USG ciąży

Badanie USG w ciąży jest szczególnie istotne. Dla każdej przyszłej mamy ważna jest informacja o tym, czy ciąża przebiega prawidłowo oraz jak rozwija się dziecko. Przeprowadzane w klinice w Warszawie badanie USG daje taką możliwość.

USG ciąży należy wykonać minimum trzykrotnie (pierwsze między 11. a 14. tygodniem ciąży, następne – tzw. USG połówkowe między 18. a 23. tygodniem, natomiast trzecie pomiędzy 28. a 32. tygodniem). USG wykonywane jest dopochwowo (we wczesnym etapie ciąży) lub przez powłoki brzuszne (zazwyczaj w II i III trymestrze ciąży).

USG prenatalne i inne rodzaje USG w ciąży

Wiele Pań planujących ciążę dowiaduje się o niej przed 11 tygodniem. Potwierdzenie prawidłowego przebiegu ciąży na tym etapie ustala się za pomocą badania prenatalnego USG wczesnej ciąży. Dzięki badaniu, jakim jest właśnie USG prenatalne, można potwierdzić, że zarodek jest obecny, a ciąża jest wewnątrzmaciczna oraz czy jest pojedyncza czy mnoga.

Wśród wykonywanych przez nas badań USG ciąży znajduje się także USG echo serca płodu. Jest to badanie kardiologiczne, które jeszcze przed narodzinami dziecka daje lekarzowi możliwość sprawdzenia rozwijającego się układu krążenia i wykrycia ewentualnych chorób (np. wad serca, zaburzeń rytmu serca).

Bardzo ważne jest też wykonywanie badań prenatalnych USG, przeprowadzanych m.in. w naszej klinice w Warszawie. Należy do nich między innymi USG genetyczne. Pozwala bardzo szczegółowo określić stan zdrowia maluszka dzięki możliwości obejrzenia płodu w trójwymiarze. Głównym celem USG genetycznego jest wykluczenie wad genetycznych (m.in. zespołu Downa, Edwardsa, Patau).

USG genetyczne to nie jedyne badanie, jakie warto wykonać. Kolejnym jest USG połówkowe, które wykonuje się w połowie ciąży – zazwyczaj między 18. a 23. tygodniem. Oprócz oceny anatomii płodu określa się też jego przybliżoną masę i tzw. wiek ciążowy. Możliwe jest też obejrzenie jego narządów wewnętrznych i określenie płci – większość przyszłych rodziców poznaje ją właśnie podczas USG połówkowego.

USG III trymestru ciąży jest ostatnim badaniem prenatalnym, które służy powtórnej ocenie płodu pod względem wykluczenia wad genetycznych. W trakcie badania sprawdza się także stan i położenie łożyska – ma to bowiem duże znaczenie dla przebiegu porodu.

Wiele Pań decyduje się na badanie ze względu na możliwość zobaczenia dziecka, które jest już duże. Zdjęcie wykonane podczas wizyty jest pamiątką na całe życie.

USG ciąży – ile kosztuje?

USG ciąży jest badaniem odpłatnym. Cennik zależy przede wszystkim od etapu ciąży, na którym jest wykonywane, ale także od tego, który specjalista je wykonuje. Aby dowiedzieć się o dokładne koszty, poznaj nasz cennik, który znajduje się na stronie lub wyślij zapytanie.

Nasz cennik USG ciąży uwzględnia możliwość przeprowadzenia badania w mieście Warszawa, przez jednego ze szczególnie doświadczonych specjalistów z tytułem profesorskim. Jest to zalecane zwłaszcza w przypadku trudnych i zagrożonych ciąż.

Badania wykonywane w ciąży pozwolą określić prawidłowy rozwój dziecka, a mamie pomogą spokojnie przejść przez okres ciąży. W Premium Medical (Warszawa) otaczamy troską przyszłe mamy i ich pociechy oraz zapewniamy im poczucie bezpieczeństwa.

USG ciążowe – Cennik

Test podwójny PAPPA i betaHCG 290 zł
USG wczesnej ciąży do 10 t.c. od 200 zł
USG wczesnej ciąży do 10 t.c. profesor 300 zł
USG ciąży powyżej 14 t.c. od 200 zł
USG ciąży powyżej 14 t.c. profesor 300 zł
USG genetyczne w I trymestrze (11-14 t.c.) z oceną ryzyka wystąpienia wad genetycznych 330-380 zł
USG genetyczne w I trymestrze (11-14 t.c.) z oceną ryzyka wystąpienia wad genetycznych profesor 390 zł
USG genetyczne w II trymestrze połówkowe (19-22 t. c.) ciąży z wykluczeniem wad anatomicznych 300-350 zł
USG genetyczne w II trymestrze połówkowe (19-22 t.c.) ciąży z wykluczeniem wad anatomicznych profesor 390 zł
USG III trymestru ciąży z oceną wzrastania płodu, szacunku masy płodu, oceną patologii łożyska oraz objętości płynu owodniowego 300-350 zł
USG III trymestru ciąży z oceną wzrastania płodu, szacunku masy płodu, oceną patologii łożyska oraz objętości płynu owodniowego profesor 390 zł
USG ECHO serca płodu 400 zł
Dopłata za badanie USG ciąży mnogiej 150 zł

Szczegóły w cenniku

Poznaj lekarzy wykonujących to badanie
Wybierz lekarza i umów wizytę online na to badanie