Zabiegi przy użyciu lasera Mona Lisa Touch

W Premium Medical wykonujemy zabiegi rewitalizacji pochwy przy użyciu lasera Mona Lisa Touch. Po porodach oraz w okresie menopauzalnym wiele kobiet zaczyna odczuwać nieprzyjemne dolegliwości w miejscach intymnych. Pochwa staje się wyraźnie luźniejsza, w dodatku mogą występować problemy z jej właściwym nawilżeniem. Ginekolodzy często rozpoznają u pacjentem tzw. zespół rozluźnienia pochwy. Jedną z metod jego leczenia są zabiegi „laser Mona Lisa Touch”, wykonywane między innymi w centrum medycznym Premium Medical w miejscowości Warszawa.

Laser Mona Lisa Touch – wskazania do zabiegu

Wśród objawów będących wskazaniem do wykonania zabiegu z użyciem lasera Mona Lisa Touch wymienia się:

  • uczucie utraty ciasności pochwy i związane z tym słabsze doznania podczas stosunku,
  • uczucie wpompowywania powietrza do pochwy podczas współżycia, ćwiczeń, czy nawet chodzenia,
  • nieprzyjemne uczucie wydostawania się powietrza z pochwy podczas współżycia,
  • częste infekcje intymne,
  • podatność na podrażnienia i otarcia okolic wejścia do pochwy,
  • zauważalnie słabsze lub rzadziej występujące orgazmy.

Niektóre spośród opisanych objawów pojawiają się po porodzie, inne z kolei wynikają z różnego rodzaju schorzeń. Mogą być też następstwem normalnej po menopauzie atrofii narządów płciowych. Rozwiązaniem może być zabieg z użyciem Mona Lisa. Jest to laser stosowany przy rewitalizacji pochwy. Stosujemy go również w Premium Medical w Warszawie, gdzie zabiegi przeprowadzają wykwalifikowani specjaliści.

Laser Mona Lisa Touch – przygotowanie i przebieg zabiegu

Przed zabiegiem rewitalizacji pochwy za pomocą urządzenia, jakim jest laser Mona Lisa Touch konieczna jest konsultacja ginekologiczna i wykonanie podstawowych badań, takich jak cytologia. W Warszawie wykonasz je u nas. Sam zabieg nie wymaga od pacjentki specjalnych przygotowań.

Zabieg trwa około 30 minut. Stosuje się przy nim znieczulenie miejscowe, nie jest więc bolesny. Z zewnątrz przypomina nieco „strzelanie światłem”, które jest emitowane przez głowicę lasera. W wyniku naświetlania, laser Mona Lisa Touch powoduje intensywną regenerację tkanek pochwy, co skutkuje powstawaniem nowych włókien kolagenowych i naturalnym wzmocnieniem i przywróceniem sprężystości ścian pochwy.

Przeciwwskazania

Wśród przeciwwskazań do wykonania zabiegu za pomocą lasera należy wymienić przede wszystkim miesiączkę, okres ciąży i karmienia piersią, stany zapalne w obrębie dróg rodnych, padaczkę, schorzenia autoimmunologiczne, choroby nowotworowe, nieuregulowaną cukrzycę oraz przyjmowanie niektórych leków. Ostateczną decyzję o kwalifikacji pacjentki do zabiegu podejmuje lekarz.

Gdzie wykonać zabieg?

Zapraszamy pacjentki z miejscowości Warszawa oraz okolic, zapewniamy fachowe podejście. Stosowany przez nas Mona Lisa laser pozwala zwalczyć nieprzyjemne objawy związane z rozluźnieniem pochwy lub menopauzą. Specjaliści z Premium Medical (Warszawa) zapewniają kompleksową opiekę na każdym etapie leczenia – od pierwszej konsultacji po zakończenie gojenia.

Poznaj lekarzy wykonujących to badanie
Wybierz lekarza i umów wizytę online na to badanie