Test prenatalny Harmony

Oczekiwanie na przyjście na świat dziecka to szczególny czas dla rodziców. Pełen emocji, przygotowań – w tym kontroli stanu zdrowia kobiety ciężarnej oraz rozwijającego się dziecka. Jednym z testów kontrolnych są testy prenatalne. To dzięki nim można oszacować prawdopodobieństwo wystąpienia wad genetycznych u dziecka. Oprócz inwazyjnych metod diagnostycznych współczesna medycyna umożliwia przeprowadzenie nieinwazyjnych testów prenatalnych, jak test Harmony. Możesz go wykonać w Premium Medical Warszawa – zapisz się już dzisiaj!

Test Harmony – diagnostyka nowej generacji

Test prenatalny Harmony to bezpieczna dla kobiety ciężarnej i dziecka, nieinwazyjna metoda badania. Dzięki pobraniu próbki krwi przyszłej matki można oszacować ryzyko wystąpienia u dziecka trisomii i innych wad będących skutkiem zaburzeń chromosomalnych. Test Harmony stosuje się w celu sprawdzenia prawdopodobieństwa wystąpienia u dziecka:

  • trisomii 21. chromosomu powodującej zespół Downa,
  • trisomii 18. chromosomu powodującej zespół Edwardsa,
  • trisomii 13. chromosomu powodującej zespół Pataua.

Dodatkowo test prenatalny Harmony wykrywa zaburzenia liczby chromosomów płciowych X, Y i tym samym umożliwia ocenę ryzyka wystąpienia u dziecka zespołu Turnera (monosomia X), zespołu Klinefeltera (XXY), zespołu Jacobsa (XYY) i zespołu potrójnego X (XXX). Test Harmony to również badanie w kierunku wystąpienia mikrodelecji 22q11.2 (zespołu Di George’a). Dzięki testowi przyszli rodzice mogą poznać także płeć dziecka na wczesnym etapie ciąży.

W Premium Medical w Warszawie wykonujemy wszystkie rodzaje testu Harmony:

  • test prenatalny Harmony (T21, T18, T13) + płeć dziecka,
  • test prenatalny Harmony (T21, T18, T13) + panel w kierunku aneuploidii chromosomów płci + płeć dziecka
  • test prenatalny Harmony (T21, T18, T13) + panel w kierunku aneuploidii chromosomów płci + mikrodelecja 22q11.2 + płeć dziecka).

Umów się na badanie online, osobiście lub skontaktuj się z nami telefonicznie.

Test Harmony – kiedy wykonać?

Nieinwazyjny test prenatalny to propozycja dla wszystkich kobiet ciężarnych, które nie mogą lub nie chcą skorzystać z diagnostyki inwazyjnej. Test Harmony jest także zalecany ciężarnym pacjentkom powyżej 35. roku życia oraz w sytuacji, kiedy ojciec dziecka ma więcej niż 50 lat.

Test prenatalny Harmony jest również przeprowadzany u kobiet ciężarnych, które:

  • urodziły dziecko z wadą genetyczną,
  • mają w rodzinie przypadek wystąpienia wady genetycznej,
  • uzyskały nieprawidłowy wynik badania USG i/lub testu PAPP-A.

Test Harmony może być wykonany w różnym wieku, u pacjentek z ciążą poczętą metodą naturalną lub w wyniku in vitro. Warto dodać, że test ten sprawdza się zarówno u kobiet z ciążą pojedynczą, jak i bliźniaczą.

Planujesz umówić się na test Harmony? Kiedy wykonać badanie? Test prenatalny Harmony można przeprowadzić już na wczesnym etapie ciąży – od 10. tygodnia.

Test Harmony – przebieg badania

Test prenatalny Harmony polega na ocenie materiału genetycznego płodu (cffDNA). Jest on wyizolowany z krwi obwodowej kobiety ciężarnej. Badanie polega na pobraniu niewielkiej ilości krwi żylnej. Jeśli odczuwasz dyskomfort lub zdarzały Ci się w przeszłości omdlenia w trakcie pobierania krwi, poinformuj o tym personel.

Jak przygotować się do testu Harmony?

Testy prenatalne nieinwazyjne nie wymagają szczególnych przygotowań ze strony pacjentki. Jeśli jesteś umówiona na wykonanie testu Harmony, zgłoś się do naszej placówki w wyznaczonym terminie. Nie musisz być na czczo. Ubierz się wygodnie i zadbaj o relaks.

Pamiętaj, że nieinwazyjne badania prenatalne nie stanowią zagrożenia dla Ciebie i rozwijającego się dziecka, a takim właśnie badaniem jest test Harmony. Ile się czeka na wynik? Zazwyczaj kilka dni roboczych, maksymalnie ok. 2 tygodni. Poinformujemy Cię, kiedy wynik Twojego testu będzie już dostępny.

Test Harmony – cena

Test prenatalny Harmony (T21, T18, T13) + płeć dziecka 2300 zł
Test prenatalny Harmony (T21, T18, T13) + panel w kierunku aneuploidii chromosomów płci + płeć dziecka 2400 zł
Test prenatalny Harmony (T21, T18, T13) + panel w kierunku aneuploidii chromosomów płci + mikrodelecja 22q11.2 + płeć dziecka 2600 zł

Chcesz wykonać w Premium Medical test prenatalny Harmony? Cena badania jest uzależniona od jego rodzaju. Aktualne kwoty znajdziesz w zakładce cennik na naszej stronie. Niezbędnych informacji na temat cen, terminów i samego testu udzielamy także mailowo, telefonicznie lub w placówce kliniki (ul. Kobielska 23, Warszawa). Zapraszamy do kontaktu!

Wybierz lekarza i umów wizytę online na to badanie