Plastyka miejsc intymnych

Plastyka miejsc intymnych pozwala na poprawę wyglądu oraz przywrócenie prawidłowych funkcji kobiecych narządów płciowych. Często wykonywana jest u osób, które mają za sobą liczne porody lub u których występują wady wrodzone w obrębie krocza. Decydując się na ich wykonanie w Premium Medical, zyskujesz gwarancję profesjonalizmu, najwyższej jakości usług oraz doskonałej opieki. Poszukujesz tego typu zabiegu w miejscowości Warszawa? Dowiedz się, jakie usługi oferujemy!

Plastyka okolic intymnych – na czym polega?

Plastyka miejsc intymnych to różne zabiegi, które bardzo często są błędnie mylone z zabiegami upiększającymi i wręcz określane mianem fanaberii kobiet. Plastyka intymna poprawia wygląd narządów płciowych, jednak obok kwestii wizualnych kluczowe są również czynniki zdrowotne.

Zabiegi na okolice intymne mają na celu poprawić funkcjonalność narządów rodnych i zadbać o zdrowie intymne kobiety. Już niewielka korekta pochwy może nie tylko przywrócić pacjentce satysfakcję z życia seksualnego i wpłynąć na jej samoocenę, ale także zwiększyć jej codzienny komfort życia. W jaki sposób? Chociażby poprzez zmniejszenie ryzyka wypadania macicy, występowania nawracających infekcji intymnych czy problemu podrażnień narządów rodnych w trakcie uprawiania sportu lub noszenia obcisłej bielizny.

Oferta zabiegów plastyki miejsc intymnych w Premium Medical w Warszawie jest dopasowana do potrzeb kobiet w różnym wieku i z różnymi problemami intymnymi. W zależności od rodzaju dolegliwości lekarz może zaproponować pacjentce leczenie chirurgiczne, z wykorzystaniem technologii laserowej lub preparatów typu kwas hialuronowy bądź osocze bogatopłytkowe.

Plastyka intymna w Premium Medical Warszawa – co możemy Ci zaproponować?

Popularne zabiegi z dziedziny plastyki okolic intymnych to przede wszystkim te związane z rewitalizacją i rekonstrukcją pochwy.

Plastyka intymna to zabieg polecany kobietom borykającym się ze zbyt luźną pochwą, będącą efektem porodów siłami natury, urazów czy przebytych operacji ginekologicznych. Bardzo często problem ten nie tylko wpływa na zmniejszenie zadowolenia z życia seksualnego czy wręcz wycofania się z niego, ale może też powodować dolegliwości fizyczne lub w skrajnych przypadkach wypadanie pochwy. Plastyka intymna w tym przypadku zmniejsza szerokość i poprawia wygląd pochwy, zwiększa napięcie i elastyczność tkanek. To wszystko wpływa na komfort psychiczny kobiety, jej przyjemność z seksu oraz zdrowie intymne.

W naszej klinice w Warszawie doświadczeni specjaliści przeprowadzają także zabiegi korekcji warg sromowych mniejszych i większych. Dysproporcja w ich wielkości nie tylko wpływa na wygląd narządów płciowych kobiety i jej życie seksualne, ale również może powodować podrażnienia okolic intymnych i dolegliwości bólowe. W zależności od rodzaju problemu lekarz może zaproponować leczenie z pomocą laseroterapii, skalpela lub wypełnienie warg sromowych kwasem hialuronowym.

Plastyka okolic intymnych obejmuje również korekcję napletka łechtaczki. Przerost tkanek w tym miejscu pogarsza jakość życia seksualnego, utrudniając stymulowanie łechtaczki. W ramach zabiegu lekarz usuwa przerośnięty fałd skórny.

Inne popularne zabiegi plastyki miejsc intymnych to m.in. plastyka krocza, odbudowa błony dziewiczej czy laserowe usuwanie blizn po nacięciu krocza.

Plastyka miejsc intymnych – dla kogo jest przeznaczona?

Plastyka intymna przeprowadzana w Premium Medical Warszawa jest zalecana na podstawie takich czynników, jak:

 • odczuwanie bólu podczas odbywania stosunków płciowych,
 • niesatysfakcjonujący wygląd zewnętrznych narządów płciowych,
 • nietrzymanie lub problemy z trzymaniem moczu,
 • bolesne dolegliwości podczas uprawiania sportu,
 • nadmierna suchość miejsc intymnych,
 • zmniejszenie satysfakcji ze współżycia seksualnego,
 • nawracające i częste infekcje miejsc intymnych.

Dodatkowo na zabieg określany jako rekonstrukcja pochwy często decydują się osoby po urodzeniu dużego dziecka, wielokrotnych porodach oraz po operacjach w przebiegu chorób nowotworowych. Zabiegi plastyki miejsc intymnych mogą być przeprowadzane u kobiet w każdym wieku. Na ich przeprowadzenie często decydują się także pacjentki w okresie menopauzalnym, u których przybiera na sile problem suchości pochwy i spadku jędrności tkanek.

Jak przygotować się do plastyki okolic intymnych?

Zabiegi poprzedza konsultacja lekarska, w trakcie której lekarz zbada Cię i zleci ewentualne dodatkowe badania. Mogą to być zarówno badania ginekologiczne, jak i np. laboratoryjne. Zostaniesz poinformowana o wybranej metodzie leczenia i spodziewanych efektach zabiegu. W ramach przygotowań do plastyki intymnej może być konieczne odstawienie niektórych leków, w tym preparatów wpływających na krzepliwość krwi.

W zależności od rodzaju i techniki zabiegu przygotowania mogą również obejmować dokładną depilację miejsc intymnych, dietę, wstrzymanie się od palenia.

Rekonwalescencja po zabiegu plastyki intymnej

Zabiegi plastyki okolic intymnych są małoinwazyjne. Po zabiegu – zarówno przeprowadzanym tradycyjnie, jak i laserowo – konieczna jest dbałość o odpowiednią higienę. Przez kilka dni po zabiegu nie należy korzystać z wanny, by unikać moczenia rany. Do mycia okolic intymnych polecane są delikatne środki bez alkoholu w składzie.

Występowanie bólu, obrzęku lub zaczerwienienia na obszarze zabiegowym jest zjawiskiem normalnym, który samoistnie ustąpi. W razie potrzeby możesz zażyć dostępne bez recepty środki przeciwbólowe, stosować zimne okłady.

Rekonwalescencja po plastyce miejsc intymnych obejmuje również wstrzymanie się od stosunków płciowych, unikanie wysiłku fizycznego. Aby zniwelować ryzyko wystąpienia podrażnień, noś przewiewną i luźniejszą bawełnianą bieliznę. W pierwszych dniach po zabiegu nie korzystaj z basenu, sauny, solarium. Jeśli zauważysz u siebie niepokojące dolegliwości lub rozwinie się u Ciebie infekcja intymna, od razu skonsultuj się z lekarzem.

Plastyka miejsc intymnych – przeciwwskazania

U niektórych pacjentek plastyka miejsc intymnych, w tym obkurczanie pochwy, jest niewskazana. Dotyczy to osób:

 • planujących ciążę lub w potwierdzonej ciąży,
 • z zaburzeniami krzepnięcia krwi,
 • cierpiących na choroby nowotworowe,
 • a także o złym ogólnym stanie zdrowia.

Plastyka miejsc intymnych w Warszawie – cennik zabiegów

Wysokość ceny zabiegu plastyki intymnej jest uzależniona od jego rodzaju. Na stronie naszej kliniki Premium Medical Warszawa udostępniliśmy pełny cennik usług, w tym zabiegów ginekologii estetycznej. Pamiętaj, że ostateczna cena wzrośnie o kwotę za konsultacje czy przeprowadzane badania w ramach przygotowań.

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy! Skontaktuj się z nami online, telefonicznie lub przyjdź do naszej placówki przy ul. Kobielskiej 23. Czeka na Ciebie zespół profesjonalistów, którzy zadbają o Twoje zdrowie i komfort intymny.

Poznaj lekarzy wykonujących to badanie
Wybierz lekarza i umów wizytę online na to badanie