Blefaroplastyka – korekta powiek górnych

Czy wiesz, że skóra na powiekach ma zaledwie 0,5 mm grubości? To właśnie okolice oczu najszybciej zdradzają nasz wiek i bogatą mimikę twarzy. Oprócz zmarszczek powagi spojrzeniu dodają opadające powieki i nadmiar skóry w tej okolicy. Jeśli i Ty borykasz się z tym problemem, pomoże Ci się z nim uporać blefaroplastyka. Co to za zabieg i kto może się na niego zdecydować? Zapraszamy na zabieg do kliniki Premium Medical w Warszawie.

Co to jest blefaroplastyka i na czym polega zabieg?

Blefaroplastyka to korekcja powiek. Wraz z upływem czasu skóra na powiekach jest bardziej wiotka i rozciągnięta. Jej nadmiar to nie tylko problem natury estetycznej. Zachodzące fałdy skóry na oczy znacząco zmniejszają pole widzenia i mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie. Blefaroplastyka powiek to zatem odpowiedź na potrzeby osób starszych, u których nadmiar skóry jest spowodowany przez proces starzenia. Warto jednak dodać, że z zabiegu korzystają osoby w każdym wieku. Blefaroplastyka powiek górnych jest przeprowadzana u pacjentów z nadmiarem skóry na powiekach będącym efektem osłabienia mięśni na twarzy, w tym przypadku mięśnia dźwigacza powieki górnej. Korekta powiek to także rozwiązanie dla pacjentów, którzy mają genetyczne predyspozycje do nadmiaru skóry na powiekach i od zawsze borykają się z problemem wiotkiej skóry, ograniczającej komfortowe widzenie.

Chirurg wykonuje cięcie w załamaniu górnej powieki, dzięki czemu niewielka blizna jest praktycznie niewidoczna. Na ranę zakładane są cienkie szwy, które usuwa się ok. 7 dni po zabiegu.

Blefaroplastyka – efekty zabiegu

Nadmiar skóry na powiekach sprawia, że dana osoba wydaje się smutna i starsza niż jest w rzeczywistości. Korekcja powiek pozwala uzyskać efekt „odświeżonego spojrzenia” i młodszego wyrazu twarzy. Nie można zapomnieć także o przywróceniu jakości widzenia, czyli zwiększeniu pola widzenia. Blefaroplastyka powiek górnych wiąże się z obrzękami czy zasinieniami, które ustępują po kilku dniach. Dopiero po całkowitym zejściu opuchlizny można ocenić efekty zabiegu. Problem nadmiaru skóry może powrócić u niektórych osób po pewnym czasie. Jeśli pacjent przejdzie pozytywnie kolejną konsultację lekarską, blefaroplastyka jest powtarzana.

Przeciwwskazania do korekcji powiek

Każda ingerencja chirurga wiąże się z koniecznością przeprowadzenia kontroli stanu zdrowia pacjenta. Blefaroplastyka powiek nie może być wykonana u pacjentek w ciąży i/lub karmiących piersią. Przeciwwskazaniem do korekcji powiek są także infekcje wirusowe i bakteryjne, stany zapalne skóry, niekontrolowane ciśnienie tętnicze, złe wyniki badań kwalifikujących do zabiegu. Przeszkodą są również ciężkie, przewlekłe ogólnoustrojowe choroby. Zaleca się, aby korekcja powiek była przeprowadzana u kobiet w terminie, który nie pokrywa się z datą miesiączki.

Blefaroplastyka Warszawa – przygotowanie w gabinecie lekarskim

Każda osoba, która zdecyduje się na korektę powiek, musisz przejść kwalifikację do zabiegu i konsultację w gabinecie lekarskim. W ramach wizyty u specjalisty pacjent jest informowany o przebiegu zabiegu oraz jego efektach. Lekarz przeprowadza badanie fizykalne oraz wywiad z pacjentem. Koniecznie jest poinformowanie lekarza o przebytych operacjach, w tym tych okulistycznych, problemach zdrowotnych i zażywanych lekach. Kluczowe są również informacje o alergiach, zwłaszcza ewentualnych reakcjach alergicznych na środki znieczulające.

W ramach konsultacji lekarskiej pacjent otrzymuje konkretne instrukcje odnośnie do tego, jak się przygotować do blefaroplastyki. Mowa tutaj przede wszystkim o wykonaniu odpowiednich badań laboratoryjnych oraz odstawieniu niektórych leków, w tym leków zaburzających krzepnięcie krwi. Wizyta u lekarza zwykle wiąże się ze stresem u pacjenta, dlatego warto wcześniej zapisać sobie na kartce listę zażywanych leków i pytania związane z tym, jak przygotować się do zabiegu blefaroplastyki.

Jakie badania przed blefaroplastyką?

Plastyka powiek górnych wymaga wykonania określonych badań z krwi. Przygotowanie do blefaroplastyki obejmuje przede wszystkim sprawdzenie wskaźników krzepnięcia krwi oraz ogólnej oceny zdrowia pacjenta. W Premium Medical w Warszawie w ramach kwalifikacji do korekcji powiek pacjenci są proszeni o wykonanie następujących badań:

  • morfologia,
  • fibrynogen,
  • PT,
  • APTT,
  • HBS,
  • HCV,
  • HIV,
  • WR,
  • sód,
  • potas.

Diagnostykę przeprowadzisz na miejscu, w laboratorium działającym przy naszej klinice.

Wytyczne odnośnie do tego, jak się przygotować do blefaroplastyki są zwięzłe i obejmują kilka kluczowych porad. Na kilka tygodni przed planowaną datą zabiegu warto zrezygnować z palenia tytoniu, który wpływa negatywnie na gojenie się ran. W ramach przygotowań pacjenci są także proszeni o rezygnację z alkoholu oraz opalania się (obejmuje to także wizyty na solarium). Jeśli pacjent zażywa na stałe leki, które mogą wpływać na krzepnięcie krwi lub przeciwzapalne leki przeciwbólowe, zostanie poproszony o ich dawkowanie przed zabiegiem według zaleceń lekarza kwalifikującego do zabiegu.

O czym musisz pamiętać w dniu zabiegu?

Korekcja powiek może być przeprowadzana zarówno w znieczuleniu miejscowym, jak i ogólnym. Od wyboru jego rodzaju zależy także bezpośrednie przygotowanie do blefaroplastyki w dniu zabiegu. W przypadku częściej wybieranego znieczulenia miejscowego pacjent może zjeść w dniu zabiegu lekki posiłek. Warto zrezygnować z picia kawy, która podnosi ciśnienie. Dobrym rozwiązaniem będzie także wybór luźnego, niekrępującego ruchów ubrania. Warto zwrócić uwagę na to, aby jego górna część była łatwa do zdejmowania i zakładania (np. bluzka na zamek, zamiast tej zdejmowanej przez głowę).

Przygotowanie do operacji powiek górnych obejmuje także zdjęcie biżuterii z okolic brwi. Pacjentki powinny stawić się do kliniki bez makijażu oraz sztucznych rzęs. W dniu zabiegu pacjenci nie powinni nakładać na skórę w obszarze zabiegowym żadnych kosmetyków.

Zabieg jest określany mianem chirurgii jednego dnia. Oznacza to, że pacjent przechodzi rekonwalescencję w domu. Sama procedura trwa ok. godziny, jednak pacjent pozostaje na krótką obserwację w klinice. Jeśli lekarz nie widzi przeciwwskazań, pacjent jest wypisywany do domu po kilku godzinach od zakończenia zabiegu.

Masz pytania związane z zabiegiem lub chcesz umówić się na blefaroplastykę? Skontaktuj się z nami! Korekta powiek to jedna z usług świadczonych przez doświadczony zespół lekarzy Premium Medical.

Czy blefaroplastyka ma skutki uboczne?

Przeprowadzony prawidłowo zabieg, przez doświadczonego lekarza, nie wiąże się z żadnymi skutkami ubocznymi. Jeśli dojdzie komplikacji, pacjent może mieć takie powikłania, jak chociażby asymetrię powiek czy problem niedomykania powiek. Dlatego tak ważne jest, aby zabieg wykonał lekarz z odpowiednią wiedzą i praktyką. Cena za chęć oszczędzenia na zabiegu i wybranie placówki z niedoświadczonym personelem może być wysoka. Jeśli Twoim problemem jest nadmiar skóry na powiekach i chcesz umówić się na blefaroplastykę w Warszawie, zapraszamy Cię do naszej kliniki Premium Medical.

Blefaroplastyka – Warszawa i okolice

Premium Medical w Warszawie to prywatna klinika z doświadczoną kadrą medyczną i niezbędnym sprzętem diagnostycznym oraz zabiegowym. Blefaroplastyka powiek jest u nas przeprowadzana przez wykwalifikowanego specjalistę. Zapewniamy krótkie terminy i opiekę na każdym z etapów procesu przygotowania do zabiegu, jak i rekonwalescencji po nim. Co więcej, przy naszej placówce działa laboratorium, dzięki czemu wszystkie niezbędne badania kwalifikujące do zabiegu możesz wykonać na miejscu w Warszawie.

A jeżeli interesuje Cię koszt za wykonanie blefaroplastyki powiek, cena za zabieg jest podana w zakładce cennik na naszej stronie internetowej. W razie pytań zapraszamy do kontaktu lub wizyty w klinice (Warszawa, ul. Kobielska 23).

Wybierz lekarza i umów wizytę online na to badanie