Badanie echo serca / USG serca

Pacjentów zainteresowanych badaniem echo serca w Warszawie, zapraszamy do Premium Medical. Zapewniamy profesjonalną opiekę specjalistów, którzy przeprowadzą kompleksową diagnostykę z zakresu kardiologii. Wykonujemy echo serca prywatnie – po wcześniejszej rezerwacji i bez kolejek. Cena usługi, wskazania oraz informacja o tym, jak przebiega badanie echo serca, są dostępne poniżej.

Echo serca Warszawa – klinika Premium Medical

USG serca w Warszawie przeprowadza doświadczony lekarz kardiolog. Badanie ma charakter w pełni bezinwazyjny i bezbolesny. Wykonuje się je w celu oceny budowy, a także pracy mięśnia sercowego. Echokardiografia stanowi podstawowy element diagnostyki chorób kardiologicznych. Jest bezpieczna dla pacjenta, dlatego może być powtarzana wielokrotnie. Na badanie echo serca w Warszawie warto umówić się w celu wstępnej diagnostyki lub kontroli przebiegu leczenia. Premium Medical zapewnia najwyższej klasy sprzęt medyczny oraz wykwalifikowanych specjalistów z dziedziny kardiologii.

USG serca – wskazania

Wskazaniami do wykonania badania USG serca w Premium Medical w Warszawie są m.in.:

  • choroba wieńcowa,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • wady zastawek,
  • choroby aorty,
  • choroba zakrzepowa,
  • zapalenie wsierdzia i/oraz zapalenie mięśnia sercowego,
  • choroba niedokrwienna,
  • zawał serca oraz stan pozawałowy.

Nie istnieją szczególne przeciwwskazania do wykonania badania echo serca w Warszawie. Nie jest ono wykonywane jedynie u pacjentów po niedawnych urazach klatki piersiowej oraz u osób z założonym w tym rejonie gipsem.

Echo serca – jak się przygotować?

Nie ma żadnych wymagań co do tego, jak się przygotować do badania echo serca. Należy jedynie pamiętać o zabraniu ze sobą wyników dotychczasowych badań kardiologicznych.

USG serca Warszawa – przebieg badania

Przed wykonaniem badania echo serca trzeba poinformować lekarza o ewentualnych występujących wcześniej problemach z sercem oraz przyjmowanych lekach – ma to bowiem duże znaczenie dla odpowiedniej interpretacji wyników.

Jak wygląda badanie echo serca? W trakcie badania echo serca pacjent rozbiera się do pasa i kładzie na plecach. Następnie lekarz przesuwa, pokrytą ułatwiającym penetrację ultradźwięków żelem, głowicę urządzenia, po powierzchni jego klatki piersiowej. W razie potrzeby lekarz przeprowadzający badanie może poprosić pacjenta o położenie się na boku lub uniesienie rąk. Badanie echokardiograficzne jest całkowicie bezbolesne, nie towarzyszą mu też żadne inne nieprzyjemne odczucia. Pozwala uzyskać dokładny widok serca w różnych płaszczyznach w czasie rzeczywistym.

W trakcie przeprowadzania badania USG serca pacjent nie powinien się ruszać; należy za to w miarę możliwości się odprężyć. W centrum medycznym Premium Medical w Warszawie zadbaliśmy o to, by stworzyć komfortowe i przytulne warunki, zapewniające pacjentom możliwość zrelaksowania się. Dzięki temu otoczenie nie wpłynie na pracę serca, ułatwiając wykonanie badania.

Ile kosztuje echo serca?

W przypadku takiej usługi jak echo serca w Warszawie cena badania jest z góry określona. Dbamy o to, aby w jej ramach pacjenci otrzymali najlepszą usługę, a naszym priorytetem jest ich zadowolenie. Zachęcamy do zapoznania się z cennikiem lub skontaktowania się telefonicznie/mailowo w celu poznania szczegółów.

Poniżej podana jest cena echo serca w Premium Medical w Warszawie. Dodatkowe badania i konsultacje realizowane są zgodnie z obowiązującym cennikiem.

Echo serca Warszawa – Cennik

USG ECHO SERCA 250 zł
Wybierz lekarza i umów wizytę online na to badanie