Waginoplastyka – rekonstrukcja, rewitalizacja i plastyka pochwy

Nie jesteś zadowolona z tego, jak wygląda Twoja pochwa? Unikasz z tego powodu kontaktów seksualnych? A może cierpisz na nietrzymanie moczu lub nawracające infekcje intymne? Problemy natury intymnej, chociaż niewidoczne na pierwszy rzut oka, obniżają jakość życia i mogą wpływać na Twoje zdrowie psychiczne.

Jeśli chcesz poprawić wygląd i funkcjonalność narządów rodnych, skorzystaj z oferty zabiegów Premium Medical w Warszawie. Plastyka pochwy to małoinwazyjny zabieg, którego efekty zauważysz (i odczujesz) od razu. Opisaliśmy najważniejsze informacje dla naszych pacjentek – sprawdź, jak przygotować się do rewitalizacji pochwy i jak ona wpłynie na Twoje zdrowie i samopoczucie.

Rekonstrukcja pochwy – co to za zabieg?

Waginoplastyka, inaczej plastyka pochwy, to bezpieczny i popularny zabieg dla kobiet. Jego celem jest zwężenie i rewitalizacja pochwy. Interwencja lekarska wpływa na szerokość waginy, zwiększa napięcie i jędrność tkanek narządów intymnych. Przekłada się to na zadowolenie pacjentki z życia seksualnego, jej samoocenę i komfort życia.

Wskazania do plastyki pochwy

Problemy ze zbyt luźną pochwą nie tylko wpływają na komfort psychiczny, ale i mogą powodować szereg dolegliwości fizycznych. Mowa chociażby o bólu w trakcie stosunku, nietrzymaniu moczu, nawracających infekcjach intymnych, czy wypadaniu pochwy.

Plastyka przedsionka pochwy to stosowany od lat sposób na poprawę wyglądu i budowy pochwy. Plastyka przedniej ściany pochwy jest zalecana wszystkim kobietom, które zmagają się z nietrzymaniem moczu, częstomoczem. Obniżenie i wypadanie przedniej ściany waginy jest bowiem związane ze zwiększeniem ryzyka obniżenia lub wypadania pęcherza moczowego.

Plastyka tylnej ściany pochwy jest często przeprowadzana wraz z korekcją krocza. Wiele kobiet, które rodziło siłami natury, zmaga się w późniejszych latach nie tylko z luźniejszą pochwą, ale i skutkami nacinania lub pęknięcia krocza w trakcie porodu. Jednak jeśli pacjentka nie ma problemu z wyglądem i funkcjonowaniem waginy, jednak boryka się z deformacją krocza lub bolącymi bliznami po jego nieprawidłowym zszyciu, wtedy lekarz może zaproponować jej inny zabieg. Perineoplastyka – poporodowa plastyka krocza – pozwala przywrócić odpowiednią budowę anatomiczną i funkcjonalność krocza, jak i pozbyć się problemu nieestetycznych, bolących blizn w tej okolicy.

Plastyka pochwy po porodzie to niejedyny powód, dla którego pacjentki przekraczają progi gabinetów lekarskich. Rekonstrukcja pochwy jest również przeprowadzana u kobiet po urazach, operacjach ginekologicznych czy u osób, które zmieniają płeć i zależy im na chirurgicznym zbudowaniu pochwy.

Jak wygląda plastyka pochwy?

Plastyka waginy przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym lub znieczuleniu rdzeniowym. W trakcie zabiegu można wykonać rekonstrukcję pochwy, plastykę krocza, odtworzenie mięśni dna miednicy lub operację przepukliny zagłębienia odbytniczo-macicznego. Dokonuje się tego tradycyjnymi metodami chirurgicznymi. Po zabiegu zakładane są rozpuszczalne szwy. Dzięki temu obkurczanie pochwy przebiega bez zakłóceń, a rany szybciej się goją.

Popularna jest także plastyka pochwy, czyli rewitalizacja pochwy z użyciem technologii fal radiowych. Jest to zabieg małoinwazyjny, niwelujący luźność pochwy. Z jego pomocą możliwe jest polepszenie ukrwienia okolic intymnych i zwiększenie produkcji kolagenu oraz elastyny w tkankach, co wpływa na jędrność i elastyczność ścianek waginy. W ostatnich latach – obok plastyki pochwy – sporym powodzeniem cieszy się też zabieg rewitalizacjii pochwy z wykorzystaniem technologii laserowej. Wykonują je także nasi specjaliści w Premium Medical w Warszawie. Obie metody wiążą się z mniejszym ryzykiem powikłań i krótszą rekonwalescencją pacjentki, jednak ich zastosowanie jest uzależnione od rodzaju i stopnia problemu, z którym zmaga się kobieta.

Przygotowanie do zabiegu

Plastyka waginy i zewnętrznych narządów płciowych przeprowadzana w naszym centrum w Warszawie jest zabiegiem, do którego należy się odpowiednio przygotować.

W pierwszej kolejności odbywa się konsultacja z lekarzem, który będzie dokonywał zabieg, jakim jest rewitalizacja pochwy. W jej trakcie specjalista opisuje wybraną metodę leczenia, przebieg zabiegu, efekty, których można się spodziewać oraz przedstawia zalecenia dotyczące przygotowania do zabiegu i zasady późniejszej rekonwalescencji.

Rekonstrukcja pochwy jest zabiegiem, przed którym pacjentka musi poinformować lekarza o przyjmowanych lekach i schorzeniach, na które cierpi. Oprócz tego konieczne jest wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych, czy cytologii. Wszystkie badania dodatkowe wykonasz na miejscu – w naszej klinice Premium Medical Warszawa. Cennik za poszczególne usługi i badania jest dostępny na stronie internetowej.

Dodatkowo w odpowiednim czasie przed zabiegiem należy zrezygnować ze stosowania niektórych leków. O szczegółach informuje specjalista w trakcie konsultacji.

Gdzie umówić się na plastykę lub plastykę pochwy?

Zmagasz się z problemami natury intymnej i Twoim celem jest plastyka pochwy? Warszawa to miasto z szeroką ofertą zabiegów ginekologii estetycznej. Jakimi kryteriami kierują się kobiety, które czeka waginoplastyka? Cennik z pewnością jest ważny, ale nie powinien być kluczowym parametrem. Pamiętaj, że powodzenie zabiegu zależy w dużej mierze od wiedzy i doświadczenia lekarza. Skorzystaj z usług Premium Medical Warszawa – sprawdzonej kliniki z doskonale wyszkoloną kadrą medyczną. Pracujemy na najnowszym sprzęcie lekarskim i zapewniamy krótki czas oczekiwania na wizyty.

Waginoplastyka – cena zabiegu w Warszawie

W zależności od tego, czy Twoim celem jest chirurgiczna rekonstrukcja pochwy, czy też laserowa rewitalizacja pochwy, cena zabiegu może się różnić. Koszt zabiegów plastyki intymnej wynosi od ok. 1500 zł wzwyż. Szczegółowy cennik znajdziesz na naszej stronie. Możesz także skontaktować się z nami i otrzymać pełną ofertę cenową mailowo lub telefonicznie. Zapraszamy również do osobistej wizyty w placówce (ul. Kobielska 23).

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą!

Poznaj lekarzy wykonujących to badanie
Wybierz lekarza i umów wizytę online na to badanie