Plastyka miejsc intymnych – rekonstrukcja i rewitalizacja pochwy

Plastyka miejsc intymnych, znana też jako rewitalizacja pochwy, pozwala na poprawę wyglądu oraz przywrócenie prawidłowych funkcji kobiecych narządów płciowych. Często wykonywana jest u osób, które mają za sobą liczne porody lub u których występują wady wrodzone w obrębie krocza. Decydując się na ich wykonanie w Premium Medical, zyskujesz gwarancję profesjonalizmu, najwyższej jakości usług oraz doskonałej opieki po zabiegu. Poszukujesz tego typu zabiegu w miejscowości Warszawa? Dowiedz się, jakie usługi oferujemy!

Plastyka miejsc intymnych – na czym polega?

Na zabieg, jakim jest plastyka intymna decyduje się coraz więcej osób, które z różnych powodów są niezadowolone z wyglądu swoich narządów płciowych lub odczuwają dyskomfort w czasie współżycia.

W ramach plastyki miejsc intymnych wyróżnia się różne rodzaje zabiegów, m.in. labioplastyka, powiększanie punktu G, rekonstrukcja pochwy, rewitalizacja pochwy, modelowanie warg sromowych oraz hymenotomia. Do zabiegów z tej dziedziny zalicza się też laserowe usuwanie blizn po nacięciu krocza lub cesarskim cięciu, a także laserowe terapie nietrzymania moczu.

Plastyka miejsc intymnych – dla kogo jest przeznaczona?

Plastyki intymna przeprowadzana w Premium Medical (Warszawa) jest zalecana na podstawie takich czynników, jak:

 • odczuwanie bólu podczas odbywania stosunków płciowych,
 • niesatysfakcjonujący wygląd zewnętrznych narządów płciowych,
 • nietrzymanie lub problemy z trzymaniem moczu,
 • bolesne dolegliwości podczas uprawiania sportu,
 • nadmierna suchość miejsc intymnych,
 • zmniejszenie satysfakcji ze współżycia seksualnego,
 • nawracające i częste infekcje miejsc intymnych.

Dodatkowo na zabieg określany jako rekonstrukcja pochwy często decydują się osoby po urodzeniu dużego dziecka, wielokrotnych porodach oraz po operacjach w przebiegu chorób nowotworowych.

Plastyka miejsc intymnych – przeciwwskazania

U niektórych pacjentek plastyka miejsc intymnych, w tym obkurczanie pochwy, jest niewskazane. Dotyczy to osób:

 • planujących ciążę lub w potwierdzonej ciąży,
 • z zaburzeniami krzepnięcia krwi,
 • cierpiących na choroby nowotworowe,
 • a także o złym ogólnym stanie zdrowia.

Przygotowanie do zabiegu

Plastyka waginy i zewnętrznych narządów płciowych przeprowadzana w naszym centrum w Warszawie jest zabiegiem, do którego należy się odpowiednio przygotować.

W pierwszej kolejności odbywa się konsultacja z lekarzem, który będzie dokonywał zabieg, jakim jest rewitalizacja pochwy. W jej trakcie specjalista opisuje przebieg zabiegu, efekty, których można się spodziewać oraz przedstawia zalecenia dotyczące przygotowania do zabiegu i zasady późniejszej rekonwalescencji.

Rekonstrukcja pochwy jest zabiegiem, przed którym pacjentka musi poinformować lekarza o przyjmowanych lekach i schorzeniach, na które cierpi. Oprócz tego konieczne jest wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych, cytologii ginekologicznego.

Dodatkowo w odpowiednim czasie przed zabiegiem należy zrezygnować ze stosowania niektórych leków. O szczegółach informuje specjalista w trakcie konsultacji.

Plastyka waginy – przebieg zabiegu

Plastyka waginy przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym lub znieczuleniu rdzeniowym. W trakcie zabiegu można wykonać rekonstrukcję pochwy, plastykę krocza, odtworzenie mięśni dna miednicy lub operację przepukliny zagłębienia odbytniczo-macicznego. Dokonuje się tego tradycyjnymi metodami chirurgicznymi, laserowo lub z wykorzystaniem technik radiofalowych, jest to tzw. radioplastyka pochwy.

Po zabiegu zakładane są rozpuszczalne szwy. Dzięki temu obkurczanie pochwy przebiega bez zakłóceń, a rany szybciej się goją.

Rekonwalescencja po zabiegu plastyki intymnej

Po zabiegu przeprowadzonym w naszym centrum w Warszawie pacjentka musi być hospitalizowana – zazwyczaj przez jeden dzień, jeśli nie wystąpiły żadne komplikacje.

Gojenie się ran trwa zazwyczaj około tygodnia. W tym czasie całkowicie normalny jest obrzęk operowanej okolicy, jak również odczuwanie bólu i dyskomfortu. Ważne, by w tym czasie unikać wysiłku fizycznego, długiego siedzenia oraz uprawiania seksu.

Po zabiegu – zarówno przeprowadzanym tradycyjnie, laserowo, jak i po radioplastyce pochwy – konieczna jest dbałość o odpowiednią higienę. Przez kilka dni po zabiegu nie należy korzystać z wanny, by unikać moczenia rany.

Do efektów zabiegów wykonywanych w Premium Medical Warszawa należy przede wszystkim poprawa napięcia mięśni pochwy oraz jej elastyczności. Dzięki temu pacjentki odzyskują kontrolę nad kurczeniem się mięśni, co poprawia doznania podczas stosunku. Z kolei plastyka zewnętrznych narządów płciowych przywraca ich symetrię oraz przywraca poczucie komfortu na co dzień.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą!

Poznaj lekarzy wykonujących to badanie
Wybierz lekarza i umów wizytę online na to badanie