Androlog

Lekarz androlog to specjalista zajmujący się leczeniem oraz diagnostyką męskiego układu rozrodczego. Główne schorzenia, występujące w tej dziedzinie medycyny, to zapalenie prostaty, impotencja, zaburzenia erekcji, choroby zewnętrzne narządów płciowych (np. stany zapalne żołędzi, prącia, napletka, stulejki), choroby jąder (wodniak jądra, ostre zapalenie, nowotwory) oraz problem niepłodności męskiej czy zaburzenia hormonalne. Androlog przeprowadza niezbędną diagnostykę oraz wdraża odpowiednie leczenie. Pacjenci mogą skorzystać z usług doskonałych specjalistów w poradni Premium Medical w miejscowości Warszawa.

Konsultacja u androloga – przebieg wizyty

Wizyta u androloga w Premium Medical (Warszawa) składa się z wywiadu lekarskiego oraz badania fizykalnego. Nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania, oprócz zadbania o higienę osobistą. W sytuacji, w której powodem wizyty jest podejrzenie niepłodności, warto przynieść ze sobą wyniki wcześniejszych badań nasienia (jeśli się takowe posiada). W przypadku obecnych dolegliwości warto sporządzić także zawczasu listę objawów, z którą lekarz androlog będzie mógł zapoznać się w ramach przeprowadzanego wywiadu.

W trakcie wizyty androlog zadaje pytania dotyczące trybu życia pacjenta, przebytych chorób układu moczowo-płciowego, jakości i częstotliwości współżycia, a w niektórych przypadkach także dojrzewania płciowego. Pozwala to na uzyskanie pełnego obrazu stanu pacjenta.

W dalszej części lekarz androlog przeprowadza badanie fizykalne jamy brzusznej, klatki piersiowej, prącia oraz jąder i najądrzy. Czasem konieczne jest również przeprowadzenie badania prostaty.

Na podstawie uzyskanych podczas wywiadu praz badania fizykalnego informacji, androlog może postawić diagnozę lub skierować pacjenta na dalsze badania. Czasem androlog kieruje go także na konsultacje u innych specjalistów, takich jak endokrynolog czy genetyk.

Lekarz androlog może także skierować pacjenta na następujące badania:

  • USG moszny i jąder,
  • badania bakteriologiczne,
  • badania hormonalne,
  • badania genetyczne,
  • zaawansowane badania nasienia, np. test HBA.

Konsultacja z andrologiem nie musi być przykrą koniecznością. Każdy mężczyzna na pewnym etapie swojego życia powinien udać się na taką wizytę w celu rutynowej kontroli. Regularne wizyty u androloga umożliwiają wczesne wykrycie schorzeń oraz zwiększają szanse chorego na całkowite wyleczenie. Również przy leczeniu męskiej niepłodności kluczową rolę grają regularne wizyty u androloga.

Androlog w Premium Medical Warszawa

W naszej klinice w Warszawie zajmujemy się wszystkimi schorzeniami, które dotyczą mężczyzn. W Premium Medical (Warszawa) zapewniamy komfort i dyskrecję, udzielając porad na nietypowe zagadnienia nurtujące pacjentów. Jeśli poszukujesz doskonałego lekarza androloga w Warszawie, u nas znajdziesz doświadczonych specjalistów cieszących się doskonałymi opiniami wśród pacjentów.

Zachęcamy do zapoznania się z usługami naszej kliniki!

Konsultacja andrologiczna – Cennik

Konsultacja andrologiczna 250 zł
Konsultacja andrologiczna z badaniem USG 380 zł
Poznaj lekarzy wykonujących to badanie
Wybierz lekarza i umów wizytę online na to badanie