Flebolog

W Premium Medical w Warszawie działa poradnia flebologiczna, a przyjmujący w niej prywatnie flebolog, to doświadczony specjalista w zakresie chorób naczyń. Patologie układu żylnego dotykają osoby w każdym wieku. Większe ryzyko zachorowania można przypisać osobom z pozytywnym wywiadem rodzinnym w kierunku chorób żył, prowadzącym siedzący tryb życia. W naszej klinice lekarz flebolog zadba o Twoją profilaktykę zdrowotną, przeprowadzi niezbędną diagnostykę, a w razie potrzeby otoczy Cię kompleksową opieką medyczną. Flebolog prywatnie to gwarancja szybkiej wizyty – umów swoją konsultację już teraz!

Kim jest flebolog?

Flebologia to dziedzina medycyny skupiająca się na profilaktyce, diagnostyce i leczeniu chorób naczyń krwionośnych. Specjalistą w tym zakresie jest lekarz flebolog. Z racji charakterystyki swojej pracy dobry flebolog musi mieć szeroką wiedzę medyczną, obejmującą m.in. chirurgię naczyniową, angiologię czy choroby wewnętrzne. Jakie choroby leczy flebolog? Przede wszystkim pajączki i żylaki kończyn dolnych, zakrzepicę żył głębokich. Jednak gabinet flebologiczny odwiedzić powinni także pacjenci z żylakami miejsc intymnych czy miażdżycą.

Jakie leczenie może zaproponować Ci flebolog? Choroby układu żylnego mogą wymagać jedynie niewielkiej zmiany diety i stylu życia. W innych przypadkach konieczne jest także zastosowanie farmakoterapii, wdrożenie kompresoterapii – dobry flebolog pomoże Ci dobrać rajstopy czy pończochy uciskowe w trakcie wizyty. Gdy zmiany w naczyniach są większe, konieczne jest przeprowadzenie zabiegów. Obecnie coraz częściej wybierane są małoinwazyjne zabiegi, które nie wymagają hospitalizacji, jak np. skleroterapia. U wielu pacjentów skuteczne są również zabiegi laserowe, ultradźwięki, masaże i drenaż limfatyczny. Metoda leczenia jest uzależniona od rodzaju i stopnia zaawansowania choroby układu żylnego.

Kiedy udać się do flebologa?

Masz pozytywny wywiad rodzinny w kierunku chorób żył? Odwiedź gabinet flebologiczny w ramach profilaktyki zdrowotnej. Lekarz skontroluje przepływ krwi w żyłach i przekaże wskazówki na temat działań, które pozwolą Ci zadbać o lepsze krążenie. Dokuczają Ci obrzęki i ból nóg? Jeśli masz objawy świadczące o problemach z układem żylnym, nie zwlekaj z umówieniem wizyty u specjalisty. Nawet najlepszy flebolog może nie być w stanie zatrzymać rozwoju choroby, jeśli pacjent zgłosi się na konsultację za późno. Pamiętaj, że powikłaniami problemów z układem żylnym są m.in. zakrzepy i zator płucny.

Z jakimi objawami udać się do specjalisty? Lekarz flebolog powinien ocenić Twój stan zdrowia, jeśli:

  • odczuwasz ból nóg,
  • masz problem z uczuciem „ciężkości” nóg,
  • pojawiają się u Ciebie obrzęki nóg i stóp,
  • na skórze widoczne są pajączki i żylaki,
  • masz tendencję do zasinień na kończynach,
  • masz brązowe przebarwienia skóry,
  • masz skurcze łydek,
  • cierpisz z powodu hemoroidów,
  • masz problem z owrzodzeniami podudzi.

Bywa też tak, że patologie układu żył pojawiają się nagle i wymagają pilnej konsultacji lekarskiej. Jeśli zależy Ci na czasie, lekarz flebolog prywatnie zapewni Ci szybką pomoc i wdroży odpowiednie leczenie.

Jak wygląda wizyta u flebologa – konsultacja flebologiczna?

Jak każda wizyta u lekarza, tak i konsultacje u flebologa rozpoczynają się od szczegółowego wywiadu z pacjentem. Specjalista zapyta Cię o dolegliwości zdrowotne, historię chorób w rodzinie, zażywane leki, o Twój styl życia i dietę. Kolejnym etapem wizyty jest badanie fizykalne. Flebolog wykonuje również w gabinecie USG Dopplera. To nieinwazyjna metoda obrazowa, dzięki której możliwe jest sprawdzenie przypływu krwi w kończynach i diagnostyka ewentualnych zmian w naczyniach. Badanie jest przeprowadzane w pozycji stojącej lub leżącej, w zależności od wskazówek lekarza. Diagnostyka trwa ok. 15 minut, a wynik USG Dopplera jest dostępny od razu. Lekarz flebolog może zlecić także dodatkowe badania lub w razie potrzeby polecić skonsultowanie się ze specjalistą z innej dziedziny medycyny.

Jak przygotować się do konsultacji flebologicznej?

Wizyta u flebologa nie wymaga specjalnych przygotowań ze strony pacjenta. Zabierz ze sobą dokumentację medyczną i listę zażywanych leków. Jeśli rozmowa z lekarzem Cię stresuje, zapisz sobie pytania, które chcesz zadać specjaliście. W dniu wizyty ubierz się wygodnie, aby móc sprawnie przygotować się do badania fizykalnego i/lub USG Dopplera.

Lekarz flebolog prywatnie w Warszawie – cennik

Premium Medical to prywatna klinika medyczna, działająca od poniedziałku do soboty. Jeśli chcesz umówić się na konsultacje u flebologa, wybierz dogodny dla siebie termin wizyty online. Możesz także skorzystać z rejestracji telefonicznej lub zapisać się do flebologa na miejscu, w naszej placówce (ul. Kobielska 23, Warszawa). Cena za wizytę jest uzależniona od tego, czy w jej ramach będzie wykonywane badanie USG Dopplera, a jeśli tak – czy obejmie ono 1, czy 2 kończyny.

Przyjmujący u nas lekarz flebolog prywatnie przeprowadza także kwalifikacje do zabiegu zamykania naczyń – skleroterapia to nieinwazyjna metoda, dzięki której zapomnisz o pajączkach czy żylakach. Cena za zabieg w Premium Medical Warszawa zależna jest od jego rodzaju.

Szczegółowy cennik usług znajdziesz na naszej stronie. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu.

Poznaj lekarzy wykonujących to badanie
Wybierz lekarza i umów wizytę online na to badanie