Urolog

Urologia to dział medycyny zajmujący się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką chorób układu moczowo-płciowego. Specjalistą w tym zakresie jest lekarz urolog. Nie jest prawdą, że leczy on jedynie „męskie choroby”. Gabinet urologiczny odwiedzają zarówno mężczyźni, jak i kobiety, choć z racji charakterystyki schorzeń, częściej są to panowie.

Choroby układu moczowo-płciowego to często temat tabu i wstydliwy problem dla wielu pacjentów. Dlatego tak ważne jest, aby konsultacje urologiczne przeprowadzał nie tylko doświadczony, ale i empatyczny urolog. Lekarz musi zadbać o kameralną, przyjazną atmosferę w trakcie wizyty, zwłaszcza w momencie badań w obrębie narządów płciowych. W ramach szerokiej oferty usług medycznych w Premium Medical Warszawa działa gabinet urologiczny, w którym przyjmuje ceniony w branży lekarz urolog.

Zapewniamy także konsultacje urologiczne dla najmłodszych – czeka na nich urolog dziecięcy, który zadba o to, aby wizyta nie wiązała się z żadnym dyskomfortem lub strachem. Urolog prywatnie to gwarancja szybkiej konsultacji, bez oczekiwania na pomoc tygodniami lub nawet miesiącami, jak ma to miejsce w przypadku wizyt na NFZ.

Czym zajmuje się lekarz urolog?

Urologia bada i leczy wszelkie schorzenia oraz wady wrodzone lub nabyte, zlokalizowane w obrębie układu moczowo-płciowego. Objawami, które powinny skłonić pacjenta do wizyty u specjalisty, są m.in. bóle w okolicy układu moczowego lub płciowego, problemy z moczem (zmiana jego koloru, zapachu, pojawienie się piany, krwi, zbyt częste lub zbyt rzadkie oddawanie moczu). Lekarz urolog to także pierwszy wybór w przypadku zmian w wyglądzie narządów płciowych męskich lub wszelkich zaburzeń w ich funkcjonowaniu. Dobry urolog jest w stanie pomóc pacjentom z takim chorobami i dolegliwościami, jak m.in.:

 • nietrzymanie moczu,
 • częstomocz,
 • bolesne parcie na pęcherz,
 • infekcje układu moczowego,
 • kamica układu moczowego,
 • zaburzenia potencji,
 • przerost gruczołu krokowego,
 • wodniak jądra,
 • żylaki powrózka nasiennego,
 • torbiele nerek,
 • urazy mechaniczne w obrębie układu moczowo-płciowego,
 • choroby onkologiczne układu moczowo-płciowego.

W ramach wizyty, urolog może przeprowadzić drobny zabieg chirurgiczny, związany na przykład z dolegliwościami wynikającymi ze zbyt krótkiego wędzidełka prącia. Problem ten dotyczy mężczyzn w każdym wieku, dla wielu z nich liczy się czas i szybkość leczenia, jaki oferuje urolog prywatnie. W Premium Medical zapewniamy naszym pacjentom dostęp do chirurgii urologicznej. W ramach wizyty przeprowadzane są m.in. zabiegi urologiczne:

Urologia – zadbaj o profilaktykę układu moczowo-płciowego

Dobry urolog to specjalista, który pomaga pacjentom nie tylko w przypadku wystąpienia objawów chorób układu moczowo-płciowego, ale zachęca ich także do działań profilaktycznych. Regularne konsultacje urologiczne są zalecane wszystkim mężczyznom po 40. roku życia czy osobom obciążonym wywiadem rodzinnym w kierunku np. nowotworów układu moczowo-płciowego. Urolog powinien być również pierwszym wyborem w przypadku chłopców, u których po ukończeniu 3. roku życia występuje problem z odsuwaniem napletka. Jest to częsta przypadłość, choć może mieć także charakter wtórny i dotknąć pacjentów w każdym wieku. Aby przywrócić im komfort, konieczna jest interwencja chirurgiczna. W ramach oferty Premium Medical w Warszawie najlepsi specjaliści przeprowadzają zabieg rozszerzający ujście napletka. W naszej klinice operacja stulejki w znieczuleniu miejscowym odbywa się w dogodnym dla pacjenta terminie, zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami usługi.

Urologia to także dziedzina medycyny biorąca pod lupę kwestię płodności i planowania rodziny. Urolog nie tylko bada problemy z płodnością u mężczyzn, ale jest również specjalistą, który zleca lub przeprowadza zabieg przecięcia i podwiązania nasieniowodów, będącym skuteczną metodą antykoncepcji. Wazektomia, bo o niej mowa, powinna być wykonana przez doświadczonego specjalistę. Jeśli chcesz poddać się zabiegowi w Warszawie, w Premium Medical czeka na Ciebie najlepszy urolog w okolicy.

Lekarz urolog prywatnie – Warszawa

Konsultacje urologiczne mogą być przeprowadzane w ramach NFZ, jednak pacjenci muszą liczyć się z długim oczekiwaniem na wizytę u specjalisty. W przypadku zabiegów, czy leczenia onkologicznego, liczy się szybka pomoc lekarska, dlatego dla większości pacjentów pierwszym wyborem jest lekarz urolog prywatnie. W Premium Medical Warszawa gwarantujemy wszystkim pacjentom wybór terminu konsultacji w dogodnym dla nich momencie, wszelkie badania oraz zabiegi są przeprowadzane na bieżąco tak, aby jak najszybciej przywrócić pacjentom dobre samopoczucie. Cena za usługi, które oferuje lekarz urolog prywatnie, jest uzależniona od tego, czy w ramach wizyty są wykonywane badania dodatkowe, czy też nie. Szczegółowy cennik jest dostępny na naszej stronie, zachęcamy także do kontaktu telefonicznego, mailowego lub osobistego w celu umówienia wizyty.

Warto pamiętać, że nawet najlepszy urolog może mieć problemy z przeprowadzeniem skutecznej terapii, jeśli pacjent zgłosi się do lekarza zbyt późno. Choć wiele problemów urologicznych można łatwo wyeliminować, te poważniejsze, jak nowotwory, wymagają szybkiej interwencji medycznej. W razie pytań lub wątpliwości związanych z wizytą u urologa, nasza kadra medyczna służy pomocą.

Konsultacja urologiczna – Cennik

Konsultacja urologiczna 250 zł
Konsultacja urologiczna z badaniem USG 380-400 zł
Konsultacja urologiczna + założenie/wymiana/usunięcie cewnika 350 zł
Poznaj lekarzy wykonujących to badanie
Wybierz lekarza i umów wizytę online na to badanie