zabieg wazektomii lub mają wątpliwości i chcą porozmawiać z lekarzem urologiem.

Zabieg wazektomii Warszawa Premium Medical

Przyjmujący prywatnie w naszej klinice urolog to ceniony specjalista, z wieloletnim doświadczeniem w przeprowadzaniu wszelkich zabiegów urologicznych, takich jak wazektomia u mężczyzn. Pacjent w ramach konsultacji medycznej omawia z lekarzem szczegółowy plan zabiegu, w tym postępowanie przed i pozabiegowe. Wszystkie zlecone badania kontrolne można wykonać na miejscu, w naszym laboratorium.

Wazektomia nie wymaga hospitalizacji pacjenta, jednak doskonale zdajemy sobie sprawę ze stresu, który towarzyszy interwencji chirurga. W Premium Medical pacjenci, u których wykonano zabieg wazektomii, są kierowani na krótką obserwację, a jeśli ich samopoczucie i stan zdrowia są dobre, mogą wrócić do domu jeszcze tego samego dnia. W razie pogorszenia samopoczucia, wystąpienia rzadkich efektów ubocznych, pacjenci w każdej chwili mogą skorzystać z opieki lekarskiej w klinice.

Wazektomia – cena zabiegu

Wazektomia u mężczyzn nie podlega refundacji. Każdy pacjent, który decyduje się na taką formę antykoncepcji, musi skorzystać z oferty prywatnych placówek i opłacić całość leczenia (konsultacje, zabieg, wykonanie badań laboratoryjnych). Ile kosztuje wazektomia? Wszystkich pacjentów zainteresowanych tym, ile kosztuje wazektomia w Premium Medical w Warszawie, odsyłamy do sekcji cennik, w której podana jest aktualna cena zabiegu.

Jeśli chcesz umówić się na konsultacje prywatnie do urologa w Premium Medical, zapraszamy do wcześniejszego ustalenia daty wizyty – telefonicznie, mailowo, poprzez formularz kontaktowy lub osobiście w naszej placówce (ul. Kobielska 23, Warszawa).

Poznaj lekarzy wykonujących to badanie
Wybierz lekarza i umów wizytę online na to badanie