Skleroterapia żylaków

Skleroterapia, inaczej ostrzykiwanie lub obliteracja żylaków, to nieoperacyjna metoda na pozbycie się widocznych żylaków i pajączków. Usługa ta jest dostępna w ramach oferty naszej kliniki Premium Medical. Zabieg wykonywany jest w seriach i w odstępach czasu. Program leczenia jest indywidualnie dopasowany do stanu zdrowia pacjenta. Masz pytania lub chcesz zapisać się na konsultację do flebologa? Skorzystaj z naszej rejestracji online, telefonicznej lub odwiedź nas w klinice.

Nieinwazyjne leczenie pajączków i żylaków

Jakie plus ma skleroterapia? Zabiegi z wykorzystaniem tej metody charakteryzują się niskim ryzykiem powikłań i brakiem konieczności hospitalizacji pacjenta. Nieoperacyjne zamykanie naczynek to gwarancja braku blizn na skórze i problemów z gojeniem się ran. Skleroterapia żylaków może być łączona z innymi metodami leczenia. Warto dodać, że skleroterapia jest przeprowadzana nie tylko w przypadku problemów z żyłami na nogach, ale również u pacjentów z żylakami przełyku czy okolic intymnych.

Zabieg skleroterapii żylaków może być wykonany zarówno u osób z niewielkimi pajączkami, jak i u tych, którzy cierpią z powodu zaawansowanej niewydolności żylnej. Metoda ta jest alternatywą dla operacji w przypadku pacjentów, u których interwencja chirurgiczna nie jest możliwa z racji wieku lub stanu zdrowia. Skleroterapia może być zlecona pacjentom z owrzodzeniami żylnymi.

Skleroterapia – jak wygląda zabieg?

Zabieg skleroterapii jest przeprowadzany w pozycji leżącej – lekarz może poprosić Cię o podniesienie nogi czy położenie się na boku. W ramach procedury, do wnętrza uszkodzonego naczynia wprowadzany jest specjalny płyn lub pianka przy użyciu cienkiej igły. Zastosowana substancja ma na celu obkurczyć naczynie i doprowadzić do jego zwłóknienia. Po upływie kilku tygodni lub miesięcy (w zależności od stopnia zaawansowania problemu) wyłączone z układu żylnego naczynie jest wchłaniane przez organizm. Bezpośrednio po zabiegu skleroterapii pacjentowi zakładany jest opatrunek uciskowy. Mogą to być rajstopy, pończochy uciskowe lub bandaż, które zwiększają skuteczność terapii i zapobiegają jej powikłaniom. Tuż po wizycie obszar zabiegowy jest opuchnięty, wrażliwy na dotyk. Objawy te z czasem ustępują. W razie wątpliwości lub pogorszeniu stanu zdrowia należy zasięgnąć porady lekarza.

Skleroterapia – jak się przygotować do zabiegu

Chcesz pozbyć się z nóg widocznych pajączków lub żylaków i czeka Cię skleroterapia? Zalecenia przed zabiegiem obejmują przede wszystkim odbycie kwalifikacji lekarskiej. Mowa oczywiście o wykonaniu badania USG Dopplera. W dniu skleroterapii nie stosuj na obszarze zabiegowym żadnych produktów kosmetycznych, ani maści zdrowotnych. Zadbaj o wygodny ubiór i obuwie – po wyjściu z gabinetu zabiegowego musisz udać się na spacer, choć to nie jedyne zalecenie po zabiegu skleroterapii.

Zalecenia po zabiegu skleroterapii

Tuż po zabiegu pacjent powinien udać się na 30-minutowy spacer, po czym może wrócić do swoich obowiązków. Aby zmniejszyć ryzyko pojawienia się powikłań, należy unikać narażania obszaru zabiegowego na działanie promieniowania UV i wysokich temperatur. Po zabiegu skleroterapii nie wolno korzystać z sauny, solarium, basenu. Kompresjoterapia powinna być stosowana według zaleceń lekarza – w pierwszych dobach po zabiegu opatrunek uciskowy jest zakładany zarówno na dzień, jak i na noc.

Skleroterapia Warszawa – gdzie najlepiej wykonać zabieg?

Jeśli chcesz zapomnieć o nieestetycznych pajączkach na nogach lub pozbyć się żylaków i związanych z nimi problemów zdrowotnych, zapytaj lekarza o zabieg zamykania naczynek. Wybierając specjalistę, kieruj się nie tylko ceną za wizytę i opiniami pacjentów, ale i doświadczeniem lekarza. Osoby mieszkające w Warszawie lub okolicach, zapraszamy do naszej kliniki Premium Medical. Przyjmuje u nas ceniony w branży flebolog, a szybkie terminy konsultacji lekarskich to gwarancja rozwiązania Twojego problemu z żylakami w niedalekiej przyszłości. Pamiętaj, że lepiej zdecydować się na nieoperacyjne leczenie pajączków i żylaków, zanim choroba przyjmie bardziej zaawansowaną postać.

Ile kosztuje skleroterapia żylaków?

Premium Medical Warszawa to klinika z bogatą ofertą konsultacji lekarskich, badań i zabiegów, a jednym z nich jest skleroterapia. Ile kosztuje zabieg przeprowadzany przez naszych specjalistów? Kwota za ostrzykiwanie żylaków jest uzależniona od kilku czynników – cennik uwzględnia to, czy jest to pierwszy, czy też kolejny zabieg, a także to, czy obliteracja żylaków obejmuje jedną, czy też obie kończyny dolne. Jeśli umówisz się w Premium Medical na zabieg skleroterapii, cena za kwalifikacje i przeprowadzenie ostrzykiwania zostanie Ci podana wraz z propozycją programu leczenia. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu.

Poznaj lekarzy wykonujących to badanie
Wybierz lekarza i umów wizytę online na to badanie