Okulistyka

Choroby oczu dotykają coraz większej populacji ludzi. Uczucie suchości oka, zmęczonych oczu czy problemy z ostrością wzroku towarzyszą wielu osobom na co dzień. Problemy te są jednymi z najczęstszych przyczyn, które powinny skłonić nas do wizyty u okulisty.

Z pozoru błahe objawy mogą zwiastować rozwijającą się chorobę. Wczesne wykrycie chorób pozwala na podjęcie skutecznego leczenia, które spowolni rozwój choroby  i zminimalizuje ryzyko ewentualnych powikłań.

Jednym z badań pozwalających na zobrazowanie choroby oczu jest OCT jaskrowe. Badanie zapewnia kompleksową diagnostykę i monitorowanie zdrowia pacjentów z podejrzeniem jaskry i jaskrą, pozwalając na wykrycie wczesnego uszkodzenia nerwu wzrokowego. Badanie OCT jaskrowego obejmuje:

 • ocenę topograficzną tarczy nerwu wzrokowego (badanie typu HRT),
 • ocenę grubości włókien nerwowych OCT tarczy (badanie typu GDx),
 • ocenę kompleksu komórek zwojowych (GCC),
 • ocenę odcinka przedniego (AS-OCT),
 • badanie grubości rogówki – pachymetrię,
 • ocenę kąta przesączania.

Pacjentom borykającym się z chorobami plamki takimi jak AMD, makulopatia cukrzycowa, zamknięcie siatkówki czy teleangiektazje plamki okulista Premium Medical wykona badanie Angio OCT.
Angio OCT jest najnowocześniejszą metodą obrazowania mikrokrążenia w siatkówce, choriokapilarach i naczyniówce. Angiografia OCT pozwala na zobrazowanie i obserwowanie mikrokrążenia dającego obraz stopnia zaawansowania choroby. OCT pozwala na wykrycie mikronaczyniaków w siatkówce oka.

Fotokoagulacja laserowa siatkówki pozwala na niszczenie mikronaczyniaków i nowo tworzących się naczyń. W zależności od rodzaju zmian okulista Premium Medical wykona laseroterapię ogniskową lub panrientalną fotokoagulację, dostosowując wybraną metodę do schorzenia pacjenta.

Problem suchego oka dotyczy wielu pacjentów i jest problemem powszechnym. Dolegliwości z nim związane to drapanie, uczucie piasku pod powiekami, uczucie ciała obcego, swędzenie, pieczenie, zaczerwienienie, ból i obrzęknięte powieki. Na zespół suchego oka narażone są szczególnie osoby pracujące przy komputerze, w klimatyzowanych lub zapylonych pomieszczeniach oraz kobiety w okresie menopauzy. Powszechny rytm życia i pracy nie wpływa korzystnie na zmniejszenie narażenia się na skutki związane z dolegliwościami suchego oka. Z pomocą przychodzą okuliści Premium Medical, proponując pacjentom zabieg zamknięcia kanału łzowego. Zabieg polega na wszczepieniu do punktów łzowych specjalnych zatyczek. Ich zadaniem jest zatrzymanie łez na powierzchni gałki ocznej, a tym samym stałe nawilżanie oka, dzięki czemu zmniejszą się objawy towarzyszące zespołowi suchego oka. Zabieg jest w pełni bezpieczny i bezbolesny, a wszczepione zatyczki nie powodują alergii. Jeśli zmiana jest zbyt duża i leczenie farmakologiczne nie przynosi oczekiwanych skutków konieczne jest usunięcie gradówki. Lekarz wykona nieskomplikowany zabieg jej chirurgicznego usunięcia z wykorzystaniem miejscowego znieczulenia dla jak najlepszego komfortu pacjenta.

 

Ze względu na szeroki zakres zapotrzebowania pacjentów Premium Medical udziela konsultacji okulistycznej w zakresie:

 • doboru szkieł korekcyjnych,
 • pobrania posiewu w kierunku bakteriologicznym,
 • wykonania badania w kierunku nużeńca,
 • usunięcia ciała obcego,
 • założenia opatrunku,
 • pomiar ciśnienia w oku,
 • badań medycyny pracy.

Lekarz może również zakwalifikować pacjenta do zabiegu korekcji laserowej wady wzroku.

Okulistyka – Cennik

ANGIO – OCT OBU OCZU 240 zł
BADANIE W KIERUNKU NUŻEŃCA 120 zł
GCC 100 zł
FOTOKOAGULACJA LASEROWA SIATKÓWKI – PANFOTOKOAGULACJA Od 400 zł
FOTOKOAGULACJA LASEROWA SIATKÓWKI – OGNISKOWA Od 400 zł
OCT TARCZY (GDX) Z OCENĄ TOPOGRAFICZNĄ TARCZY (TYPU HRT) OBU OCZU 240 zł
OCT PLAMEK OBU OCZU 240 zł
OSTRZYKIWANIE GRADÓWKI – PREPARAT DEXAVEN 200 zł
PACHYMETRIA 40 zł
POMIAR CIŚNIENIA W OKU (TONOMETRIA) 35 zł
USG GAŁEK OCZNYCH PROJEKCJA B 140 zł
USG GAŁEK OCZNYCH PROJEKCJA A+B/td> 160 zł
USUNIĘCIE CIAŁA OBCEGO Od 250 zł
USUNIĘCIE GRADÓWKI Od 600 zł
ZABIEG ZAMKNIĘCIA PUNKTU ŁZOWEGO – ZATYCZKI TYMCZASOWE OASIS Od 300 zł
Poznaj lekarzy wykonujących to badanie
Wybierz lekarza i umów wizytę online na to badanie