Ginekolog – położnik

Regularne wizyty u ginekologa to dla kobiet najlepsza profilaktyka chorób układu rodnego. Obok specjalistów w zakresie ginekologii, pacjentki mogą również umówić się na konsultacje u ginekologa położnika. W Premium Medical w Warszawie przyjmują doświadczeni lekarze, a wizyta prywatnie to gwarancja otrzymania szybkiej opieki medycznej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kliniki.

Czym zajmuje się ginekolog położnik?

Lekarz ginekolog położnik to specjalista zajmujący się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem chorób układu rodnego. Jego zakres obowiązków obejmuje opiekę nad pacjentką w każdym okresie jej życia. Lekarz ginekolog położnik to również specjalista, który przygotowuje pacjentkę do ciąży, sprawuje opiekę nad nią i dzieckiem w trakcie jej trwania, jak i konsultuje stan zdrowia kobiety w połogu. Ma on odpowiednie kompetencje do tego, aby leczyć ciężarne, u których zdiagnozowano cukrzycę lub nadciśnienie. Zajmuje się również diagnostyką ewentualnych wad genetycznych, może być też obecny w trakcie porodu.

Jak wybrać dobrego ginekologa położnika?

Warto sprawdzić kompetencje i doświadczenie lekarza. Ważnym czynnikiem, mającym wpływ na komunikację lekarz-pacjentka, jest podejście specjalisty do wykonywania swoich obowiązków. Wiele pacjentek dzieli się swoimi doświadczeniami z innymi kobietami, dodając w sieci opinie na temat działania konkretnej placówki i pracy lekarza. Najlepszy ginekolog położnik to ten, który łączy wiedzę i doświadczenie zawodowe z empatią. Nie bez znaczenia jest także możliwość wybrania terminu wizyty – wiele osób decyduje się na umówienie konsultacji prywatnie. Dodatkowo ginekolog położnik przyjmujący prywatnie to także gwarancja szybkiej pomocy w sytuacjach awaryjnych, kiedy wizyta na SOR nie jest wymagana, ale pacjentka potrzebuje pilnej konsultacji medycznej.

Kto powinien umówić się na wizytę u ginekologa położnika?

Każda kobieta, która chce zadbać o profilaktykę zdrowotną. Regularne wizyty, badania kontrolne i badania przesiewowe pozwalają szybko zdiagnozować ewentualne schorzenia, i tym samym szybciej rozpocząć ich leczenie. Ma to duży wpływ na efekty terapii.

Dobry ginekolog położnik to doskonały wybór dla kobiet, które planują zajść w ciążę i chcą się do niej dobrze przygotować. Zapraszamy na konsultację także pacjentki, które oczekują dziecka i szukają ginekologa położnika, który poprowadzi ich ciążę i zadba o nie w trakcie połogu.

Ginekolog położnik zajmuje się również m.in. dobieraniem metod antykoncepcji, leczeniem płodności, chorób wenerycznych i innych schorzeń układu rodnego.

Jak wygląda konsultacja u ginekologa położnika?

Wizyta u ginekologa położnika rozpoczyna się od wywiadu z pacjentką. Obok pytań o aktualny stan zdrowia i ewentualne dolegliwości, ważne są także informacje o stosowanych lekach, miesiączce czy historii chorób. Warto zabrać ze sobą dokumentację medyczną.

W ramach wizyty wykonywane są również podstawowe badanie ginekologiczne, cytologia, USG. Ich wybór jest uzależniony od stanu zdrowia pacjentki. Ginekolog położnik może także zlecić badania dodatkowe, w tym mammografię i USG piersi, badania z krwi lub tomografię komputerową. Jeśli stan pacjentki będzie tego wymagał, lekarz kieruje ją na konsultację u specjalisty z innej dziedziny. W przypadku kobiet ciężarnych, u których ciąża nie przebiega w sposób prawidłowy, ginekolog położnik może podjąć odpowiednie działania prewencyjne lub wysłać pacjentkę na obserwację do szpitala.

U wielu kobiet wizyta u ginekologa wywołuje stres – pracujący u nas specjaliści zadbają o to, aby atmosfera podczas konsultacji i badań była przyjazna.

Jak przygotować się do wizyty u ginekologa położnika?

Konsultacje u ginekologa położnika nie wymagają specjalnych przygotowań. Wystarczy wygodnie się ubrać i zabrać ze sobą dokumentację medyczną. Przy wybieraniu terminu wizyty należy pamiętać o tym, że nie wszystkie badania są przeprowadzane u kobiet mających miesiączkę. Jeśli chcesz umówić się do ginekologa położnika prywatnie, w naszej klinice, i masz dodatkowe pytania związane z przygotowaniem do wizyty, prosimy o kontakt.

Ginekolog położnik prywatnie w Warszawie – cennik wizyty

Zapraszamy na konsultacje u ginekologa położnika w klinice Premium Medical Warszawa. Nasze pacjentki mają zapewnioną kompleksową opiekę doświadczonej kadry medycznej, a niezbędne badania wykonywane są na miejscu z wykorzystaniem nowoczesnej aparatury. Cena za wizytę u ginekologa położnika jest uzależniona od przebiegu konsultacji i wykonania ewentualnych dodatkowych badań. Szczegółowy cennik usług jest udostępniony na naszej stronie. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu.

Jak umówić wizytę u ginekologa położnika w Premium Medical Warszawa?

Konsultację lekarską w Premium Medical można umówić wygodnie online. Wystarczy wybrać lekarza, a następnie zdecydować się na jeden z dostępnych terminów wizyty w Warszawie (cena za konsultację wyświetli się na ekranie). Zapraszamy także do zapisów telefonicznych i osobistych.

Wybierz lekarza i umów wizytę online na to badanie