Endokrynolog

Oferujemy szeroki zakres badań, fachowe konsultacje i kompleksową diagnostykę. Choć na co dzień nie poświęca się tarczycy zbyt dużo uwagi, warto pamiętać o niej podczas badań kontrolnych. Zapraszamy na wizytę u endokrynologa w Warszawie w Premium Medical.

Kiedy do endokrynologa?

Głównym zadaniem tarczycy jest produkcja hormonów T3 (trójjodotyronina) oraz T4 (tyroksyna). Do prawidłowej pracy tego narządu konieczne jest niezawodne funkcjonowanie przysadki mózgowej oraz podwzgórza. Są one wzajemnie od siebie zależne, choć wszelkie zaburzenia w ich pracy to niejedyne powody kłopotów z tarczycą, jakie diagnozuje endokrynolog. Wśród przyczyn zaburzeń gruczołu tarczycowego wymienia się m.in. nieprawidłowe ilości jodu i selenu w organizmie czy stres. Dieta czy palenie tytoniu również mogą mieć wpływ na tarczycę. Główne choroby tarczycy, które leczy endokrynolog, to przede wszystkim nadczynność tarczycy, niedoczynność tarczycy, zapalenie tarczycy oraz rak tarczycy. Konsultacje endokrynologiczne pomagają również w szybkiej diagnostyce guzów i woli tarczycy.

Tak jak w przypadku każdego schorzenia, tak i problemy z tarczycą wymagają pilnej interwencji lekarskiej. Endokrynolog to specjalista przyjmujący w każdej placówce NFZ. Minusem jest brak dostępnych terminów wizyt i konieczność czekania kilka miesięcy (lub dłużej) na konsultację zdrowotną. Gdy tarczyca daje o sobie znać, nie warto czekać z diagnostyką. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem będzie lekarz endokrynolog prywatnie. Zwykle specjalista przyjmujący w niepublicznych placówkach i klinikach zdrowotnych może zaproponować termin wizyty w ciągu kilku dni. Należy dodać, że nawet najlepszy endokrynolog może mieć trudności w wyregulowaniu pracy tarczycy i zapobiegnięciu rozwojowi danej choroby, jeśli pacjent zgłosi się do niego za późno.

Konsultacje endokrynologiczne — objawy chorób tarczycy

Choroby tarczycy to, niestety, częsty problem zdrowotny. Na zaburzenia w jej funkcjonowaniu skarżą się pacjenci w każdym wieku, choć trzeba dodać, że większość z nich stanowią kobiety. Konsultacje endokrynologiczne są zalecane każdej osobie raz w roku. Oczywiście w przypadku wystąpienia niepokojących dolegliwości zdrowotnych czy pozytywnego wywiadu rodzinnego w kierunku zaburzeń pracy tarczycy, warto od razu odwiedzić gabinet endokrynologiczny i być pod stałą opieką specjalisty.

Jakie objawy mogą świadczyć o chorobach tarczycy? Przede wszystkim uczucie senności i ciągłego zmęczenia, w przypadku kobiet istotne są również zaburzenia miesiączkowania. Poza tym, endokrynolog to doskonały wybór w przypadku takich objawów, jak m.in. wytrzeszcz oczu, uczucie ucisku w gardle, kłopoty w przełykaniu, chrypka czy osłabienie kondycji włosów i paznokci. Choroby tarczycy mogą powodować objawy i dolegliwości, które łatwo pomylić z innymi schorzeniami. Wielu pacjentów odwiedza gabinet endokrynologiczny dopiero wtedy, gdy pozostali specjaliści nie postawili trafnej diagnozy. Zaburzenia pracy gruczołu tarczycowego mogą powodować na przykład depresję, kłopoty układu krążenia, problemy z układem pokarmowym. Jeśli chodzi o leczenie chorób tarczyc, polega ono przede wszystkim na farmakoterapii. Lekarz endokrynolog, w zależności od schorzenia pacjenta, może zalecić stosowanie jodu, usunięcie części lub całości tarczycy, przestrzeganie specjalnej diety, umiarkowaną aktywność fizyczną.

Endokrynolog prywatnie – Warszawa i okolice

Szukają Państwo placówki, w której przyjmuje endokrynolog prywatnie? Zapraszamy do naszej kliniki w Warszawie. Bogata oferta Premium Medical pozwala zapewnić pacjentom kompleksową opiekę zdrowotną i dostęp do najnowszej aparatury diagnostycznej. Współpracujemy ze specjalistami z każdej dziedziny medycyny, prowadząc m.in. konsultacje endokrynologiczne. Specjalista endokrynolog w Premium Medical zajmuje się chorobami tarczycy, nadnerczy, przysadki mózgowej, a także chorobami wynikającymi z zaburzeń niedoboru jodu oraz zaburzeń czynności tych narządów u osób dorosłych, w tym kobiet ciężarnych. Systematyczne sprawdzanie pracy tarczycy u kobiet w ciąży jest niezwykle ważne – narząd ten ma ogromne znaczenie na rozwój płodu. Lekarz endokrynolog prywatnie pozwala na bieżąco kontrolować stan zdrowia ciężarnej, a jak wiemy wszelkie opóźnienia w badaniach czy diagnostyce kobiet w ciąży mogą mieć ogromne znaczenie na przebieg ciąży i poród.

Endokrynolog w Warszawie w Premium Medical

Jak wygląda konsultacja endokrynologiczna? Dobry endokrynolog dba o miłą atmosferę podczas wizyty – tarczyca to narząd, którego funkcjonowanie może nie być zrozumiałe dla wielu osób, dlatego tak ważne jest spokojne i dokładne wytłumaczenie pacjentowi wszelkich zagadnień z nią związanych. Niezwykle ważna jest rozmowa i wsłuchanie się w wymieniane przez pacjenta objawy. Jak zostało wspomniane, tarczyca może dawać mylące sygnały, a cena za ich zlekceważenie może być wysoka. Podczas wizyty endokrynolog Premium Medical zbierze niezbędny wywiad, zleci konieczne badania oraz ustali plan leczenia pacjenta. W ramach diagnostyki lekarz endokrynolog kieruje pacjenta na badania krwi, aby oznaczyć m.in. poziom hormonów i przeciwciał. Istotnym badaniem tarczycy jest także USG (USG tarczycy) zlecane do wykonania radiologowi. Natomiast w przypadku diagnostyki guzów i raka, konieczna może być biopsja tarczycy.

Z racji na relację, która zachodzi na linii tarczyca-płodność, w wielu przypadkach lekarz endokrynolog musi współpracować z ginekologiem. Aby uniknąć wizyt u dwóch specjalistów, warto postawić na lekarza mającego doświadczenie w obu dziedzinach – w Premium Medical zatrudniamy specjalistę ginekologa-endokrynologa, który poprowadzi pacjentkę w taki sposób, aby choroba nie utrudniała jej zajście w ciążę. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, zapraszamy na konsultacje dla par starających się o dziecko (analiza zaburzeń płodności).

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jaka jest dokładna cena za pierwszą i kolejne wizyty u specjalisty, a także za wykonanie badań, sprawdź dokładny cennik na naszej stronie. Możesz też dopytać o ceny podczas umawiania konsultacji.

Zapraszamy na konsultacje do endokrynologa w Premium Medical

Premium Medical to klinika z przylegającym do niej laboratorium, dlatego proponujemy również skorzystanie z pakietu endokrynologicznego zawierającego kompleksowe konsultacje endokrynologiczne i zestaw badań. Dzięki temu pacjent może zrealizować całą diagnostykę w jednym miejscu, oszczędzając czas i unikając stresu.

Konsultacja endokrynologiczna – Cennik

Konsultacja endokrynologiczna profesor 400 zł
Pakiet hashimoto 1000 zł
Poznaj lekarzy wykonujących to badanie
Wybierz lekarza i umów wizytę online na to badanie