Usuwanie pieprzyków – Chirurgiczne usunięcie zmiany skórnej

Włókniaki, kurzajki, pieprzyki, kaszaki – zmiany skórne ma prawie każdy z nas. Mają one charakter nabyty lub wrodzony. Bywają powodem kompleksów, mogą też zwiastować groźną chorobę skóry. Masz znamiona barwnikowe lub inne zmiany skórne i chcesz się ich pozbyć? Zapraszamy Cię na usuwanie znamion w Premium Medical Warszawa. Nasi specjaliści przeprowadzają bezbolesne chirurgiczne usunięcie zmiany skórnej zarówno u dorosłych, jak i u dzieci.

Wycinanie pieprzyków i zmian skórnych

Zmiany skórne mogą pokrywać dowolną część twarzy, głowy lub ciała. Gdy wygląd znamion ulega zmianie, są one duże lub istnieją wątpliwości co do ich charakteru, lekarz sugeruje ich usunięcie. Oprócz usuwania znamion przy pomocy laseroterapii lub krioterapii tradycyjną metodą pozbycia się zmian skórnych jest zabieg chirurgiczny. Bezpieczny, szybki i bezbolesny, pozwala na dokładną diagnostykę zmian – pobrane wycinki są przekazywane do badania histopatologicznego.

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych w Premium Medical jest przeprowadzane na dowolnej części twarzy, głowy i ciała. Nasi specjaliści usuwają także zmiany w miejscach szczególnych, jak uszy, czerwień wargowa, powieki, podeszwy stóp czy zewnętrzne narządy płciowe.

Czy usuwać zmiany skórne? Wskazania do zabiegu

Wskazaniem do usuwania znamion są nie tylko kwestie wizualne. Pieprzyk lub inna zmiana skórna mogą być narażone na ciągłe otarcia i powodować ból oraz dyskomfort. Warto także pamiętać o tym, że na podłożu zmian o charakterze łagodnym mogą rozwinąć się choroby nowotworowe złośliwe. Usunięcie zmiany, gdy ta zmienia wygląd, jest konieczne, aby wykonać badanie histopatologiczne.

Jak wygląda chirurgiczne usuwanie znamion?

Wycięcie pieprzyka czy kurzajki to zabieg, który można wykonać w warunkach ambulatoryjnych. Chirurg stosuje znieczulenie miejscowe na obszar zabiegowy, a następnie nacina skórę wokół zmiany. Kolejnym etapem jest jej usunięcie i założenie szwów oraz opatrunku na ranę.

Chirurgiczne usunięcie zmiany skórnej to zabieg krótki – w zależności od typu i wielkości zmiany spędzisz w gabinecie od kilkunastu do ok. 30 minut. Od razu po zabiegu możesz wrócić do domu. Lekki ból, zaczerwienienie i obrzęk na obszarze zabiegowym jest naturalnym objawem, który ustąpi samoistnie.

Po usunięciu zmiany skórnej zadbaj o prawidłową higienę rany. Zmieniaj opatrunki, unikaj ekspozycji rany na promieniowanie UV. W czasie rekonwalescencji zwróć uwagę na to, aby nie uciskać miejsca, z którego wycięto zmianę. Jeśli odczuwasz dolegliwości bólowe, możesz zażyć dostępne bez recepty środki przeciwbólowe. W przypadku wystąpienia krwawienia z rany, sączenia się z niej żółtego płynu, skontaktuj się z lekarzem.

Gdy rana się zagoi, możesz przystąpić do jej mobilizacji – masaże i maści pomogą Ci zmniejszyć widoczność ewentualnej blizny i zapobiegną uczuciu jej ciągnięcia.

Jak się przygotować do usuwania zmian skórnych?

Usuwanie znamion nie wymaga szczególnego przygotowania pacjenta. Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja. Specjalista zapyta Cię o ogólny stan zdrowia, listę zażywanych leków. To czas na przedstawienie Ci planu zabiegu, wykrycia ewentualnych przeciwskazań (niska krzepliwość krwi, skłonność do bliznowców, stany zapalne obszaru zabiegowego).

Czeka Cię usuwanie pieprzyka lub innej zmiany skórnej? W dniu zabiegu postaw na wygodne ubranie. Zwróć uwagę na to, aby nie uciskało ono miejsca, z którego będzie usuwana zmiana.

Chirurgiczne usunięcie zmiany skórnej w Warszawie – cennik 

Chcesz umówić się na usuwanie pieprzyków, kurzajek lub włókniaków? Zapraszamy Cię do naszej kliniki Premium Medical. Przyjmują u nas doświadczeni dermatolodzy i chirurdzy, którzy przeprowadzą Cię przez proces konsultacji i zabiegu. Cena za usuwanie zmian skórnych jest uzależniona od rodzaju, liczby i lokalizacji zmian. Koszt zabiegu to średnio kilkaset złotych, a szczegółowy cennik znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Chirurgiczne wycięcie zmiany skórnej lub podskórnej na głowie (z wyjątkiem twarzy) + zdjęcie szwów 600-750 zł
Chirurgiczne wycięcie zmiany skórnej lub podskórnej na tułowiu oraz kończynach górnych i dolnych + zdjęcie szwów 450-650 zł
Chirurgiczne wycięcie zmiany skórnej lub podskórnej na twarzy i szyi + zdjęcie szwów 600-900 zł
Chirurgiczne wycięcie zmiany w miejscach szczególnych (uszy, powieki, czerwień wargowa, palce, podeszwy stóp, powierzchnie dłoniowe rąk, zewnętrzne narządy płciowe) lub zmian większych niż 6 cm + zdjęcie szwów 1000-1500 zł

 

Chirurgiczne usunięcie zmiany skórnej w Premium Medical to zabieg szybki i bezbolesny. Pozbądź się defektu kosmetycznego lub sprawdź charakter niepokojącej Cię zmiany. Pamiętaj, że nawet najmniejszy pieprzyk może przerodzić się w nowotwór złośliwy skóry. Nie czekaj i zadbaj o swoje zdrowie już teraz. Umów wizytę online, telefonicznie lub osobiście (znajdziesz nas na ul. Kobielskiej 23 w Warszawie).

Wybierz lekarza i umów wizytę online na to badanie