Dermatolog dziecięcy

Jako rodzic z pewnością robisz wszystko, co w Twojej mocy, aby dziecko mogło zdrowo rosnąć. Dlatego też w Waszym kalendarzu wizyt u specjalistów z różnych dziedzin medycyny koniecznie powinien znaleźć się dermatolog dziecięcy. Doświadczony lekarz pomoże Ci zadbać o skórę dziecka i podejmie odpowiednie działania profilaktyczne, zapobiegające chorobom dermatologicznym. Preferowanym przez Ciebie miejscem wizyty lekarskiej jest gabinet w mieście Warszawa? Dobrze się składa, ponieważ to właśnie tutaj działamy! Zapraszamy do kliniki Premium Medical w Warszawie rodziców z dziećmi – w naszej poradni dermatologicznej przyjmują lekarze, którzy mają doświadczenie w pracy z najmłodszymi pacjentami. Umów się na wizytę online lub telefonicznie, podamy Ci wszystkie niezbędne informacje na temat wizyty (jaka jest jej cena, jak przygotować dziecko do badania i jaką dokumentację medyczną musisz ze sobą zabrać). To wygodna opcja, dzięki której zaoszczędzisz swój czas.

Poradnia dermatologiczna dla dzieci

Dermatologia dziecięca to dziedzina medycyny, która łączy ze sobą dermatologię oraz pediatrię. W końcu każdy dobry dermatolog dziecięcy powinien mieć nie tylko doświadczenie i wiedzę, ale i umieć przekonać do siebie wymagających, najmłodszych pacjentów. Czym dokładnie zajmuje się lekarz o tej specjalizacji? Dermatolog dziecięcy diagnozuje i leczy choroby skóry, włosów i paznokci u dzieci od pierwszych chwil życia, aż do osiągnięcia pełnoletności. Dużą część pacjentów stanowią dzieci cierpiące na atopowe zapalenie skóry (AZS) oraz maluchy z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi. Dziecko warto zabrać do dermatologa dziecięcego, jeśli w ostatnim czasie na jego skórze pojawiła się wysypka, świąd, zaczerwienienie, które nie ustępują, jeśli podejrzewamy alergię lub nietolerancję pokarmową objawiającą się zmianami skórnymi, jeśli istniejące zmiany skórne w ostatnim czasie nasiliły się, bądź zmieniły swój wygląd. Podjęcie leczenia w poradni dermatologicznej uchroni dziecko przed trwałym uszkodzeniem skóry (blizny), pomoże również załagodzić skutki alergii i nietolerancji.

Zmiany barwnikowe, rumieniowe, łuszczenie skóry, zmiany o charakterze ropnym czy pokrzywka to dolegliwości, które często dotykają dzieci. Warto pamiętać, że skóra dzieci jest znacznie delikatniejsza, wrażliwsza oraz cieńsza. Słabszy płaszcz hydrolipidowy sprawia, że konieczne jest stosowanie odpowiednich produktów do pielęgnacji skóry pociechy, jak i na przykład delikatnych środków piorących. Przyjmujący w naszej klinice dermatolog dziecięcy podpowie Ci, po które preparaty warto sięgać, a które z reklamowanych specyfików jedynie zaszkodzą Twojemu dziecku. A może jesteś w ciąży i boisz się, że Twoje problemy skórne mogą mieć wpływ na dziecko? I w tym przypadku zalecamy Ci wizytę u dermatologa dziecięcego.

Konsultacje dermatologiczne dla dzieci

Na regularne konsultacje do specjalisty powinny także zgłaszać się dzieci z pieprzykami i znamionami, obciążone wywiadem rodzinnym. W przypadku najmłodszych szczególnie ważna jest też ochrona przed promieniowaniem słonecznym. Ewentualne oparzenia powinien zobaczyć specjalista. Dermatologia dziecięca i stała opieka lekarza specjalisty są również niezastąpione w przypadku popularnego u dzieci trądziku młodzieńczego. Z pewnością wiesz, jak wpływa on na samoocenę i pewność siebie Twojego dziecka. Nieleczony lub nieodpowiednio leczony trądzik może pozostawiać po sobie blizny i przebarwienia, wpływając negatywnie na wygląd skóry dziecka w przyszłości. Jako rodzic musisz zadbać o to, aby Twoja pociecha stawiała się na regularne badania kontrolne i stosowała się ściśle do poleceń lekarza.

Dermatolog dziecięcy prywatnie w Warszawie

Objawy, przebieg i leczenie poszczególnych chorób dermatologicznych mogą inaczej prezentować się u dzieci, a inaczej u pacjentów dorosłych. Stąd tak ważne jest, aby w przypadku jakichkolwiek problemów skórnych Twoje dziecko zbadał doświadczony dermatolog dziecięcy. Klinika Premium Medical w Warszawie to miejsce, w którym odpowiednio zadbamy o Twoją pociechę. Wiemy, jak nierzadko trudno jest otrzymać dobry termin wizyty, nawet jeśli Twoim wyborem jest dermatolog dziecięcy prywatnie. W naszej klinice dermatologicznej zapewniamy szybki dostęp do lekarzy. Masz pewność, że Twoje dziecko otrzyma fachową pomoc na czas.

Cena za konsultacje dermatologiczne jest stała (znajdziesz ją w cenniku naszych usług). W przypadku dodatkowych badań czy konieczności przeprowadzenia zabiegu pacjenci są informowani o ich cenach odpowiednio wcześniej.

Umów swoje dziecko na wizytę w przychodni dermatologicznej online, telefonicznie lub na miejscu (Warszawa, ul. Kobielska 23). Gwarantujemy przyjemną, spokojną atmosferę podczas konsultacji i kompleksową opiekę podczas leczenia Twojego dziecka.

Konsultacja dermatologiczna dla dzieci – Cennik

Konsultacja dermatologiczna dla dzieci 240 zł
Poznaj lekarzy wykonujących to badanie
Wybierz lekarza i umów wizytę online na to badanie