Pediatra

Szukasz dobrego pediatry? W klinice Premium Medical w Warszawie przyjmują wykwalifikowani specjaliści, którzy zapewnią dziecku opiekę na najwyższym poziomie. Zachęcamy do sprawdzenia terminów i umówienia wizyty już dzisiaj!

Pediatria to dział medycyny, zajmujący się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób u dzieci w wieku od pierwszych dni ich życia do momentu uzyskania przez nie pełnoletności. Lekarzem specjalistą w tej dziedzinie jest pediatra. Każdego dnia gabinet pediatryczny odwiedzają najmłodsi Pacjenci, dla których wizyta u lekarza jest sporym przeżyciem i wiąże się ze stresem. Dlatego też tak ważne jest, aby lekarz pediatra nie tylko miał wiedzę i doświadczenie w leczeniu chorób wieku dziecięcego, ale też odznaczał się pewnymi cechami charakteru. Dobry pediatra potrafi stworzyć przyjazną, kameralną atmosferę w gabinecie, dzięki czemu konsultacje pediatryczne przebiegają bez zakłóceń, a dziecko czuje się komfortowo. Jest to kluczowe dla postawienia diagnozy. Pediatra to lekarz, który powinien z łatwością nawiązywać kontakt z najmłodszymi, skutecznie odwracać ich uwagę (na przykład w trakcie badania). W tym zawodzie liczy się opanowanie i cierpliwość, zrozumienie, ale i pogoda ducha, dzięki któremu można rozładować napięcie w gabinecie i rozśmieszyć płaczące dziecko. Każdy dobry pediatra ma swoje sposoby na to, aby stres u dzieci zminimalizować do minimum.

Jakie choroby leczy pediatra?

Pediatria to gałąź medycyny, która zajmuje się nie tylko diagnostyką i leczeniem takich chorób wieku dziecięcego, jak np. ospa wietrzna, czy świnka, ale i rozpoznaniem ewentualnych wad rozwojowych dziecka. Lekarz pediatra czuwa nad rozwojem Pacjenta od pierwszych tygodni jego życia. Na bieżąco monitoruje wzrost wagi dziecka i jego rozwój psychoruchowy. Konsultacje pediatryczne obejmują tzw. bilansy zdrowia, czyli przeprowadzane w konkretnych terminach badania kontrolne, takie jak pomiar wagi, wzrostu, badanie słuchu, wzroku czy ciśnienia tętniczego u dzieci powyżej 3. roku życia. Na ich podstawie pediatra może określić, czy dziecko rozwija się prawidłowo, a w przypadku wyników badań odbiegających od norm – w porę wychwycić rozwój choroby.

Nasz gabinet pediatryczny (Warszawa) to także miejsce, w którym rodzic zgłasza się z dzieckiem na kontrolę przed szczepieniem. Lekarz pediatra nie tylko pilnuje kalendarza szczepień Pacjenta, ale jest też specjalistą, który udziela rodzicom wskazówek na temat opieki nad dzieckiem.

Z jakimi objawami zgłosić się do lekarza pediatry?

Konsultacje pediatryczne są zalecane wszystkim dzieciom, u których występują takie objawy, jak m.in.: kaszel, ból brzucha, wymioty, gorączka, problemy skórne, problemy alergiczne, kłopoty z oddychaniem, problemy z wypróżnianiem, częstomocz, kłopoty z koncentracją, problemy ze ssaniem piersi. Każdy problem natury zdrowotnej, który niepokoi rodziców lub małego Pacjenta, powinien być zgłoszony i zdiagnozowany przez specjalistę. Nawet najlepszy pediatra może mieć kłopot z diagnozą lub wprowadzeniem skutecznego leczenia, jeśli wizyta u lekarza będzie odkładana w nieskończoność, a objawy chorób dziecka będą utajane.

Tak jak każda dziedzina medycyny, tak i pediatria jest nieodłącznym elementem opieki lekarskiej szpitalnej, jak i w przychodniach mających kontrakt z NFZ. Pacjenci mogą także zdecydować się na odpłatną konsultację, której udziela lekarz pediatra prywatnie (cena za wizytę różni się ze względu na miasto i rodzaj placówki). Jest to z pewnością gwarancja wybrania dogodnego terminu wizyty, a jak wiemy u najmłodszych, zwłaszcza noworodków i niemowląt, infekcje często rozwijają się bardzo dynamicznie. Pediatra prywatnie nie tylko udzieli szybkiej pomocy lekarskiej w przypadku choroby dziecka, ale zajmuje się także profilaktyką i przeprowadzaniem badań kontrolnych.

Jak wygląda wizyta u pediatry?

Bez względu na to, czy wyborem rodziców będzie lekarz pediatra prywatnie, czy też specjalista przyjmujący w przychodni NFZ, wizyta lekarska przebiega w taki sam sposób. Podstawą jest wywiad lekarski, przeprowadzany z dzieckiem lub w przypadku najmłodszych – opiekunem prawnym Pacjenta. Lekarz wykonuje badanie podmiotowe, w razie potrzeby zleca lub przeprowadza dodatkowe badania. W zależności od objawów może to być m.in. USG, tomografia, badania moczu, badania z krwi, testy na alergię. Pediatria to nauka ściśle współpracująca z innymi dziedzinami medycyny, dlatego też w niektórych przypadkach pediatra może poprosić o konsultację specjalistę z innego działu medycyny lub od razu skierować do niego Pacjenta. Tutaj większy komfort może zapewnić pediatra prywatnie, który przyjmuje w klinice zapewniającej kompleksowe usługi zdrowotne u specjalistów z różnych dziedzin medycyny. Współpraca na linii np. pediatra-psycholog/dietetyk/alergolog przebiega sprawniej, a terminy wizyt są ustalane według potrzeb Pacjentów. Zapraszamy do naszej kliniki, w której przyjmuje pediatra prywatnie – Premium Medical w Warszawie.

Lekarz pediatra prywatnie Warszawa

Premium Medical w Warszawie to klinika, która zapewnia kompleksową opiekę medyczną Pacjentom w każdym wieku. Zapraszamy Rodziców i dzieci na konsultacje pediatryczne. U nas każdy maluch znajdzie swojego ulubionego Pana Doktora, który zadba o jego poczucie bezpieczeństwa i dobry nastrój, a przede wszystkim – indywidualnie podejdzie do kwestii związanych z troską o zdrowie małego Pacjenta. Nasz pediatra służy pomocą we wszystkich aspektach związanych ze zdrowiem dziecka, od wywiadu medycznego, poprzez badania okresowe i profilaktyczne, po skierowanie do odpowiedniego specjalisty.

Zdrowie dziecka jest dla Rodziców najważniejsze. Dlatego o naszych najmłodszych Pacjentów dba zespół doświadczonych, życzliwych specjalistów, którzy zatroszczą się o zdrowie dzieci i dobre samopoczucie ich Rodziców.

Oprócz konsultacji pediatrycznych zapewniamy najmłodszym pacjentom konsultacje specjalistyczne w dziedzinie chirurgii, urologii, ortopedii, neurochirurgii, a także radiologii dziecięcej. Dbając o komfort Pacjentów Premium Medical, zadbaliśmy o to, aby na miejscu można było wykonać badania laboratoryjne zlecone przez lekarza lub przeprowadzane w ramach profilaktyki zdrowotnej.

Aby umówić wizytę do lekarza pediatry prywatnie w Premium Medical, zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub osobistego – ul. Kobielska 23, Warszawa. Nasz personel służy pomocą w wyborze odpowiedniego lekarza, a także udzieli wskazówek, jak przygotować dziecko do wizyty i/lub badania.

Cena za poszczególne badania i rodzaje konsultacji lekarskich jest podana w sekcji cennik. W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z recepcją.

Konsultacja pediatryczna – Cennik

Konsultacja pediatryczna 220 zł
Poznaj lekarzy wykonujących to badanie
Wybierz lekarza i umów wizytę online na to badanie