Chirurgiczna plastyka wędzidełka prącia

Problemy natury intymnej u mężczyzn zwykle wiążą się z dużym dyskomfortem psychicznym, który powoduje odwlekanie decyzji o umówieniu konsultacji lekarskiej. To z kolei prowadzi do nasilenia dolegliwości zdrowotnych i wpływa na skuteczność leczenia. Szybka diagnoza i interwencja lekarska są szczególnie ważne w przypadku plastyki wędzidełka prącia. Wszystkich pacjentów mieszkających w Warszawie lub w okolicy, zapraszamy na konsultacje do kliniki Premium Medical. Laserowa plastyka wędzidełka prącia to ważny element naszej oferty zabiegowej, a jak pokazują statystyki – jedna z najczęściej wybieranych usług przez pacjentów.

Zbyt krótkie wędzidełko prącia

Wędzidełko prącia to cienki, niewielki fałd skóry, który łączy ze sobą napletek oraz żołądź prącia. Jego głównym zadaniem jest podtrzymywanie napletka oraz umożliwianie jego swobodne zsuwanie z żołędzi w czasie wzwodu, jak i w stanie spoczynku prącia. U większości mężczyzn wędzidełko ma odpowiednią długość, która zapewnia bezproblemowe odprowadzanie napletka. Jednak zdarza się, że jest za krótkie, a zdiagnozowany pacjent jest kierowany na zabieg plastyki wędzidełka prącia. Problemy związane z funkcjonowaniem narządów płciowych zwykle są tematem tabu i wiążą się z dużym dyskomfortem psychicznym. Należy jednak pamiętać, że wszelkie dolegliwości natury intymnej wpływają także na kontakty seksualne, satysfakcje z seksu, jak i samoocenę pacjenta. Cena za odwlekanie wizyty u lekarza może być duża.

Plastyka wędzidełka prącia pozwala wyeliminować ból i dyskomfort towarzyszący stosunkowi oraz zsuwaniu napletka. Zbyt krótkie wędzidełko może być także powodem przedwczesnego wytrysku i prowadzić do problemów ze wzwodem. Warto dodać, że krótkie wędzidełko prącia zwiększa ryzyko jego naciągnięcia lub naderwania. W pierwszym z przypadków uraz może zagoić się samoistnie, jednak istnieje spore prawdopodobieństwo złego zrośnięcia się tkanki i tworzenia się na niej blizn. To z kolei powoduje pogłębienie się problemów – zwiększenie dolegliwości bólowych, jak i dodatkowe skrócenie wędzidełka. Wspomniane naderwanie wędzidełka to uraz związany z dużym bólem, jak i krwawieniem.

Jeśli masz problem ze zbyt krótkim wędzidełkiem, odczuwasz ból i dyskomfort w trakcie stosunku płciowego, koniecznie umów się na konsultację. W Premium Medical przyjmuje najlepszy urolog w Warszawie, który na podstawie wywiadu i oceny prącia, postawi diagnozę i zaplanuje najlepszą formę leczenia. Gwarantujemy szybki termin wizyty i przyjazną atmosferę w trakcie konsultacji.

Plastyka wędzidełka prącia – Warszawa i okolice

Plastyka wędzidełka prącia to zabieg, którego przyczyną jest pierwotna lub wtórna krótkość wędzidełka. Pierwsza z nich związana jest z wadą wrodzoną, druga wynika z przebytych urazów i stanów zapalnych, w tym tych związanych z lekceważeniem naderwania wędzidełka. Jeszcze do niedawna zabieg plastyki wędzidełka prącia był przeprowadzany w klasyczny sposób, z wykorzystaniem skalpela i szwów rozpuszczalnych. Postęp medycyny i dostęp do najlepszych sprzętów sprawił, że zabieg plastyki wędzidełka prącia może być wykonany nożem laserowym. Na takie rozwiązanie mogą liczyć przede wszystkim pacjenci, którzy decydują się na zabieg prywatnie. Najnowsze technologie i rozwiązania medyczne są dostępne także w naszej klinice Premium Medical w Warszawie. Laserowa plastyka wędzidełka prącia to zabieg krótszy od tradycyjnego, związany z mniejszym ryzykiem krwawienia czy szybszą rekonwalescencją pacjenta. Cena za zabieg jest porównywalna, natomiast odczucia związane z gojeniem się rany i powrotem do zdrowia pacjenta z pewnością są lepsze.

Jeśli interesuje Cię plastyka wędzidełka prącia, umów się na wizytę w naszej klinice (Warszawa, ul. Kobielska 23) już dzisiaj! Termin wizyty możesz zarezerwować telefonicznie, mailowo, poprzez formularz kontaktowy lub osobiście, w recepcji Premium Medical.

Jak wygląda zabieg plastyki wędzidełka prącia?

Plastyka wędzidełka prącia to zabieg bezpieczny, małoinwazyjny i przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Pacjent tego samego dnia wraca do domu. W trakcie zabiegu lekarz podcina wędzidełko, a następnie zszywa je w taki sposób, aby je wydłużyć. Plastyka ma na celu nie tylko wydłużenie wędzidełka, ale i zwiększenie jego elastyczności, aby odprowadzanie napletka było swobodne i nie wiązało się z bólem. Zabieg plastyki wędzidełka prącia ma charakter jednorazowy. Pacjent zgłasza się na kontrolę kilka dni po wyjściu z kliniki, musi także przestrzegać wszelkich zaleceń lekarskich, dbać o higienę prącia, codziennie delikatnie odsuwać napletek, jak i wstrzymywać się przez kilka dni od aktywności seksualnej.

W Premium Medical w Warszawie zapewniamy kompleksową opiekę medyczną przed i po zabiegu. Nasi pacjenci otrzymują niezbędne wskazówki dotyczące pielęgnacji obszaru zabiegowego, a konieczne badania z krwi przed zabiegiem mogą wykonać w naszym laboratorium.

Plastyka wędzidełka prącia – cena

Zabieg wydłużenia wędzidełka prącia można przeprowadzić w dogodnym dla siebie terminie, prywatnie. Cennik za tego typu usługi zależy od metody oraz liczby konsultacji lekarskich. Jeśli Twoim wyborem jest Warszawa i zabieg w Premium Medical, sprawdź poniżej nasz cennik – znajdziesz tam ceny wszystkich oferowanych usług. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu.

Poznaj lekarzy wykonujących to badanie
Wybierz lekarza i umów wizytę online na to badanie