Labioplastyka – Plastyka warg sromowych

Labioplastyka jest zabiegiem z zakresu ginekologii estetycznej, przeprowadzanym najczęściej u osób, które pragną zmienić kształt i rozmiar warg sromowych zewnętrznych lub wewnętrznych. Bywa także elementem korekty płci u osób transpłciowych. Pozwala pozbyć się dolegliwości wywołanych przez podrażnianie zbyt dużych warg sromowych podczas codziennych aktywności oraz poprawić relacje intymne. Wykonywany przy pomocy lasera zabieg w Premium Medical Warszawa jest procedurą mało inwazyjną i bezpieczną dla zdrowia.

Wskazania do przeprowadzenia labioplastyki

Przerost warg sromowych nie zawsze jest jedynie kwestią estetyczną. Zdarza się, że zbyt duże wargi ocierają się o bieliznę i spodnie, co prowadzi do powstawania podrażnień, obrzęków, a nawet ran. Często jest to także przyczyną infekcji intymnych oraz dyskomfortu w trakcie stosunków seksualnych.

Labioplastyka umożliwia korekcję przerośniętych, zniekształconych lub uszkodzonych warg sromowych (na przykład na skutek trudnego porodu, urazów, piercingu, infekcji czy przyjmowania leków hormonalnych). Pozwala uwolnić się od przykrych dolegliwości i poprawić komfort życia oraz jakość pożycia.

Przeciwwskazania

Podobnie jak inne procedury medyczne, również labioplastyka w naszej klinice w Warszawie nie może być wykonana u każdej osoby. Do głównych przeciwwskazań należą choroby nowotworowe, zaburzenia krzepliwości krwi oraz przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, okres ciąży i laktacji, niektóre schorzenia ginekologiczne, trwająca miesiączka, a o innych, jeżeli są, poinformuje lekarz.

Labioplastyka w Warszawie – przygotowanie do zabiegu

Labioplastyka w Premium Medical Warszawa zawsze poprzedzana jest konsultacją z lekarzem oraz przeprowadzeniem przezeń dokładnego wywiadu. Konieczne jest także wykonanie podstawowych badań takich jak cytologia i morfologia krwi.

Na kilka tygodni przed zabiegiem może być konieczne odstawienie niektórych leków – dlatego należy poinformować lekarza o każdym przyjmowanym preparacie, również hormonalnym. Niezbędne jest także ograniczenie palenia papierosów.

Rekonwalescencja po zabiegu

Labioplastyka przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Tuż po zabiegu normalne jest odczuwanie bólu oraz lekki stan podgorączkowy.

Wykorzystujemy najwyższej jakości rozpuszczalne szwy, co eliminuje konieczność ich zdejmowania. Po zabiegu należy dokładnie przestrzegać zasad higieny operowanego miejsca, delikatnie je podmywając oraz osuszając szwy jednorazowymi ręcznikami. Konieczne jest również stosowanie przepisanych przez lekarza preparatów takich jak globulki z kwasem hialuronowym lub przyspieszające gojenie maści.

Rekonwalescencja po przeprowadzonym w Premium Medical w Warszawie zabiegu trwa zazwyczaj około 4-6 tygodni. Przez ten czas należy unikać podnoszenia ciężarów, wysiłku fizycznego oraz aktywności seksualnej.

Szukasz dobrej kliniki na terenie miasta Warszawa? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Poznaj lekarzy wykonujących to badanie
Wybierz lekarza i umów wizytę online na to badanie