Ortopeda

Bóle kręgosłupa? Problemy z utrzymaniem kubka w ręce? Skręcenie kostki? To tylko niektóre z przykładów sytuacji, w których interweniuje lekarz ortopeda. To specjalista z ogromną wiedzą na temat anatomii człowieka – w końcu w kręgu jego zainteresowań znajduje się narząd ruchu.

Klinika Premium Medical w Warszawie oferuje konsultacje ortopedyczne dla dzieci i dorosłych. Nasz gabinet ortopedyczny to miejsce, w którym zapewniamy intymną atmosferę oraz dostęp do niezbędnego sprzętu diagnostycznego. Sprawdź, czym dokładnie zajmuje się lekarz ortopeda oraz kiedy należy umówić się do niego na wizytę.

Czym zajmuje się ortopeda?

Lekarz ortopeda to specjalista z zakresu ortopedii. Jest to dział medycyny zajmujący się diagnostyką, leczeniem oraz profilaktyką schorzeń i zaburzeń czynności w obrębie układu kostnego, stawów oraz mięśni i więzadeł, a także powiązanych z nimi naczyń oraz nerwów. Ortopeda diagnozuje wrodzone i nabyte wady narządu ruchu, zajmuje się leczeniem kontuzji i urazów. Złamanie nogi, skręcenie kostki, nadwyrężony staw, zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, osłabienie siły mięśniowej – to jedne z najczęstszych powodów umawiania wizyty u tego specjalisty. Warto dodać, że lekarz ortopeda to także jeden z tych medyków, który ocenia prawidłową budowę i rozwój noworodków – wizyta u niego z dzieckiem jest punktem obowiązkowym na liście młodych rodziców.

W ramach postępowania medycznego stosowane są m.in. fizjoterapia, farmakoterapia, opatrunki uruchamiające, aparaty ortopedyczne czy specjalne obuwie korekcyjne. W przypadku cięższych urazów lub wad koniecznie może być skierowanie pacjenta na operację.

Kiedy udać się do ortopedy?

Siedzący tryb życia, spadek aktywności fizycznej, a czasem też jej nadmiar mogą być przyczyną pojawienia się bólu stawów czy mięśni. Jeśli objawy te mają charakter przewlekły i utrudniają codzienne funkcjonowanie wskazane jest skorzystanie z konsultacji u lekarza ortopedy. Nie warto zwlekać z decyzją o umówieniu się na wizytę do specjalisty – nawet najlepszy ortopeda może nie pomóc, jeśli zmiany chorobowe są już zaawansowane. Wizyta u specjalisty z zakresu ortopedii jest także konieczna w przypadku wszelkich stanów zapalnych, infekcji czy zakażeń w obrębie narządu ruchów. Lekarz ortopeda przeprowadza również leczenie m.in. chorób nowotworowych narządu ruchu, haluksów czy wad postawy.

W większości przypadków konsultacje ortopedyczne, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, odbywają się za późno z powodu przeciążenia publicznego sektora ochrony zdrowia. Pacjenci są zmuszeni czekać na wizytę u lekarza miesiącami lub w skrajnych przypadkach latami, co odbija się na ich zdrowiu. Cena za brak konsultacji u specjalisty może być ogromna – ograniczenie ruchomości, a także obniżenie jakości i komfortu życia. Warto zatem skorzystać z gwarancji szybkiego terminu wizyty, jaki oferuje ortopeda prywatnie. W większości prywatnych klinik i ośrodków zdrowia przyjmuje ortopeda, a najnowszy sprzęt diagnostyczny pozwala przeprowadzić kompleksową diagnozę pacjenta w jednym miejscu. Szybka pomoc, jaką oferuje lekarz ortopeda prywatnie, jest również nieoceniona w przypadku nagłych urazów, kontuzji czy wypadków.

Lekarz ortopeda prywatnie

Twoim miejscem zamieszkania jest Warszawa bądź okolice lub po prostu szukasz miejsca, w którym przyjmuje dobry ortopeda? Nasza klinika zapewni Ci kompleksową opiekę i doskonale wyposażony gabinet ortopedyczny. W Premium Medical porad z zakresu ortopedii udzielają najlepsi eksperci jak lek. Robert Bożek oraz lek. med. Bartłomiej Pawelec. Nasi specjaliści zajmują się na co dzień leczeniem operacyjnym schorzeń ortopedycznych i traumatologicznych, dlatego pacjenci z urazami i złamaniami mogą liczyć na fachową opiekę i poradę. Wiele osób obawia się, że przyjmujący lekarz ortopeda prywatnie wiąże się z dużym wydatkiem. Warto zatem dodać, że w Premium Medical w Warszawie oferujemy przystępny cennik za usługi naszych specjalistów.

Konsultacje ortopedyczne w Premium Medical udzielane są w zakresie:

  • urazów kości i stawów,
  • chorób kości,
  • leczenia wad narządów ruchu (nabytych i wrodzonych),
  • uszkodzeń stawów, mięśni i nerwów.

Ortopeda oferuje konsultacje, które obejmują zebranie dokładnego wywiadu, badanie przedmiotowe oraz skierowanie na badania diagnostyczne niezbędne do zaplanowania i podjęcia dalszego leczenia pacjenta. Mogą to być na przykład badania z krwi, RTG, tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny. Warto dodać, że nasza klinika ma dostęp do laboratorium, w którym można wykonać badania z krwi – to spora oszczędność czasu.

Szukasz kliniki z gabinetem ortopedycznym dla dzieci? Zapraszamy do nas! Lekarze Premium Medical udzielają również konsultacji ortopedycznych dla dzieci. Konsultacje te skierowane są dla dzieci w różnych etapach ich rozwoju fizycznego. Obejmują rozpoznanie i leczenie schorzeń narządu ruchu oraz diagnostykę wad wrodzonych. Przyjmujący w klinice ortopeda dba o to, aby atmosfera w gabinecie była przyjazna dzieciom, a obecność rodziców przy badaniu zapewnia komfort najmłodszym pacjentom.

Cena za konsultacje ortopedyczne różni się w zależności od przebiegu wizyty – w tym konieczności przeprowadzenia badań. Aktualny cennik Premium Medical jest dostępny w dedykowanej zakładce na stronie, jak i poniżej. W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z naszym personelem.

Umów się na wizytę telefonicznie, online lub przyjdź osobiście do kliniki, aby wybrać dogodny dla siebie termin konsultacji u lekarza. Warszawa, ul. Kobielska 23 – zapraszamy!

Konsultacja ortopedyczna – Cennik

Konsultacja ortopedyczna 240 zł
Konsultacja ortopedyczna + USG 1 stawu 440 zł
Konsultacja ortopedyczna + USG 2 stawów 530 zł
Poznaj lekarzy wykonujących to badanie
Wybierz lekarza i umów wizytę online na to badanie