Badanie echo serca / USG serca

Echo serca (USG serca) to bezinwazyjne oraz całkowicie bezbolesne badanie obrazowe wykonywane w celu oceny budowy i pracy serca. Jest niezastąpionym elementem diagnostyki chorób serca. Dzięki temu, że jest całkowicie nieszkodliwe dla pacjenta, może być powtarzane wielokrotnie, na przykład w celu kontroli przebiegu leczenia.

USG serca – wskazania

Wskazaniami do wykonania badania USG serca w centrum medycznym Premium Medical w Warszawie są m.in.:

  • choroba wieńcowa,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • wady zastawek,
  • choroby aorty,
  • choroba zakrzepowa,
  • zapalenie wsierdzia i oraz zapalenie mięśnia sercowego,
  • choroba niedokrwienna,
  • zawał serca oraz stan pozawałowy.

Nie istnieją szczególne przeciwwskazania do wykonania badania echo serca. Nie jest ono wykonywane jedynie u pacjentów po niedawnych urazach klatki piersiowej oraz u osób z założonym w tym rejonie gipsem. Pacjent nie musi się także w żaden sposób przygotowywać do badania USG serca wykonywanego w Premium Medical Warszawa. Należy jedynie pamiętać o zabraniu ze sobą wyników dotychczasowych badań.

Badanie echo serca – przebieg badania

Przed wykonaniem badania echo serca należy poinformować lekarza o ewentualnych występujących wcześniej problemach sercem oraz przyjmowanych lekach – ma to bowiem duże znaczenie dla odpowiedniej interpretacji wyników.

W trakcie badania echo serca pacjent rozbiera się do pasa i kładzie na plecach. Lekarz przesuwa pokrytą ułatwiającym penetrację ultradźwięków żelem głowicę urządzenia po powierzchni jego klatki piersiowej. W razie potrzeby lekarz przeprowadzający badanie może poprosić pacjenta o położenie się na boku lub uniesienie rąk. Badanie jest całkowicie bezbolesne, nie towarzyszą mu też żadne inne nieprzyjemne odczucia. Pozwala za to uzyskać dokładny widok serca w różnych płaszczyznach w czasie rzeczywistym.

W trakcie przeprowadzania badania USG serca pacjent nie powinien się ruszać; należy za to w miarę możliwości się odprężyć. W centrum medycznym Premium Medical w Warszawie zadbaliśmy o to, by stworzyć komfortowe i przytulne warunki, zapewniające pacjentom możliwość zrelaksowania się. Dzięki temu otoczenie nie wpłynie na pracę serca, ułatwiając wykonanie badania.

Zapraszamy na badanie

Warszawa to miasto, w którym może być ono przeprowadzone przez doświadczonych specjalistów z kliniki Premium Medical. Zapewniamy doskonałą jakość oraz cenę świadczonych przez nas usług. Cena badania zależy przede wszystkim od miejsca, w którym jest ono wykonywane, a także czy towarzyszą mu inne procedury. Aby poznać, jaka będzie dokładna cena za USG serca w Premium Medical Warszawa, zapoznaj się z naszym cennikiem lub skontaktuj się i zapytaj o szczegóły.

Badanie echo serca – Cennik

USG ECHO SERCA 200 zł
Wybierz lekarza i umów wizytę online na to badanie