Spirometria Warszawa

Masz kłopoty z oddychaniem? Zgłoś się do nas, aby sprawdzić, jak pracują Twoje płuca. Spirometria i spirometria z próbą rozkurczową to jedne z podstawowych badań czynnościowych układu oddechowego. W ramach diagnostyki przeprowadzanej w prywatnej klinice Premium Medical, możliwe jest sprawdzenie poprawności każdego z etapów oddychania u pacjenta. Spirometria pozwala ocenić objętość i pojemność płuc, tym samym określić ich wydolność. Badanie sprawdza, z jaką szybkością przepływa powietrze przez drogi oddechowe zarówno w momencie wdechu, jak i wydechu. Co równie ważne – spirometria to badanie nieinwazyjne, bezbolesne i szybkie. Przeprowadza się je u dorosłych, jak i dzieci mających kontrolę nad swoich oddechem.

Spirometria w Premium Medical Warszawa

Spirometria może być wykonywana w ramach profilaktyki, kontroli stanu zdrowia, jak i w nagłych przypadkach. Jeśli interesuje Cię spirometria bez skierowania w Warszawie, skorzystaj z naszej oferty. Jako prywatne centrum medyczne możemy Ci zapewnić wysoką jakość usług lekarskich i konsultacje u cenionych specjalistów w dogodnym dla Ciebie dniu. Wykonywana u nas spirometria prywatnie to gwarancja szybkiego terminu wizyty lekarskiej i diagnozy. W Premium Medical Warszawa pacjent otrzymuje wynik badania od razu po jego przeprowadzeniu, a na życzenie i za dodatkową opłatą wykonywany jest także opis. Wyniki spirometrii są analizowane zgodnie z wiekiem, wagą, wzrostem i płcią pacjenta.

Jakie są wskazania do przeprowadzenia spirometrii?

Spirometria to badanie przeprowadzane w ramach diagnostyki przed i pooperacyjnej płuc. Sprawdzenie czynności płuc jest także niezbędnym badaniem kontrolnym u osób z podejrzeniem chorób układu oddechowego. Mowa m.in. o astmie, alergii, mukowiscydozie czy POChP. W ramach profilaktyki badanie to powinno być przeprowadzane u palaczy, osób po 40. roku życia, jak i u wszystkich pacjentów, którzy mają problemy z oddychaniem. Wskazaniem do spirometrii są częste infekcje układu oddechowego, świszczący oddech, nawracające duszności.

W niektórych przypadkach wykonanie spirometrii nie jest wystarczające i u pacjenta przeprowadzana jest spirometria z próbą rozkurczową. Badanie to dostarcza informacji o obturacji płuc i pozwala rozróżnić choroby układu oddechowego. Obie metody spirometrii są wykonywane w naszej klinice Premium Medical w Warszawie.

Na czym polega spirometria?

Spirometria jest przeprowadzana w pozycji siedzącej. Pacjent szczelnie obejmuje ustami ustnik, a na nos ma zakładaną klamrę. W pierwszym etapie badania pacjent spokojnie oddycha, po czym – na znak osoby przeprowadzającej spirometrię – bierze głęboki wdech i wykonuje długi, mocny wydech. Aby mieć pewność poprawności przeprowadzenia badania, jest ono kilkukrotnie powtarzane. Jeśli u pacjenta wykonywana jest spirometria z próbą rozkurczową, badanie ma nieco inny przebieg. Po przeprowadzeniu pierwszej próby pacjentowi podaje się lek rozkurczający oskrzela. Gdy ten zacznie działać, test jest ponawiany.

Badania czynnościowe układu oddechowego wymagają od pacjenta kontroli nad swoich oddechem oraz współpracy z osobą przeprowadzającą badanie. Ważne jest także samo przygotowanie do niego. Jeśli pacjent je zlekceważy, a zostanie przeprowadzona spirometria podstawowa czy spirometria z próbą rozkurczową, cena za zbagatelizowanie wskazówek lekarza może być wysoka – zafałszowanie wyniku badania. Wiąże się to z postawieniem błędnej diagnozy lekarskiej i brakiem możliwości skutecznego leczenia pacjenta.

W Premium Medical w Warszawie, spirometria jest przeprowadzana po wstępnym wywiadzie lekarskim z pacjentem. Osoba nadzorująca badanie dokładnie opisuje jego przebieg, a kolejne próby oddechowe są przeprowadzane po odpoczynku i w ramach możliwości fizycznych pacjenta.

Jak przygotować się do badania?

Zarówno spirometria, jak i spirometria z próbą rozkurczową wymagają pewnego przygotowania ze strony pacjenta. W dniu badania należy odstawić używki i być wypoczętym. Aby zadbać o swój komfort i nie zafałszować wyników spirometrii, pacjent może zjeść lekki posiłek na 2 godziny przed badaniem, przed testem nie należy także pić kawy i herbaty. Spirometria wiąże się z podejmowaniem wysiłku fizycznego, dlatego też warto tego dnia postawić na luźniejszy ubiór, który nie opina klatki piersiowej, pasa i szyi.

Spirometria z próbą rozkurczową wymaga od pacjenta odstawienia leków rozkurczających oskrzela, jeśli takie zażywa. Gdy przeprowadzana jest podstawowa spirometria, o ewentualnym odstawieniu leków zadecyduje lekarz kwalifikujący pacjenta do badania. W Premium Medical Warszawa udzielamy pacjentom niezbędnych informacji o badaniu i przygotowaniu do niego, w razie dodatkowych pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt.

Spirometria – cennik badań w Warszawie

Czeka Cię spirometria? Cena badania w Premium Medical Warszawa jest udostępniona w zakładce cennik. Na bieżąco aktualizujemy naszą stronę, w razie potrzeby udzielamy dodatkowych informacji telefonicznie lub online, możesz także zarejestrować się na badanie osobiście, w siedzibie naszej placówki. W zależności od tego, czy przeprowadzana będzie spirometria tradycyjna, czy też spirometria z próbą rozkurczową, cena badania może się nieznacznie różnić.

Zapraszamy na badanie!

Spirometria 100 zł
Spirometria + pletyzmografia + TLCO 330 zł
Spirometria + pletyzmografia + TLCO oraz Spirometria + pletyzmografia + TLCO + podanie leku 800 zł
Spirometria z próbą rozkurczową 180 zł
Spirometria z próbą rozkurczową + pletyzmografia + TLCO 410 zł
Wybierz lekarza i umów wizytę online na to badanie